Páťačky společně se čtvrťačkami přepsaly sportovní historii naší školy

Zveřejněno: 23. 1. 2020, zapsal: Pavel Souček
Krajské finále miniflorbalu dívek 2
Krajské finále miniflorbalu dívek

Na konci kalendářního roku se nám s žačkami 4. a 5. třídy povedlo postoupit do krajského finále, které proběhlo ve čtvrtek, 23.1. v hale Slávie VŠ Plzeň. Několik holek se mi povedlo přinutit alespoň dočasně navštěvovat florbalový kroužek v úterý s jediným cílem, abychom krajské finále absolvovaly důstojně i přes případné prohry. To, že holky si vybojují postup do kvalifikace o Mistrovství republiky (a nutno dodat že zaslouženě), to napadlo jenom je. Já jsem si přál uhrát alespoň bod a dát alespoň nějakou branku. Malý je ten, kdo má malý cíl a v tomhle mě děvčata naprosto předčila. Celý turnaj měl infarktový průběh a nám k historickému úspěchu této školy (nejen ve florbale) pomohli 2 soupeři. Ale hezky popořadě.

Výsledky:

Radnice - Přeštice 4:5 (1:1), Levová a Ottová 2

Jestliže jsme si v úvodním utkání vybrali pořádný kopec smůly, tak v dalším průběhu nám to Štěstěna vrátila měrou vrchovatou. Soupeř 5x v zápase vedl a my jsme 4x dorovnávali. Na poslední gól jsme už odpověď nenašli. Nepřítel šel brzy do vedení, když se trefil náhodnou střelou po zemi z půlky, nicméně ještě do přestávky střídající Niky Nguyenová vybojovala balónek a Anča Levová ho umístila pěknou ranou přesně k pravé tyčce. Hned po změně stran se Přeštice prosadily střelou z ostrého úhlu a znovu vedly. Vzápětí však bylo zase vyrovnáno, když se nechytatelně trefila Míša Ottová po přihrávce Anny Levové. Potom se ale Jižanky prosadily znovu střelou, která skončila v síti odrazem od helmy naší brankářky. Odpověď našich hráček však přišla záhy: Míša Ottová nahrávkou zpoza branky našla Andulínu a ta bombou pod horní tyčku srovnala na 3:3. Stejný scénář pokračoval i nadále a my jsme obdrželi 4. branku po nešťastně tečované střele, která vysokým a dlouho padajícím obloukem zapadla za záda naší brankářky. Holky zasluhují absolutorium za způsob, jakým čelily zápasu - blbci a výsledkem jejich snahy bylo další vyrovnání, když Valča Vyčichlová odpáleným míčkem vysunula Míšu Ottovou a ta výstavním angličanem nedala přeštické brankářce šanci. Když už se zdálo, že smolný zápas dotlačíme alespoň do remízy, dali jsme si polovlastní branku půl minuty před koncem, která jen dokumentovala zmar. Na druhou stranu bylo potěšitelné, že výkon holek byl mnohonásobně lepší než v okresním kole a investovaný čas do tréninků i hodin se projevil. Neměl ještě být všem dnům konec. V dalším duelu Horažďovice přehrály Bělou nad Radbuzou 3:2 a právě ta byla naším dalším protivníkem.

Radnice - Bělá nad Radbuzou 4:1 (2:1), Levová a Ottová 2

V dalším duelu jsme šli do vedení, když se po asistenci Míši Ottové trefila Anna Levová, jenže vzápětí přišla nejistá dlouhá rozehrávka naší brankářky spodním obloukem, kterou soupeř vystihl a střelou ze střední vzdálenosti vyrovnal. Naštěstí ještě do přestávky Valča Vyčichlová namazala opět Andulíně a ta propálila prudkou ranou gólmanku. Hned po změně stran jsme se 2x po sobě prosadili góly jak přes kopírák, kdy Míša Ottová, která stihla bránit, odebírat míčky, rozehrávat i zakončovat a hlavně byla úplně všude, dorazila do sítě střely Anči Levové a bylo jasné, že bez medaile domů neodjedeme. V dalším zápase Horažďovice remizovaly s Přešticemi 4:4, když se jim povedlo vyrovnat v poslední vteřině utkání a tenhle gól byl jeden ze dvou, jež jsme sice nedali, ale který pro nás měl doslova a do písmene cenu zlata.

Radnice - Horažďovice 4:1 (2:0), Levová 2 a Ottová a Fialová

V posledním utkání byla klíčová okolnost, že se nám povedlo eliminovat soupeřovu kapitánku; asi nejvyhranější a nejflorbalovější hráčku turnaje. Hned v úvodu Anna Levová křížným pasem uvolnila Míšu Ottovou a ta projektilem bez přípravy otevřela skóre. Ještě do přestávky si obě hráčky role vyměnily a vedli jsme o 2 brány. Hned po změně stran Valča Vyčichlová přihrála mezi bránícími hráči Anče Levové a ta přízemní táhlou střelou překvapila brankářku. Stav 3:0 už vypadal hezky, ale ještě ho vylepšila Mája Fialová, která mohla těžit z práce neúnavné Míši Ottové, dostal se k ní jí vybojovaný balónek a po krátkém postupu ku bráně nečekanou bekhendovou střelou po zemi zcela zaskočila soupeřovu strážkyni svatyně. V poslední minutě Horažďovice zaznamenaly alespoň čestný úspěch ze závaru před naší brankou. Výhrou jsme se vrátili do hry o postup, ale byli jsme znovu odkázáni na pomoc jiného týmu, tentokrát Bělé nad Radbuzou, která změřila síly v posledním duelu turnaje s naším rivalem z Přeštic. Bělá šla brzy do vedení, ale soupeř záhy otočil na 1:2. Jenže naši spasitelé obrátili na přelomu poločasů na 4:2 a vypadalo to moc moc pěkně. Přeštice pak výrazně přidaly a povedlo se jim vyrovnat 2 minuty před koncem na 4:4. Holky v hledišti měly okousané jen nehty a já celé poslední články prstů. Remíza by bývala stačila Přešticům, a tak se stáhly do obrany. 20 vteřin před koncem v době, kdy už jsme nikdo moc nedoufali, ale bělská hráčka protlačila po výjezdu zpoza branky balónek záhadně bekhendem mezi gólmanku a bližší tyčku do sítě a katapultovala nás tak mezi 16 nejlepších prvostupňových školních týmů v republice. Kvalifikační turnaj o Mistrovství ČR se hraje v pondělí 16.3. v Praze. Podrobnosti budou včas dány na vědomí. Určitě by bylo fajn děvčata účastí podpořit v jejich úspěchu, který je historickým sportovním počinem našich žákyň. Je těžké někoho vyzdvihovat. Po ne zcela vydařeném 1. utkání se rozchytala Eliška a byla v dalším průběhu turnaje naší oporou. Andulína opět dokázala, že střelba je její parádní disciplínou, jen by to chtělo ještě trochu zrychlit rozhodování a přidat na důrazu, Valča řečeno společně s Komenským je Všudybud a když to někde hořelo, byla tam a hasila, no a Míša byla jednoznačná volba na cenu pro naší nejlepší hráčku. Její akční rádius zahrnoval celé hřiště v nepolevujícím nasazení po celou hrací dobu a střídána byla pouze na pár minutek v každém utkání. Ke všemu, co zastala, byla schopna v závěrečném utkání s Horažďovicemi ještě hrát jakousi poloosobní obranu na jejich nejlepší hráčku. Však se také vyčerpala ze všech sil a sáhla si na samé dno. Dobře hrála i 2. lajna zbytku 5. B. Holky to olítaly, někdy to bylo trochu živelnější, ale určitě nic nezkazily. Čtvrťandy jely hlavně na zkušenou. Dostaly prostor cca 3 minut v obou vítězných utkáních a i ony hrály s ohromným zápalem. Jsou samozřejmě na začátku cesty a musíme se ještě společně hodně učit.

Pořadí:

1. RADNICE 2-0-1 12:  7 4
2. Přeštice 1-1-1 13:13 3
3. Horažďovice 1-1-1   8:10 3
4. Bělá nad Radbuzou 1-0-2   8:11 2

Úspěšné družstvo nastupovalo v této sestavě:

Eliška Chvojková, Kateřina Matoušková - Anna Levová 10 (6+4), Michaela Ottová 9 (5+4), Valérie Vyčichlová 3 (0+3), Marie Fialová 1 (1+0), Nikola Nguyenová 1 (0+1), Vanessa Krocová, Markéta Pěnkavová, Lucie Kočková, Lenka Nguyenová a Anita Zemanová

Krajské finále miniflorbalu dívek 1
Krajské finále miniflorbalu dívek
Zveřejněno: 18. 9. 2020
Zveřejněno: 7. 9. 2020
Zveřejněno: 31. 8. 2020
Náhodný výběr z galerie
Anglie (červen 2011) 57 Hudebně-motivační program „Vítej na palubě“ 25 Den Země v ZOO 17 Ježci 17