Okresní kolo v přehazované

Zveřejněno: 5. 2. 2020, zapsal: Pavel Souček

Pomalu to vypadá, že naši kluci na 1. stupni rozjeli letos "stříbrnou" sezónu. Po 2. místách na miniflorbalu a na BFL jim cinkl stejný kov i na přehazované. S tím malým rozdílem, že přehazovaná je soutěží smíšenou a dle pravidel musejí být na hřišti vždy nejméně 2 dívky. Bohužel letos tuto atraktivní soutěž výrazně pozamenala chřipková epidemie, která např. Stupnu v účasti kvůli vyhlášeným chřipkovým prázdninám zamezila. V naší škole nebyla situace o mnoho lepší a nemoce - případně jiné další povinnosti - nám kádr doslova zdecimovaly. Doslova na poslední chvíli jsem oslovoval další náhradníky a z původně zamýšleného 12 členného kádru zbyli pouze 3 hráči; ale žádná dívka. O to více je třeba smeknout před Valčou Vyčichlovou a hlavně Míšou Paterovou, která se kvůli kamarádům uvolila jet, přestože přehazovanou hrála před turnajem pouze 2x v životě. Bez nich bychom se mohli turnaje zúčastnit jen leda jen mimo soutěž. Navíc narychlo povolaní čtvrťáci vesměs příjemně překvapili a hlavně načerpali četné zkušenosti pro příští rok, kdy budou tvořit osu týmu oni. Obecně je nutno konstatovat, že docházelo k četným a pohledným výměnám, jejichž úroveň rostla v průběhu turnaje. O každý míč ze všech 344 rozeher se urputně bojovalo. Jak holky tak kluci se po míčích nebáli vrhat na zem a kždý takový obětavý zákrok dokázal spoluhráče pokaždé ještě více vybudit.

Výsledky:

ZŠ TGM Rokycany - Radnice 1:2 (15:6, 13:15 a 13:15)

V úvodním setu jsme se zapomněli duchem ještě někde v šatně a soupeř nás přejel jako rozjetý vlak. V 2. setu Rokycanští pustili do hry střídačku a my jsme prostřídali také. Hlavně proto, abychom našli tvář a To se povedlo, jako 1. pozdvihl náš zlpihlý prapor Kuba Kieweg, který výrazně přidal na pohybu zvýšil si rasantně akční rádius, vyběhal několik míčů a strhl tím ostatní k nadšenému výkonu. Po velké přetahované jsme set v koncovce přece jen urvali. Hrála se tedy rozhodující sada, do níž Masaryčka vrátila základní sestavu, ale my už jsme se chytli a povedl se nám vstup, kdy hlavně zásluhou luxusních servisů Davida Ferschmanna jsme vedli 8:1. Pak se obraz hry srovnal a mírně navrch měl soupeř. Mocně dotahoval, ale občasnými chybami nám pomohl, a tak jsme se štěstím zisk setu uhájili.

Radnice - Volduchy 2:1 (16:14, 13:15 a 15:8)

Proti Volduchům se náš tým možná cítil být papírovým favoritem, ale skutečnost byla dost odlišná. Zahájili jsme zle a prohrávali 0:5. Pak si vzal ale hlavní slovo Péťa Turek a po jeho servisech jsme srovnali na 5:5. U Péti se sluší podotknout, že turnaj absolvoval se sebezapřením se zvýšenou teplotou a kdybychom v současných peripetiích měli přijít i o něho, troufnu si tvrdit, že jsme žádnou medaili domů nevezli. Nicméně začala urputná bitva o každý balón a závěr úvodní sady jsme se štěstím dovedli do vítězného konce v prodloužené hře. Stejný obraz hry měl i set následující s tím rozdílem, že tentokrát jsme udělali více chyb a umožnili tak snaživému soupeři získat čestnou sadu v turnaji. Poslední set jsme museli nutně urvat, protože v opačném případě mohla ještě hrozit skutečnost, že v posledním zápase Masaryčka zdolá domácí školu a my bychom v případě prohry s Volduchami odjeli bez medaile. Tým se s tlakem ale vypořádal dobře, kontroloval vývoj skóre a zaslouženě utkání dovedl do vítězného konce.

Jižní předměstí Rokycany - Radnice 2:0 (15:5 a 15:7)

O výsledku tohoto utkání v kompletním složení se vůbec neodvážím spekulovat, protože domácí měli velmi dobrý tým plný urostlých hráčů schopných smečovaného zakončení ať už jednoruč nebo obouruč; na každý pád se ale mohlo jednat o skvělý zápas, kdybychom byli v plné palbě. To všechno jsou ale kdyby a realita byla taková, že jsme v obou setech očividně tahali za kratší konec provazu. Postoupit do krajského finále se nám tak sice nepodařilo, ale to nic nemění na skutečnosti, že za daných okolností je 2. místo úspěchem z říše snů a vyjádřením nezměrného odhodlání všech hráčů bojovat za každého stavu. Nejlépe o tom svědčí zisky tří vydřených sad v hektických koncovckách.

Pořadí:

1. Jižní předměstí Rokycany 6-0 90:  52
2. RADNICE 4-4 92:108
3. ZŠ TGM Rokycany 3-4 96:  80
4. Volduchy 1-6 66:104

Družstvo hrálo v tomto složení: Valérie Vyčichlová, Michaela Paterová, Petr Turek, Jakub Kieweg, Milan Šístek, David Ferschmann, Matěj Voják, Patrik Hašek a Jiří Fišer

Zveřejněno: 18. 9. 2020
Zveřejněno: 7. 9. 2020
Zveřejněno: 31. 8. 2020
Náhodný výběr z galerie
Září u Šmoulů 7 První pomoc pro prvňáčky  53 Atletické hrátky pro MŠ 3 Obrovské dýně se budou hodit 10