Online vaření

Zveřejněno: 14. 4. 2021, zapsal: Milena Raková

Uvařit si něco dobrého pro sebe, svoji rodinu či přátele je dovednost, která se v životě neztratí. Stále častěji se ukazuje, že je dobré vrátit se k vaření takovému, jaké znali naši předkové. Žádné polotovary. Naučit se využívat poctivé suroviny a ještě lépe takové, které pěstujeme za humny - regionální. V neposlední řadě si žáci uvědomí, že to, co jim maminky, tatínci ... servírují denně na talíř, nepadá samo z nebe a o to ochotněji jim doufám v domácnosti pomohou. 

Paní učitelka Markéta Špelinová se snaží své osmáky zatáhnout do dění, a tak pro ně organizuje online hodiny vaření a pečení. Mozek projede převody jednotek, utříbí se dovednost vytvořit pracovní postup, umět si zorganizovat práci a co je hlavní, do akce vstoupí kreativita. Ceněná schopnost, která nás odlišuje od robotů a jednou bude mít na trhu práce cenu zlata. 

První akce byla ryze předvelikonoční, pekl se perník. Následovaly špagety, a la každý jak je má rád. Zatím poslední schůzka se nesla ve znamení tvorby tradiční české bábovky. To je, dle mého názoru, nelehký úkol. Taková bábovka umí člověka pěkně potrápit. Jestliže si formu pořádně nevymazlí, zůstane mu potvůrka uvězněná. Jedinec se potom zapotí, když ji chce umoudřit, aby ustoupila a vyklopila se co nejméně potrhaná. Podle fotografií naši kuchaři skutečně umí. Pozoruhodné jsou vzory na variantě na plech. Příště se půjdu přiučit. V galerii jsou k omrknutí hotové pokrmy. 

Online vaření 3Online vaření 1Online vaření 2
Zveřejněno: 11. 5. 2021
Zveřejněno: 30. 4. 2021
Zveřejněno: 14. 4. 2021
Náhodný výběr z galerie
Kroužek dovedných rukou  39 zábavná pingpongová show 100 Náš region - Skomelno 18 školní výlet 2. A part IV 15