a Mateřská školaRadnice

Okresní kolo v nohejbale mladších kluků

Okresní kolo v nohejbale

Postupový turnaj v nohejbale pořádaný v naší škole

Hned po závodech ve šplhu a silovém čtyřboji odstartoval v naší tělocvičně nohejbalový turnaj mladší kategorie za účasti 5 družstev. Nutno konstatovat, že měl velice dobrou sportovní úroveň, přinesl dramatická utkání, plno nádherných výměn a měl nakonec velice zapeklité rozuzlení, kdy o bronzu nerozhodla ani vítězství, ani sety a musely se dokonce počítat míče.

Výsledky:

Radnice A - Stupno 1:2 (7:10, 10:2 a 7:10)

V zahajovacím utkání měli mírně navrch v úvodním setu hosté. Ve druhém setu naši kluci svého soupeře doslova převálcovali. V dohrávaném setu se pak rozhodlo o po zajímavém průběhu o tom, že prvenství vybojují Stupenští. Vedli už 0:6, naši hráči se však nevzdali a vrátili se do zápasu. Obrat se jim už ale dokonat nepodařilo.

Osek A - Osek B 2:0 (10:3 a 10:5)

Radnice B - Stupno 0:2 (2:10 a 6:10)

V úvodní sadě hosté na hrací ploše zcela dominovali. V té další už naši kluci hráli podstatně lépe a naznačili své možnosti, že by z klání nemuseli odejít úplně s prázdnou.

Radnice A - Osek B 2:0 (10:6 a 10:1)

V 1. půli se z naší strany jednalo trochu o trápení. Outsiderovi turnaje jsme věnovali hodně bodů lacinými nevynucenými chybami, přesto však hoši dovedli set do vítězného konce. Po změně stran už to byl koncert a čestný bod kluci povolil svému soupeři až v závěru za stavu 8:0.

Radnice B - Osek A 1:2 (7:10, 10:5 a 8:10)

Také tohle utkání dohrávalo rozhodující set až na konci turnaje. V úvodní sadě naši kluci tahali za kratší konec provazu, ale v další sadě se vyvarovali zbytečných nepřesností a vcelku jednoznačně soupeře přehráli. V rozhodujícím setu potřeboval náš kolektiv zvítězit, aby se mohl radovat z bronzových medailí. Od úvodního balónu se oba protivníci přetahovali o vedení a v dramatické koncovce strhli výhru na svou stranu hosté.

Stupno - Osek B 2:0 (10:6 a 10:5)

Radnice A - Osek A 2:0 (10:8 a 10:6)

V tomto utkání potřebovali naši kluci k jistotě 2. místa zvítězit a v zápase plném pohledných i dramatických výměn, kdy kolikrát jedna strana vybruslila už ze zdánlivě neřešitelné situace a dokázala rozehru ještě přetavit v bod, bylo k vidění minimum chyb na obou stranách. V koncovkách setů se pak Štěstěna přiklonila na naší stranu.

Radnice B - Osek B 2:0 (10:6 a 10:7)

V utkání mělo být od začátku jasno, ale nebylo. Osek kladl houževnatý odpor a uhrál v tomto utkání plnou třetinu svých bodů z celého turnaje. Povinná výhra se tak rodila v porodních bolestech.

Stupno - Osek A 2:1 (6:10, 10:6 a 10:4)

Radnice A - Radnice B 2:1 (10:6, 5:10 a 10:8)

Závěrečný bratrovražedný duel v zamotané tabulce mohl přinést nejrůznější rozuzlení. Výhra béčka 2:0 mu zaručovala 2. příčku a áčko sesazovala až na předposlední místo. V případě výhry reservního týmu 2:1, by si naše celky podělili medaile, a to tak, že béčko stříbro a áčko bronz. Jakýkoli jiný výsledek (na který ostatně i došlo) pak predikoval níže přiloženou konečnou tabulku. 1. set urvali borci z áčka, když jim vyšla dobře jeho koncovka. Naopak začátek dalšího setu jim utekl a radoval se B tým. V závěrečné sadě celého turnaje bylo vše otevřené až do samotného finiše, který nakonec vyzněl pro A mužstvo.

Pořadí turnaje:

1. Stupno 8-2 88:63
2. RADNICE A 7-3 87:69
3. Osek A 5-5 79:77
4. RADNICE B 4-6 77:81
5. Osek B 0-8 39:80

O každý ze 370 míčů sváděli kluci tuhé boje a některé výměny byly spektakulární. Velmi příjemně překvapili oba týmy našich kluků. Áčko dokonce sahalo po prvenství a nebýt toho, že jsme na tom byli časově dobře, bývali by turnaj ovládli. V síťových sportech si totiž velmi obtížně naplánujete, jak bude zápas vlivem délky výměn a počtu rozeher dlouhý, a tak nás časový předstih přivedl na myšlenku dohrát zápasy, které původně skončily nerozhodně rozhodujícím třetím setem. Stupno totiž obě své dohry jak s naším tak i oseckým áčkem vyhrálo a to ho posunulo do čela. Bez těchto doher by býval zlato bral náš kolektiv. Spíš než otázka postupu či nepostupu však bylo zásadní, že se naši chlapci představili ve velmi dobrém světle v silné konkurenci hráčů Viktorie Plzeň či Rokycan.