
Dne 16.9. jsme navštívili s naší třídou 8.A a i s druhou třídou 8.B korunovační klenoty a Pražský hrad. Sraz jsme měli u školy v 6:40, kde jsme potom nastoupili do autobusu.
Když jsme dorazili na místo, tak si nás převzala paní průvodkyně, která nám řekla informace o různých historických stavbách. Poté jsme šli do chrámu svatého Víta, kde nám paní průvodkyně o něm něco řekla. Pak jsme se také šli podívat do Zlaté uličky na balkony, kde byl výhled na Prahu. Poté jsme se byli podívat na korunovační klenoty, kde jsme museli projít kontrolou, aby nás tam mohli pustit. V místnosti bylo spoustu stráží a ochranky.
Poté jsme už jeli zpátky do školy. Výlet jsem si užila a také jsem se něco přiučila.
Sofie Buchancová
Dne 16.9. jsme se jeli podívat se školou do Prahy na katedrálu sv. Víta a na korunovační klenoty. Vyjížděli jsme v šest hodin a 40 minut od školy a cesta trvala přibližně hodinu a půl.
Po příjezdu na Pražský hrad jsme se vydali po dlážděných cestách, které nás vedly ke katedrále sv. Víta. Tam jsme již šli s paní průvodkyní, která nám řekla spoustu zajímavých věcí. Ukázala nám fontánu a hlavní bránu.
Hlavním bodem našeho výletu byla návštěva místnosti, kde byly korunovační klenoty dočasně vystaveny. Po prohlídce klenotů jsme se šli podívat do zahrad, ze kterých byl vidět výhled na celou Prahu, což se mi moc líbilo. To jsme absolvovali před odjezdem domů.
Poté jsme šli k autobusu a jeli domů.
Karel Valenta
Dne 16.9. jsme se třídou navštívili Pražský hrad, katedrálu sv. Víta a nádvoří Pražského hradu.
Jako první jsme viděli nádvoří před Pražským hradem a hned potom jsme se šli podívat do katedrály sv. Víta. Prošli jsme si i Zlatou uličku a byli jsme na krásném výhledu na celou Prahu.
Tento výlet jsme zakončili u korunovačních klenotů. Prohlédli jsme si je, něco jsme si o nich přečetli a nakonec jsme si koupili i nějaké suvenýry. Už jsme udělali jen pár fotek a jeli domů.
Výlet se mi moc líbil.
Kateřina Kotěšovcová
Včera 16.9.2025 jsme navštívili Pražský hrad a okolí. Prošli jsme si katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku a samotný hrad. Zjistili jsme spoustu informací a viděli korunovační klenoty.
Všude okolo nás byli policisté a hradní stráž, kterou jsme viděli, jak se vyměňuje. To bylo velice zajímavé. Všechno vypadalo tak draze, že to ani nebylo možné.
Nakonec jsme se šli podívat do zahrady, tam jsme posvačili, porozhlídli a šli zpátky do autobusu, který tam na nás čekal.
Cesta domů byla rychlá a unavující. Přijeli jsme ke škole, rozloučili a každý šel domů. Bylo to krásné.
Tereza Polanská
Na výlet jsme jeli v úterý 16.9. Jeli jsme na prohlídku Hradu a na korunovační klenoty. Hned, jak jsme se střídou přijeli na Pražský hrad, přišel pro nás průvodce. S ním jsme šli do katedrály sv. Víta, v té jsou pohřbeni čeští králové.
Potom nás průvodce zavedl do baziliky sv. Jiří a do Zlaté uličky, kde je alchymistická dílna a 7 domečků s různými řemesly.
Po Zlaté uličce jsme šli navštívit korunovační klenoty, prohlédli jsme si je ve Vladislavském sále, kde se dříve korunovalo.
A jeli jsme zpět. Výlet se mi moc líbil.
Vít Rychlý
V úterý 16.9. jsme se všichni sešli u školy a nastoupili do autobusu, a poté jsme začali cestu rovnou do Prahy na Pražský hrad s cílem vidět korunovační klenoty.
Cestou do Prahy nás potkala menší kolona, která nás ale vůbec nezdržela, a proto jsme na místě byli v očekávaném čase.
Poté, co jsme čekali na průvodce Matěje, jsme zahlédli pana prezidenta, což nás moc potěšilo. Hned poté, co přišel pan průvodce, jsme vyrazili do chrámu sv. Víta, kde se nám moc líbilo. Následně jsme navštívili všechna místa, jenž nám učitelé doporučili, a pak jsme měli čas si projít Zlatou uličku.
Korunovační klenoty byly dalším krokem našeho výletu. Musím uznat, že jsou opravdu překrásné.
Už se blížila 13. hodina a my jsme se všichni sešli na jednom místě. Místo čekání na autobus jsme ještě pokochali výhledem na Prahu na nedaleké vyhlídce. Při příchodu na parkoviště už na nás čeká pan řidič v přistaveném autobuse. Cesta ke škole rychle utekla.
S učiteli a spolužáky jsem se rozloučil a vyrazil domů.
Nikolas Janda
V úterý 16.9.2025 v 6:40 jsme se sešli jako třída před školou a jeli velkým autobusem do Prahy.
Když jsme dojeli do Prahy, tak nám učitelé říkali a vysvětlovali různé věci, třeba o tom, jak se máme chovat a tak dále. Také jsme viděli prezidenta ČR Petra Pavla. Poté jsme se všichni vydali ke katedrále sv. Víta, kde jsme se nasvačili.
Potom, co jsme dosvačili, vydali jsme se s učiteli a panem průvodcem do vnitřku veliké již zmiňované katedrály. Byly zde obrovské varhany dovezené až ze Španělska, barevná mozaiková okna a hrobka sv. Václava a dalších českých panovníků.
Po prohlídce Pražského hradu jsme šli do Zlaté uličky, kde byla kavárna. Tam jsme se rozloučili s panem průvodcem, a poté co jsme prošli celou Zlatou uličku, tak jsme šli zpět, podívat se na korunovační klenoty, které pečlivě hlídali vojáci a policisté.
Po prohlídce korunovačních klenotů jsme se sbalili a jeli zpět z Prahy do Radnic. Bylo to velice fajn a výlet na Pražský hrad se mi moc líbil.
Filip Bláha
V úterý 16. září jsme se třídou vyrazili na školní výlet. Brzy ráno jsme se sešli před školou v 6:40 a v 6:50 jsme vyjeli autobusem. Cesta trvala přibližně hodinu a půl. Po příjezdu jsme dokonce zahlédli prezidenta Petra Pavla.
Nejprve jsme se se třídou vyfotili před katedrálou sv. Víta. Poté pro nás přišel průvodce a provedl nás samotnou katedrálou. Dozvěděli jsme se, že její stavba začala ve 14. století za vlády Karla IV. Mě nejvíce zaujaly barevné skleněné vitráže s náboženskými obrazy.
Pak jsme navštívili baziliku sv. Jiří, která je nejstarším kostelem na Pražském hradě. Dozvěděli jsme se, že byla založena už v 10. století a patří mezi nejvýznamnější románské stavby. Poté následovala prohlídka Zlaté uličky s ukázkami historického bydlení a zbrojnicí se starými zbraněmi.
Velkým zážitkem byla návštěva sálu s korunovačními klenoty, které je možné vidět jen jednou do roka. Patří mezi ně svatováclavská koruna, jablko a žezlo. V tomto sále se v minulosti konaly také rytířské zápasy na koních.
Na závěr jsme se ještě vyfotili se třídou v zahradách Pražského hradu.
Veronika Řežábková
Další fotografie ZDE
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| 31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
1. hodina 7.50-8.35
2. hodina 8.45-9.30
3. hodina 9.45-10.30
4. hodina 10.40-11.25
5. hodina 11.30-12.15
6. hodina 12.20-13.05
7. hodina 13.10-13.55
8. hodina 14.00-14.45
Po-Pá 6.00-16.00
Po-Pá 6.00-16.00