Základní škola
a Mateřská školaRadnice

Move week

Move week 1

Turnaje v košíkové a odbíjené v rámci společného projektu EU a České obce sokolské.

V úterý, 23. 5. proběhly v naší škole miniturnaje mladšího žactva v odbíjené a košíkové v rámci projektu Move week pořádaného Evropskou unií ve spolupráci s ČOS. Původní cílovou skupinou mělo být mladší žactvo (6. a 7. třída), ale po dohodě se stupenskou školou jsme ji rozšířili i na "osmičky", což jsme v dívkách pro nezájem děvčat nevyužili, a tak šesťačky hrály proti soupeřkám o dva roky starším. Na druhou stranu jim tyto souboje hodně daly. Nejprve do velké přestávky kluci odehráli turnaj v košíkové venku, zatímco děvčata volejbalovala v tělocvičně a po velké přestávce si sportoviště vyměnily.

Výsledky:

Košíková - holky:

Radnice 6. třída - Stupno 5:10 (2:8), P. Kočková 3 a Jurinová 2 - E. Králová 4, Dachová 2 a Škabradová, K. Dlouhá, A. Králová a Spěváčková

Stupnu v 1. půli spadlo do koše všechno, co na něj hodilo. Po změně stran prostřídalo sestavu, ale hlavně naše děvčata se začala pohybovat i bez míče, a když jej získala, začala hledat přihrávku namísto bezmyšlenkovitého driblování. V tu ránu se začala hrát vyrovnaná partie, na obrat ale pro značný fyzický rozdíl naše holky neměly.

Radnice 7. třída - Stupno 5:8 (3:6), Somrová 3 a Kaprasová a Tyslová - A. Králová 4, E. Králová 3 a Spěváčková

Také zde se rozhodovalo v úvodním dějství, ale spíše v jeho závěru, kdy hosté z vyrovnaného stavu 3:3 odskočili až na poločasový rozdíl. Po změně stran se vítězkám trochu přestala dařit střelba, bohužel se našim sedmačkám nepodařilo toho využít, když se přes mnohem urostlejší soupeřky dostávaly do šancí jen velmi obtížně. Celkově však obraz hry obou našich družstev byl vcelku uspokojivý.

Radnice 7. třída - Radnice 6. třída 22:13 (10:6), Somrová 13, Peretchiová a Tyslová 3, Kaprasová 2 a Pěnkavová - Jurinová 6, Jarošová 4, Smékalová 2 a P. Kočková

Sestrovražedný souboj byl mnohem více sesterský než vražedný. Holky si zahrály krásnou košíkovou pro radost, v podstatě vůbec se nefaulovaly, když už byly ve vyložené šanci, nechaly soupeřku vystřelit a 2. poločas se už v podstatě vůbec nebránilo. V tomto zápase také odpadl značný fyzický rozdíl, takže se na něj na rozdíl od těch předchozích mnohem lépe koukalo. I když šesťačky bojovaly jako lvice, přece jen se nakonec projevila o rok delší zkušenost jejich starších kamarádek s tímto sportovním odvětvím.

Pořadí turnaje (63):

1. Stupno 2 výhry 18:10
2. RADNICE 7. třída 1 výhra 27:21
3. RADNICE 6. třída bez výhry 18:32

Střelkyně družstev:

Stupno: E. Králová 7, A. Králová 5, Dachová a Spěváčková 2 a Škabradová a K. Dlouhá

Radnice 7. třída: Somrová 16, Tyslová 4, Peretchiová a Kaprasová 3 a Pěnkavová

Radnice 6. třída: Jurinová 8, P. Kočková a Jarošová 4, Smékalová 2 a Krhounková a Šťáhlavská

Kluci:

Košíková

Radnice A - Radnice B 11:2 (7:0), Galbavý 9 a Hašek a Kieweg - Voják a Šístek

Mělo se jednat o vyrovnaný zápas, ale to by tým označený jako "B", třebaže rozhodně nebyl papírově slabší, musel k zápasu přistoupit poněkud zodpovědněji a nemít z každé situace na hřišti skvělou zábavu (i když jsme to pro ní hráli). Nebýt toho, že áčko po přestávce dost polevilo, byl by asi býval celkový rozdíl ve skóre ještě výraznější.

Radnice B - Stupno 7. třída 4:2 (2:2), Oliverius a Šístek 2 - Šperl oba

Hosté se dostali brzy do dvoubodového vedení, ale poté se střelecky odmlčeli a náš celek v bodově chudém ale rozhodně ne nezajímavém souboji otočil vývoj skóre ve svůj prospěch.

Radnice A - Stupno 8. třída 18:7 (12:2), Galbavý 9, D. Ferschmann a Kieweg 3, O. Turek 2 a Hašek - Souček 6 a Bodlák

V zápase se projevila výšková převaha našich hráčů, kterou vyjadřoval především nejmladší účastník turnaje Tomáš Galbavý, který krom toho, že kraloval pod oběma koši, přidal neomylnou ruku i z nájezdů do koše po rychle zahraných přečísleních a velice slušnou střelbu měl i z pole. Když pak druhou polovinu již méně hrál, tak aby si spravedlivě zahráli všichni, srovnal se alespoň opticky i obraz hry. Stupnu uškodilo, že mělo střelbu postavenou na jediném hráči, zatímco i v případě střídání Tomáše byli v našem dresu schopni zakončovat i David Ferschmann s Kubou Kiewegem nebo Ondrou Turkem.

Radnice B - Stupno 8. třída 14:5 (9:4), Šístek 11 a Skalický, Ľupták a Oliverius - Souček 3 a Bodlák a Kraft

Teprve v závěrečném střetnutí naše béčko začalo hrát líbivou košíkovou. Milan Šístek se inspiroval Tomášem Galbavým a začal ovládat nejdůležitější individuální činnost, čili doskoky. Tam získal mnoho neúspěšných střel a značné množství po úspěšném zisku dokázal záhy přetavit v bod. Touto výhrou si naši košíkáři zajistili první dvě místa na turnaji.

Radnice A - Stupno 7. třída 18:1 (9:0), Galbavý 9, Hašek 3, O. Turek a Kieweg 2 a Mulač a D. Ferschmann - Špaček

Závěrečný zápas byl bohužel až příliš jednostrannou záležitostí. Tomáše jsme v poločase odeslali dovnitř na volejbal, přesto i jeho spoluhráči měli v dalších minutách přesnou mušku. Hosté korigovali až v samotném závěru a nakonec se zrodilo rekordní vítězství turnaje.

Střelci družstev:

Radnice A: Galbavý 27, Kieweg 6, Hašek 5, O. Turek a D. Ferschmann 4, Mulač 1 a Veselý

Radnice B: Šístek 14, Oliverius 3, Skalický, Ľupták a Voják 1 a Kočka a Dyček

Stupno 8. třída: Souček 9 a Bodlák 2 a Kraft, Pfeffer a

Stupno 7. třída: Šperl 2 a Špaček

Odbíjená:

Radnice B - Stupno 8 0:2 (3:15 a 6:15)

Hosté měli výborný servis a k tomu naši kluci ještě velice hořeli na přihrávce.

Radnice A - Stupno 7 2:0 (16:14 a 15:12)

Oba sety byly velice dramatické se šťastnějším koncem pro naše barvy.

Stupno 7 - Stupno 8 2:0 (15:10 a 15:9)

Radnice A - Radnice B 1:1 (20:22 a 22:20)

Zápas v rámci tělocviku přinesl  zcela vyrovnanou partii, kde o výsledku rozhodovala každá maličkost. Některé výměny byly v kontextu žáků 6. a 7. třídy velice zdařilé a míče se přelévaly ze strany na stranu. Pokud kluci hráli chvílemi místo tenisu volejbal, byla hra velice koukatelná. Snad sedmákům vydrží jejich progres a příští rok už mnoho z nich bude doplňovat kádr pro okresní kolo.

Radnice A - Stupno 8 0:2 (11:15 a 12:15)

V obou případech našim hochům nevyšla koncovka setů, a tak odešli v obou poraženi.

Radnice B - Stupno 7 1:1 (12:15 a 15:10)

Závěrečný duel mohl ještě zamíchat kartami na "medailových" místech. Nakonec zisk setu a těsná prohra ve druhém rozhodlo o tom, že Stupno obsadí první dvě místa ve velice vyrovnaném turnaji. Obecně však platilo, že kdokoli byl schopen kohokoli porazit a z velké vyrovnanosti se vymykal pouze zahajovací duel.

Pořadí (334):

1. Stupno 8. třída 4-2 79:62
2. Stupno 7. třída 3-3 81:77
3. RADNICE A  3-3 96:98
4. RADNICE B 2-4 78:97

Sestavy našich družstev:

Áčko: Milan Šístek, Petr Turek, Patrik Hašek, Dominik Ľupták, Tomáš Galbavý a Matěj Veselý

Béčko: Jakub Kieweg, Jiří Fišer, Josef Oliverius, Martin Dyček, Jakub Mulač a Jiří Skalický

Kdyby naše reserva bývala uhrála v úvodním utkání proti Stupnu alespoň set, měly by všechny týmy 3 vyhrané i prohrané sety, což nepochybně svědčí o vyrovnanosti klání a tom, jak dobře trenéři své svěřence rozdělili do družstev.

Odbíjená dívek:

Radnice 6. třída - Stupno 0:2 (8:15 a 9:15)

Rozdíl roku nebo v některých případech i dvou nebyl na hřišti tak propastně znát, třebaže hosté potvrdili roli favorita.

Radnice 7. třída - Stupno 0:2 (7:15 a 11:15)

Když se naše holky ve druhém setu rozkoukaly, hrála se už mnohem vyrovnanější partie.

Radnice 7. třída - Radnice 6. třída 2:1 (15:8, 9:15 a 15:13)

Další sestrovražedný souboj nabídl nejdramatičtější třísetovou bitvu s vítězným koncem pro sedmačky.