Zakončení cvičebního roku 2018/2019

Zveřejněno: 10. 7. 2019, zapsal: Pavel Souček

Uplynulý cvičební rok byl pro naše děti mimořádně úspěšný, což zejména platí o 1. stupni, kde se našim sportovcům povedlo obhájit loňský triumf v soutěži O pohár předsedy OR AŠSK Rokycany, tentokrát dokonce s luxusním šestibodovým náskokem (a to ještě přehazovaná a Štafetový pohár, ve kterých jsme rovněž triumfovali nebyly bodovány). Příjemně překvapili i druhostupňoví žáci a žačky, kteří v bodování škol obsadili 4. místo, což výrazně předčilo předsezónní očekávání. Navíc se klukům v 1. pololetí povedl husarský kousek po nečekaném triumfu v okresním kole v podobě 3. místa v krajském finále házené. V 1. pololetí jsme ještě s malými děvčaty plánovali prvenství a tím i krajské finále v miniflorbale, ale plány nám zhatila inspekce, takže jsme turnaj jen tak odehráli. S prvostupňovými úspěchy se následně roztrhl pytel ve 2. pololetí. V rychlém sledu následovala prvenství v okresních kolech a následné účasti v krajských finále v přehazované, všestrannosti (tam i s několika zástupci ze 2. stupně) vybíjené chlapců, McDonald Cupu starších, atletickém trojboji a miniházené. V miniházené a přehazované jsme získali v krajských finále stříbrné medaile a v přehazované nás dělil jediný set od Mistrovství České republiky. Nezapomínali jsme ani na sportovní zážitky. Ten největší jsme si asi odvezli z pražské O2 arény ze 4 utkání MS ve florbale; určitě neprohloupili ani ti, kteří navštívili 2 utkání MS v softbale rovněž v Praze a líbil se i tzv. School Match, v jehož rámci jsme shlédli na Lokotce utkání florbalové dorostenecké extraligy mezi Plzní a Kladnem. Vrchol všech zážitků však nutně musel pro vybrané jedince představovat společný trénink s olympioničkou Denisou Rosolovou. Velice tímto společně s dětmi děkujeme vedení školy a MěÚ coby zřizovateli za podporu v našich obsáhlých aktivitách, rovněž velké poděkování za všemožnou pomoc a podporu patří OÚ Němčovice v čele se starostou panem Ferschmannem a v neposlední řadě i všem kolegyním, že našim sportovcům nebrání v pohybových aktivitách, přestože mnozí z nich při nejlepší vůli na kariéru vědeckého pracovníka nemohou pomýšlet. Netrpělivě už vyhlížíme přiští soutěžní ročník, kde nás po odchodu největších opor na 2. stupeň čeká malinko ústup ze slávy, ale uvidíme, jak nastupující generace lerošních třeťáků a čtvrťáků zastoupí své starší kolegy.