Základní škola
a Mateřská školaRadnice

Okresní kolo přehazované

Prvostupňová soutěž pořádaná v tělocvičně naší školy za účasti šesti družstev

Předposlední únorový pátek se v naší školní tělocvičně uskutečnilo okresní kolo přehazované. Turnaj měl velmi dobrou úroveň, o čemž svědčí i skutečnost, že zásluhou dlouhých výměn se konec o něco protáhl a vyhlašování tak muselo proběhnout mimo tělocvičnu, kam už se chystala grupa hladových piňďat Kačky Levové na svůj kroužek.

Výsledky (534):

Radnice čtvrťáci - Volduchy 0:2 (0:12 a 5:12)

Náš tým na úvod od urostlých hráčů soupeře koupil kanára, ale v dalším setu přehnaný respekt odhodil, zlepšil hru nohou, a i když na vítězství nemohl pomýšlet, povedlo se mu alespoň několik bodů uhrát.

Radnice A - Radnice třeťáci 2:0 (12:2 a 12:1)

Také nejmladší účastníci turnaje dostali na úvod žhavého kandidáta na medaili, či spíše na prvenství. Pohyb v poli měli naprosto úžasný a míčovou techniku na svůj věk výrazně nadprůměrnou. Nicméně áčko prakticky nechybovalo a v pohodě se rozehrálo na těžší soupeře.

Radnice B - Volduchy 0:2 (2x 10:12)

Naše béčko mělo sehrát úlohu černého koně turnaje. V tréninkovém zápase ve středu teprve krystalizovala sestava obou týmů a variant se nabízelo povícero. Oba začátky setů našemu týmu úplně nevyšly, ale postupně se náš kolektiv vrátil do zápasu hlavně s příchodem Krise Ivanova na podání. Nicméně v koncovkách byl příliš zbrklý a to nakonec nahrálo hostím.

Stupno - Radnice třeťáci 2:0 (12:1 a 12:9)

V úvodním setu spolufavorit turnaje naše benjamínky přejel, ale ve 2. setu dal prostor také náhradníkům a obraz hry se rázem změnil. Ohromný akční rádius Tomáše Buchance přinesl ovoce v podobě zlepšené obrany, a i když nakonec náš celek Stupenským set neuzmul, může být na své vystoupení náležitě hrdý.

Radnice A - Radnice čtvrťáci 2:0 (12:3 a 12:6)

Také čtvrťáci doplnění o nerozlučnou dívčí trojku z 5. B navázali na zlepšenou hru z 2. setu úvodního zápasu a zejména ve 2. sadě bylo našemu áčku víc než důstojným protivníkem. To si opět v pohodě zatrénovalo před důležitými zápasy o celkové prvenství.

Radnice B - Stupno 1:1 (12:11 a 8:12)

Úvodní set patřil k ozdobám turnaje. Obě znesvářené strany se střídaly ve vedení a v hektickém závěru se nakonec Štěstěna přiklonila na naší stranu. Ve 2. sadě jsme už tahali za kratší konec provazu a přes všechnu naši snahu ji ovládl soupeř. I když mělo béčko v tuto chvíli 2 těžké soupeře za sebou, nevypadalo to s jedním vyhraným setem na medaili ani zdaleka.

Radnice třeťáci - Volduchy 0:2 (7:12 a 6:12)

Přestože Volduští nechali své klíčové hráče odpočívat, nesnižuje to nijak výkon našich nadějí. Jediné, co se nechalo vylepšit, byla větší kooperace mezi hráči. Dost často to vypadalo z naší strany jako na tenise, ale na druhou stranu se to kluci ani Šája nebojí vzít na sebe. Jejich počínání nelze nazvat jinak než příslibem do budoucna, a to ještě pro nemoc scházeli kluci Turci.

Radnice B - Radnice čtvrťáci 2:0 (12:2 a 12:5)

Béčko dobře vědělo, že už si nemůže dovolit jakékoli zaváhání a k zápasu v roli favorita přistoupilo velice zodpovědně. V úvodním setu povolilo svým spolužákům bodovat až od stavu 8:0 a ve 2. sadě trochu polevilo v koncentraci. Přesto si připsalo povinné vítězství.

Radnice A - Stupno 2:0 (12:5 a 12:11)

První klíčové utkání turnaje zvládl náš elitní celek s bravurou. Mohl se opřít zejména o perfektní servis obou děvčat a Miňhovo zakončení. Hra v úvodním setu snesla ta nejpřísnější měřítka. Výborná hra v poli, rychlý přechod z obrany do útoku a hlavně dokonalé vykrývání prostoru v defensivě. Po změně stran se hrála mnohem vyrovnanější partie. Naše družstvo vedlo už 11:8, ale několika chybami dovolilo Stupnu vyrovnat. Nakonec ale Marek Miňha přece jen složil míč na soupeřově polovině a mohli jsme si zhluboka oddychnout.

Radnice B - Radnice třeťáci 2:0 (12:3 a 12:8)

Po úvodním setu, jenž proběhl zcela podle papírových předpokladů, se po výměně stran naši nejmenší sportovci vzchopili a začali své starší kamarády pořádně trápit. Drželi se v závěsu do stavu 9:8 a až teprve tříbodová šňůra v koncovce setu zajistila vítězům jistotu.

Stupno - Radnice čtvrťáci 2:0 (12:6 a 12:11)

Třebaže Stupno, pokud chtělo promluvit do boje o medaile, nesmělo zaváhat, dovolilo si sympaticky do zápasu nasadit lavičku. V úvodní sadě to na překvapení ještě nevypadalo, ale po změně stran se rozhořela nelítostná bitva s hektickým závěrem, kde se naši čtvrťáci připravili o zisk setu posledním míčem, kdy podávající hráč při svém esu velmi těsně přešlápl.

Radnice A - Volduchy 2:0 (12:3 a 12:4)

V klíčovém utkání kolektivů, které ještě v průběhu turnaje neztratily ani set, se čekal vyrovnaný duel, ale nakonec bylo všechno jinak. Náš tým prakticky bezchybnou hrou nedovolil soupeři téměř nic. Ten se sice ujal vedení za hlasité podpory Stupenských, které by voldušská výhra mohla udržet ve hře o prvenství, ale v dalším průběhu už na hrací ploše existovalo jen jedno družstvo. Jednoznačné vítězství náš tým hodně přiblížilo k prvenství.

Radnice čtvrťáci - Radnice třeťáci 1:1 (10:8 a 8:10)

V bratro (a sestro) vražedném zápase o Černého Petra turnaje byl k vidění velmi tuhý boj, ve kterém nakonec oba celky získaly po setu stejným rozdílem. V konečném účtování tak měly oba nejmladší týmy nejen po setu - a vzájemný zápas zcela remízový -  ale navíc i téměř identické skóre. Jeden jediný míč v celém průběhu klání nakonec hovořil pro čtvrťáky.

Stupno - Volduchy 2:0 (12:6 a 12:8)

Stupenské vítězství hodně zamotalo konečným pořadím, takže před závěrečným soubojem bylo krom jistého primátu pro naše áčko ještě úplně otevřené

Radnice A - Radnice B 1:1 (3:12 a 12:8)

Svůj nejlepší výkon si náš B celek, jehož se hra se zvedla od 2. zápasu od návratu Vojty Zemana, nechal úplně nakonec. Již jistého okresního vítěze v prvním setu doslova rozemlel. V další sadě se naše áčko opět vrátilo na vítěznou vlnu a v sadě plné krásných i dlouhých výměn své spolužačky a spolužáky přehrálo. V konečném účtování to nakonec našemu B družstvu stačilo na bronz, a kdyby bývalo uhrálo i 2. set, mohlo brát dokonce i stříbro.

6. Radnice třeťáci 1-9 55:114

Turnaj skončil zaslouženým triumfem našich páťáků. Po loňském bronzu letos vcelku jednoznačně zvítězili. Minimum chyb, výborný servis, trpělivost ve výměnách, kolektivní pojetí hry a především výtečná hra nohou byly největšími devizami vítězů. Navíc Eliška Oliveriusová s Niky Jarošovou jsou minimálně stejně kvalitní hráčky jako klučičí osazenstvo kádru. Pokud bychom postoupili do krajského finále, bude třeba ještě zapracovat na útočné fázi. Tým je typově úplně odlišný oproti současným deváťačkám a deváťákům, kteří před 4-mi lety skončili v krajském finále na 2. místě. Nemá sice ranaře, ale v poli a na servisu je naopak silnější.  Famózně si vedlo i béčko, i tady je nutno vysoce vyzdvihnout všechny 3 holky. Rozdíl ve srovnání s áčkem spočíval v odlišné kvalitě šestého hráče. Jinak Kristián s Adamem by určitě byli platnými posilami i pro případné krajské finále. Čtvrťáci rozhodně nezklamali, individuálními výkony na sebe upozornili Dominik Hašek, Jarda Zelinka a hlavně Šimon Špác a svou hrou rezolutně odmítli roli papírového outsidera. Nejpříjemnějším překvapením tak byly výkony našich nejmladších. Měli všeho všudy 4 hodiny zaměřené na přehazovanou, neboť do hor jsme se museli věnovat florbalu před krajským finále holek. U kluků  je znát, že většina navštěvuje házenou a s míčem si rozumí a Šarlota, to je skutečný univerzál, ať se postaví, k čemukoli. Po letošním úspěšném roce by tak ani ten následující nemusel vyznít úplně naprázdno, pokud nám vydrží kádr.

Naše družstva hrála v těchto sestavách:

Radnice A: Eliška Oliveriusová, Nicol a Nela Jarošovy, Martin Brejcha, Tadeáš Jech, Filip Rýdl a Marek Miňha

Radnice B: Kateřina Kotěšovcová, Sofie Buchancová, Hana Sára Schicková, Vojtěch Zeman, Adam Linhart, Kristián Ivanov, Kryštof Plichtík a Michal Jirků

Třeťáci: Michaela Voříšková, Anna Synková, Šarlota Janurová, Tomáš Buchanec, Pavel Bartosch, Lukáš Poustka a Štěpán Hřebřina

Čtvrťáci: Natálie Konrádová, Žofie Trejbalová, Aneta Hereinová, Šimon Špác, Dominik Hašek, Jaroslav Zelinka, Tomáš Fiala a Bořek Spěváček

Datum vložení: 17. 2. 2023 13:25
Datum poslední aktualizace: 21. 2. 2023 15:24
Autor: Mgr. Pavel Souček