Základní škola a Mateřská škola Radnice
Základní škola
a Mateřská školaRadnice

Okrskové kolo ve vybíjené a McDonald Cup

Těsně před velikonočními prázdninami se ve Volduchách uskutečnilo okrskové kolo ve vybíjené a oblíbený McDonald's Cup.

Dívky už měly účast v okresním kole jistou, kluci o ní teprve museli úspěšně zabojovat. Podle očekávání se v ostré konkurenci elitních okresních týmů nedařilo fotbalistům (vždyť Volduchy proti Břasům, kde hrají stupenští hráči, v mladší kategorii spolu sehráli finále celookresního turnaje).

Výsledky vybíjené:

Volduchy - Radnice 8:10 (2:6), Miňha 5, Galbavý 3 a Kotěšovcová a Oliveriusová

Radnice - Stupno 17:6 (9:3), Galbavý 11, Oliveriusová a Linhart 2 a Kotěšovcová a Miňha

Pořadí vybíjené:

1. RADNICE 2 výhry 27:14
2. Volduchy 1 výhra 17:18
3. Stupno bez výhry 14:26

Sestava družstva (v závorce počet vybitých hráčů/ počet vlastního vybití)

Tomáš Galbavý (14/0), Marek Miňha (6/2), Eliška Oliveriusová (3/1), Kateřina Kotěšovcová a Adam Linhart (2/2), Martin Brejcha (0/0), Michal Jirků, Dominik Horák, Vojtěch Zeman, Jiří Němec a Sofie Buchancová (0/1) a Nicol Jarošová (0/2)

Výsledky McDonald Cupu mladších:

Volduchy - Radnice 5:2 (2:0), Voják obě

Favorit otevřel skóre z nepřehledné holomajzny před naší svatyní a i když jeho převaha nebyla nijak dramatická, zvýšil ještě do přestávky krásnou kombinační akcí až do kuchyně. Hned po změně stran sice Dominik Hašek našel před bránou nekrytého Filipa Vojáka, který nadvakrát se štěstím překonal výtečnou domácí brankářku, ale to bylo z naší strany vše. Nepřítel hned po rozehrání provedl bleskový výpad do naší obrany a jeho kapitán prošel mezi našimi stojícími obránci jako pověstný nůž máslem a Volduští znovu vedli o 2 góly. Chvíli nato domácí gólmanka odkopla míč při našem pokusu o brejk, balón se dostal až ke hrotovému hráči a ten pod tělem padajícího našeho brankáře přidal 4. zásah. Chvíli nato už Volduchy vedly 5:1, když dokázaly nemilosrdně potrestat chybu v naší rozehrávce a bryskně vyřešily následné přečíslení 2/1. Náš kolektiv měl až v předposlední minutě poslední slovo, když unikl Tomáš Buchanec po levé straně, zpětnou přihrávkou namazal Filipu Vojákovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Radnice - Stupno 4:7 (1:3), Voják a Hašek 2

Očekávané vítězství favorizovaného Stupna se nerodilo tak lehce, jak si soupeř představoval, byť hned v úvodu otevřel A. Rýdl po spolupráci s M. Radou skóre střelou pod břevno a vzápětí M. Klíma zvýšil z trestného kopu střelou do šibenice. Krátce nato sice Vojta Jirků odebral míč soupeři, posunul jej na Filipa Vojáka a ten střelou k bližsí tyči snížil stav. Jenže ještě do přestávky unikl Adam Rýdl po pravé straně a jeho střílený centr usměrnil pohotovou tečí do sítě S. Jan. Věci se začaly dít hned po změně stran. Nejprve Filip Voják dorážkou Haškovy střely vsítil kontaktní branku a vzápětí T. Buchanec prostrčil míč mezi obránci na rozběhlého Dominika Haška a ten střelou do protipohybu brankáře vyrovnal. Týž hráč byl autorem i 4. gólu, ke kterému mu ale notně dopomohl soupeř, a otočil skóre. Netrvalo však dlouho a Sebastián Jan rozehrál aut na Adama Rýdla, který po krátkém sprintu bombou nad gólmanovy ruce vyrovnal. Vedení protivníkovi vrátil hráč házenkářského jména - Matěj Klíma - jenž si naběhl na Rýdlův roh z levé strany a placírkou se trefil přesně k tyči. O několik minut později zvýšil na 6:4 Adam Rýdl přízemní střelou od tyčky ze střední vzdálenosti po Janově nahrávce. Poslední slovo měl krátce před koncem ze závaru před naší svatyní Matěj Rada.

Tabulka turnaje (26):

1. Stupno 2 výhry 13:6
2. Volduchy 1 výhra 7:8
3. Radnice bez výhry 6:12

Sestava družstva: Jiří Moravec - Filip Voják 4 (4+0), Dominik Hašek 4 (2+2), Tomáš Buchanec 2 (0+2), Vojtěch Jirků 1 (0+1),  Matyáš Bednařík, Josef Brejcha, Šimon Špác, Jan Hegner, Štěpán Hřebřina, David Vohnout, Filip Herein, Miroslav Bílý, Jan Pěnkava a Matyáš Zacharda

Výsledky starších:

Radnice - Stupno 2:8 (1:4), Jarošová a Galbavý

Očekávaný debakl hned na úvod

Volduchy - Radnice 11:4 (6:2), Jarošová, Valenta, Rýdl a Galbavý

Domácí nám nakonec nadělil dvojciferný příděl, a tak starší napodobili své mladší spolužáky. Bez bodového zisku a s hrozivým skóre skončili poslední nikam nepostoupili.