Okresní kolo v nohejbale starší kategorie

Okresní kolo v nohejbale

Nohejbalový turnaj pro žactvo 8. a 9. ročníků pořádaných v naší škole

Poslední únorový páterk patřil v naší škole poslednímu klání pořádanému naší školou za účasti 6 týmů.

Radnice - Stupno 2:0 (12:6 a 12:8)

V zápase oboustranně velmi pěkných výměn vůbec nebylo poznat, že hraje vítěz turnaje proti poslednímu týmu, tak kvalitní a vyrovnaný letošní turnaj byl i při na poslední chvíli odřeknuté účasti dvou družstev Oseka z důvodu četných absencí v pedagogickém sboru.

Radnice - 9. A 2:0 (10:7 a 10:5)

Při zmíněné neúčasti Oseckých a jejich předpokládaným ambicím bojovat o prvenství s naším elitním týmem nabídl tento duel měření sil zlatého a stříbrného týmu, kterou zaslouženě dovedl favorit do vítězného konce.

Radnice - 9. B (2x 10:0)

Bohužel si poražený tým ze zápasu začal příliš brzy dělat legraci a dostal málo vídané 2 kanáry, což pro bronzový celek je velmi špatné vysvědčení. Utkání se stalo jedinou kaňkou ve vydařeném turnaji.

Radnice - 8. A 2:1 (10:3, 8:10 a 12:10)

Osmákům se povedl husarský kousek, když suverénovi turnaje jako jedini sebrali set. V rozhodující sadě vedli dokonce už 3:7 a schylovalo se k velkému překvapení. Favorit se ale vzchopil, v klíčových okamžicích se mohl opřít o výtečný Löwenhöfferův servis a duel nakonec otočil ve svůj prospěch

Radnice - 8. B 2:0 (10:6 a 10:8)

Také poslední náš celek vůbec nic nedaroval zadarmo a donutil ho svou kvalitní hrou k maximálnímu výkonu. 2. set se dokonce rozhodoval v samém závěru, kdy se Štěstěna přiklonila na stranu vítěze turnaje.

9. A - 9. B 2:1 (10:1, 6:10 a 12:5)

Zápas devítek přinesl souboj, kdy každý set vypadal úplně jinak. Nakonec rozhodující sadu bitvy o stříbro vyhrálo áčko a zajistilo si tím 2. místo na turnaji.

9. A - 8. A 2:1 (10:4, 9:10 a 12:11)

Také osmička ve vyrovnané tabulce mohla v tomto střetnutí svým případným úspěchem ovlivnit pořadí na stupních vítězů. Úvodní sed sice jasně získali deváťáci, avšak ten další v závěru urvali pro sebe jejich mladší spolužáci. Totéž se jim málem povedlo i v rozhodující sadě, jejíž zisk by osmákům zajišťoval překvapivé stříbro. Bohužel pro ně 2 útoky nezakončili a ten následující poslali do zámezí.

9. A - 8. B 0:2 (4:10 a 5:10)

Každému týmu se na turnaji občas nějaký zápas nevydařil na 9. A to přišlo právě proti 8. B, kterým ovšem cenný skalp po vcelku jednoznačném průběhu obou setů k úniku z předposledního místa nepomohl.

9. A - Stupno 2:0 (12:7 a 12:6)

Vyrovnaný zápas rozhodla větší trpělivost deváťáků, kteří nechali soupeře dělat chyby a hrou na jistotu s dobrou obranou na rychlých nohách vcelku v pohodě dokráčela k výhře.

9. B - 8. A 2:0 (10:5 a 10:9)

Jeden jediný set potřebovala v tomto utkání uhrát 8. A k zisku medaile. V prvním setu to na to nevypadalo, ale v tom druhém měli svého soupeře už na lopatě, bohužel závěr nezvládli a radovali se jejich staršéí kolegové.

9. B - 8. B 2:0 (10:3 a 10:8)

Také 8. B mohla v případě zisku setu se radovat z bronzu a i zde to v prvním setu vyznělo jasně pro devítku. 2. set stejně jako áčko měli osmáci skvěle rozehraný, avšak devítka prokázala znovu psychickou odolnost a zlomila dramatickou koncovku ve svůj prospěch.

9. B - Stupno 1:2 (9:12, 12:9 a 11:12)

Stupenští se na turnaji presentovali výbornou hrou a i přes poslední místo předváděli v zápasech spektakulární výměny. Nejvíce jim vyšel tento zápas, kdy zdolali bronzového medailistu po hektické koncovce rozhodujícího setu, kde měli více štěstí než domácí.

8. A - 8. B 2:1 (7:10, 10:9 a 12:11)

Bitvu nejmladších týmu turnaje provázelo nezměrné nasazení, kde žádný míč nebyl pro nikoho ztracen a bylo jasně vidět, že obě strany berou zápas velice prestižně. Nakonec se v nejdelším duelu turnaje radovala 8. A, což rozhodlo o postavení na 4. a 5. příčce.

8. A - Stupno 2:0 (12:6 a 12:10)

Hosté měli v tomto utkání ještě možnost v případě výhry 0:2 přenechat Černého Petra ve vyrovnaném pelotonu našemu týmu. Nicméně první sada vyzněla jasně pro osmáky a bylo v této otázce jasno. Ti pak méně jednoznačně ovládli i další sadu.

8. B - Stupno 2:1 (12:7, 11:12 a 12:10)

Zápas jsme museli hodně popohánět, aby Stupno stihlo zpáteční spoj. No a co čert nechtěl, dospěl souboj až do 3. setu a aby toho nebylo málo končily sety dlouhými dramatickými výměnami, kde nikdo nechtěl udělat chybu. Stupno nejprve v nervy drásajícím vyrovnalo na 1:1, aby tu rozhodující sadu získal náš celek