Otevření nové galerie v režii našich výtvarníků

Zveřejněno: 7. 9. 2020, zapsal: Milena Raková

Město Radnice uspořádalo na pátek 5. 9. 2020 vernisáž výstavy prací žáků výtvarného kroužku, který vede  již dlouhá léta paní učitelka Jitka Střelečková Trlicová. Za  jejího laskavého a odborného vedení vznikala plátna , která pak vkusně naaranžovla a přichystala pro nás tuto originální výstavu.  Naše děti tak svými dílky rozproudily krev nové radnické výstavní galerie, která se nachází v přízemí městského úřadu, v bývalé ,,spořitelně. " Prosluněné odpoledne přilákalo hlavně rodinné příslušníky vystavovatelů. V pět hodin výstavu zahájil pan učitel René Keller, který je duchovním otcem vzniku nové městské galerie,  a po té pan starosta Jan Altman.  Myšlenkou stálé expozice je,  dát prostor skvostům sbírek radnického muzea a vynést je na světlo z depozitáře tak, aby si je návštěvníci mohli prohlédnout. Aktuální více či méně tematické výstavy pak přilákají široké spektrum obdivovatelů.

Z průčelní stěny galerie se na návštěvníky usmívají inženýr Václav Kočka Amort se svou manželkou. Máme velké štěstí, že podnikatel, milovník umění a mecenáš byl naším rodákem a podporoval naše město. I on by byl jistě rád, že v jeho rodišti, v dětech místní školy, stále žije neotřelost a kreativita, které mohou měnit a posouvat naši civilizaci dál. Vždyť to je ta míza, která z nás dělá jedinečné bytosti, odlišuje nás od robotů, kteří pomalu a jistě přebírají na trhu práce naše role.  Vkusně  barevná, veselá, bezstarostná jsou  plátna dětí, která vás odvedou od všudypřítomných starostí, chmur, covidové realiy. Uprostřed zamilovaných krtků, jednorožců, motýlů a květin se cítíte jako v pohádce. Je krásné vidět, že vystavovatelé jsou štasné děti, které mohou svobodně tvořit veselé obrázky. Ani se mi nechtělo z výstavy domů a určitě se přijdu podívat po dobu trvání ještě několikrát. Vypravte se tam též, stojí to za to. 

Výstava v nové galerii 3Výstava v nové galerii 7Výstava v nové galerii 11Výstava v nové galerii 6Výstava v nové galerii 25Výstava v nové galerii 15Výstava v nové galerii 22Výstava v nové galerii 21Výstava v nové galerii 9Výstava v nové galerii 14Výstava v nové galerii 5Výstava v nové galerii 18Výstava v nové galerii 16Výstava v nové galerii 13Výstava v nové galerii 24Výstava v nové galerii 4Výstava v nové galerii 12Výstava v nové galerii 10Výstava v nové galerii 2Výstava v nové galerii 8Výstava v nové galerii 1Výstava v nové galerii 17Výstava v nové galerii 23Výstava v nové galerii 19Výstava v nové galerii 20
Náhodný výběr z galerie
Slavnost slabikáře 1.A 28 Září u Šmoulů 26 Kroužek dovedných rukou 2013 - A 11 Školní výlet 4.A 8