Stránky věnované výuce fyziky v osmém a devátém ročníku.

Smyslem těchto stránek je poskytnout informace nejen o způsobu výuky fyziky v uvedených ročnících, ale především dát žákům přístup k většímu množství informací. Jsou na nich umístěny nejen tematické plány (časové rozvržení učiva), ale především otázky z probrané látky, případně další zdroje informací. Hlavním smyslem je tedy především usnadnění domácí přípravy.

Každý, kdo chce vědět, jaké otázky mu mohou být ve škole při hodině fyziky položeny, si je může jednoduše předem vyhledat a připravit si odpovědi. Pokud ho zajímá, jaké kapitoly ho čekají v dalších měsících, nebo si chce ověřit, jestli by dokázal vyřešit příklady s časovým odstupem, jsou mu k dispozici.

Web je rozdělen do dvou logických částí. K přihlášení do neveřejné části je třeba použít přihlašovací jméno a heslo. Oba údaje byly žákům ve škole  sděleny.

Zdroje zajímavých informací

Česká astronomická společnost

Česká astronomická společnost má velmi přehledně a intuitivně zpracované webové stránky. Osobně doporučuji sekci "astronomický snímek dne", plný fantastických fotografií.

 

CONVERTER

Převody - převodní tabulky jednotek - Online verze matematicko-fyzikálních tabulek. Nejsou zde sice zastoupeny všechny veličiny, nicméně zvolený výběr zahrnuje většinu obvyklých a běžně používaných.

Na stránkách toho ale neleznete mnohem více. Online převodník či stručný přehled jednotek.

Ústav fyzikálního inženýrství - v sekci "videa fyzikálních experimentů" najdete několik praktických ukázek. Komentář je sice v anglickém jazyce, ale obsah videí je celkem pochopitelný. Videa jsou rozdělena na otázky a odpovědi.

Převody jednotek online - název stránek je dostatečně vypovídající.

FYZweb - web zaměřený na fyzikální problematiku.

Techmania - Edutorium - komplexní informace nejen o fyzikálních tématech.