Základní škola
a Mateřská školaRadnice

McDonald´s Cup na Břasích

Oblíbený fotbalový turnaj pro 1. stupeň

Ve středu 12. 4. se na Břasích uskutečnil McDonald´s Cup za účasti našich fotbalistů, pořádající stupenské školy a také Volduch. Hrálo se ve 2 kategoriích podle věku. V obou potvrdili svou současnou hegemonii domácí.

Výsledky mladších:

Břasy - Radnice 18:1 (7:0), Buchanec

Domácí neměli v turnaji konkurenci. Naši obranu rozebírali každým útokem a dávali jeden hezký gól než druhý z vyložených šancí, nezřídka do prázdné svatyně. Čestného úspěchu jsme dosáhli až těsně před koncem, když brankář Míra Bilý vyhodil míč na Tomáše Buchance a ten svůj sólový únik zakončil střelou podél vyběhnuvšího brankáře.

Radnice - Volduchy 5:2 (2:1), Buchanec 4 a Hřebřina

Další soupeř byl přibližně naší úrovně a hrála se vyrovnaná partie. Skóre otevřel přesnou ranou Tomáš Buchanec, kterého hezkou přihrávkou uvolnil Vojtěch Jirků. Zakrátko T. Buchanec unikl po pravé straně, naservíroval míč před branku a tam Štěpán Hřebřina nadvakrát propasíroval balón za brankovou čáru. Těsně před přestávkou hosté ze závaru před brankou snížili, ale hned po změně stran Nela Jarošová vysunula po zisku míče středem hřiště Tomáše Buchance, jenž křižnou střelou vrátil našim barvám dvoubrankové vedení. Netrvalo dlouho a výkop Míry Bilého si našel kdo jiný než Tomáš Buchanec, obešel bránícího hráče a k bližší tyči zvýšil na 4:1. Volduští pak ze skrumáže před bránou snížili na 4:2, ale poslední slovo měl Tomáš Buchanec, který dorazil do sítě Hřebřinovu střelu a naši nejmladší se tak mohli radovat ze zisku stříbrných medailí.

Pořadí: (46)

1. Břasy - 2 výhry 37: 2
2. Radnice - 1 výhra  6:20
3. Volduchy - bez výhry  3:24

Družstvo hrálo v této sestavě: Nela Jarošová, Miroslav Bilý - Tomáš Buchanec, Štěpán Hřebřina, Vojtěch Jirků, Janové Hegner a Pěnkava, Matyáš Zacharda a Filip Herein

Výsledky starších:

Radnice - Volduchy 4:4 (2:2), Bláha 2 a Rýdl a Jarošová

V nejdramatičtější bitvě dopoledne začali naši hráči ve velkém stylu. Nejprve sklepl Filip Rýdl pro svého jmenovce Bláhu míč a ten ho poslal ze střední vzdálenosti přesně k tyči. Chvíli poté se dostal Moravcův dlouhý výhoz od branky až k Filipu Rýdlovi a ten po krátkém sprintu nad padající brankářkou přidal 2. gól. Jenže potom náš tým přestal hrát a trest přišel vzápětí. Nejprve se hosté po naší chybě v rozehrávce dostali do přečíslení, které také úspěšně zakončili a ještě do přestávky z neuvěřitelné holomajzny před naší brankou, kdy jsme několikrát nebyli schopni odpálit míč do bezpečí, vyrovnali. Hned po změně stran vrátil našim barvám cizelérsky provedeným trestným kopem pod břevno vedení Filip Bláha, ale pár minut nato Volduchy znovu vyrovnaly, když zahrávaly rohový kop, náš bránící hráč namísto důrazného odkopu jen připravil míč soupeři na střelu a ten propálil hradbu těl před sebou včetně gólmana. Odpověď našeho celku na sebe nenechal dlouho čekat, když se Niky Jarošová po narážečce s Filipem Rýdlem dostala před brankářku a chladnokrevně jí obstřelila. Bohužel ani toto vedení jsme neudrželi. Dlouho naše akcie držel ve hře výborný gólman Jirka Moravec, ale ani on 3 minuty před koncem nestačil na několik dorážek za sebou z bezprostřední blízkosti. Ve zbytku hrací doby jsme ještě zkoušeli strhnout výhru na svou stranu, ale naše snaha byla až příliš křečovitá.

Břasy - Radnice 9:2 (5:1), Rýdl a Jarošová

Vzhledem k tomu, že Břasy zdolaly Volduchy ve vzájemném duelu 9:3, bylo nabíledni, že bude rozhodovat o 2. a 3. místě celkové skóre. A protože náš kolektiv utrpěl porážku o gól vyšší, musel se spokojit nakonec s bronzem.

Tabulka starších

1. Břasy 2-0-0 18: 5
2. Volduchy 0-1-1  7:13
3. Radnice 0-1-1  6:13

Starší nastupovali ve složení: Jiří Moravec - Nicol Jarošová, Filipové Bláha a Rýdl, Marek Miňha, Dominik Hašek, Michal Jirků, Tadeáš Jech, Karel Valenta, Matyáš Bednařík a Oliver Fliťar

Novinkou letošního ročníku byla premiéra tzv. kategorie M, která zahrnuje malotřídky, jež pro malý počet nemohou postavit příslušné kategorie a hrají mixlé od 1. do 5. třídy. To se týká mlečické školy. Postavili jsme tedy i jeden náš mix tým od 1. do 4. ročníku ve složení: Jiří Šrédl - Jan Ferschmann, Tomáš Davídek, Isabela Polášková, Jonáš Spurný, Martin Mareš a Jiří Šmolík, který si s Mlečicemi zahrál pro radost bez počítání skóre.

Datum vložení: 15. 4. 2023 20:44
Datum poslední aktualizace: 20. 4. 2023 19:06
Autor: Mgr. Pavel Souček