2. turnaj miniházené pro mladší kategorii v Chrástu

Zveřejněno: 22. 9. 2021, zapsal: Pavel Souček

V předposlední letní den se v Chrástu uskutečnil další díl turnaje v miniházené pro mladší kategorii. Tentokrát se všechny týmy potýkaly s absencí marodů a u holek se vůbec muselo hodně improvisovat, aby se turnaj odehrál alespoň ve trojce.

Výsledky kluků:

Radnice - Stupno 25:17 (11:7), Veselý 9, Fišer a Voják 6 a Ľupták a Hašek 2 - Galbavý 16 a Kroupa

Duel se postupně transformoval v souboj sedmáků s neudržitelným Tomášem Galbavým. Favorit se dlouho nemohl dostat do většího náskoku a i když stále vedl, měl soupeře dlouho na dostřel. V závěru se pak na hřišti strhla přestřelka, na kterou se docela hezky koukalo.

Chrást - Stupno 23:22 (9:7), Petr Řánek 11, Pavel Řánek a Filip 5 a Princ 2 - Galbavý 20 a Zeman a Kroupa

Domácí vedli v průběhu 2. půle už 16:11, ale pak se Tomáš Galbavý úplně utrhl ze řetězu a dokázal skórovat prakticky z každého útoku. Chrástečtí nakonec výhru uhájili, ale hrát se ještě 3 minuty, kdo ví...

Chrást - Radnice 7:24 (3:11), Pavel Řánek 4, Filip 2 a Petr Řánek - Voják 11, Veselý 10, Fišer 2 a Hašek

Pouze v úvodu se naše mužstvo trochu trápilo střelecky a do stavu 2:2 domácí drželi krok. Potom se už ale hrálo výhradně podle našich not, v nichž mělo největší část partu duo VV. Ve 2. části, kdy už Chrástečtí postupně vadli fysicky, předvedli naši kluci nejednu akci s rychlým přechodem do vyložené šance. Také koncovka snesla přisnější parametry.

Střelci týmů:

Radnice: Veselý 40, Voják 17, Fišer 14, Ferschmann 13, Hašek 3 a Ľupták 2 (+5)

Chrást: Petr Řánek 18, Filip 15, Pavel Řánek 14 a Princ 3 (+5)

Stupno: Galbavý 58, Kroupa 6, j.h. Voják 3 a Zeman a Auxt (+5)

Ejpovice: Hašek 12, Ľupták 7, Skalický a Fišer 3 a Prostředník

Výsledky dívčího turnaje:

Chrást - Radnice A 18:5 (11:2), Duchková 12, Bernášková a Váňová 2 a Jiřincová a Cajthamlová - Smékalová 4 a N. Jarošová

Vysoká výhra domácích, ale náš tým zasluhuje pochvalu za zlepšený výkon ve 2. poločase; především střelecky disponovaná Ella Smékalová, která se při svém premiérovém startu rozhodně nepůsobila dojmem debutantky a svůj celek gólově táhla. Taktéž Nicol Jarošová skórovala ve svém 1. utkání.

Chrást - Mix 22:5 (12:2), Duchková 12, Bernášková 6, Cajthamlová 3 a Jiřincová - Smékalová 2 a Tomíšková, Poustková a Šťáhlavská

Jednoznačné vítězství domácího družstva.

Radnice A - Mix 12:14 (3:6), Smékalová 8, Šťáhlavská 2 a Kočková a Čejková - Duchková 9 a Jozefyová, Váňová, Bernášková, Cajthamlová a Poustková

O výsledku utkání rozhodlo nasazení nejlepší střelkyně soutěže do mixovaného kádru. Naše holky ale nezklamaly a opět se nejvíce dařilo v útočné fázi Elče. Svou 1. branku v soutěži zaznamenala Pavlína Kočková.