Okresní kolo triatlonu

Zveřejněno: 19. 6. 2019, zapsal: Pavel Souček

V pátek, 7.6. se v Rokycanech uskutečnila poslední soutěž pořádaná Okresní radou AŠSK Rokycany, kterou je tradičně triatlon, v němž na účastníky čeká 600 m plavání, 12 km jízdy na kole a 3 km běhu. Soutěžit mohou buď 3- členná družstva a nebo si ti odvážnější mohou celou trať střihnout sami. Měli jsme na startu jak družstvo ve složení Pavel Chloupek (plavání), Dan Soukup (kolo) a Pavel Kalaš (běh) a Lukáš Janoschec z 5. třídy si přes moji počáteční nedůvěru troufl na celou porci sólo. Jaké však bylo překvapení všech, když bez větších známek únavy dokončil závod v konkurenci osmáků a deváťáků celého okresu na neuvěřitelném 6. místě v čase 67:10. Naše družstvo pak časem 65:01 obsadilo 8. příčku. Za zmínku stojí fakt, že pouze 9 družstev ze startovního pole mělo lepší čas než Lukáš Janoshec... Velké poděkování patří panu Kalašovi, který dovezl naše kola na místo konání a velký kompliment zasluhují i naši účastníci, z nichž rovnou polovinu tvořili prvostupňoví žáci (vedle Lukáše také Dan Soukup).