Krajské finále BFL

Zveřejněno: 6. 6. 2019, zapsal: Pavel Souček
Krajské finále BFL 1
Krajské finále BFL

Ve čtvrtek, 6.6. se 9 žáků a žaček ze 4. třídy doplněné o jednu druhačku zúčastnilo krajského finále BFL, nad kterým převzal záštitu hejtman Plzeňského kraje. Turnaj byl skvěle připraven a po všech stránkách dokonale zajištěn s nádhernými cenami pro všechny zúčastněné týmy, navíc nikdo nezůstal o hladu, nebyla nouze ani o pitný režim. Za takový komfort se sluší poděkovat a smeknout před všemi, kteří se na něm podíleli. My jsme tady sice výsledkově žádnou díru do světa neudělali, ale pojali jsme ho především jako přípravu na podzimní miniflorbal. Proto byla vytvořena jedna čistě dívčí formace a snažil jsem se o co možná nejvyrovnanější chronometráž. Zkrátka jsme si sem jeli pro cenné zkušenosti, které snad na podzim budeme v miniflorbale schopni zúročit. Ve skupině jsme nejprve podlehli pozdějším šampionům z 21. ZŠ Plzeň 4:0, poté 14. ZŠ Plzeň 1:0 gólem 10 vteřin před koncem a nakonec i Černicím opět 4:0 k.

Pořadí ve skupině:

1. 21. ZŠ Plzeň 3-0-0 11:4 6
2. Černice 1-1-1   8:5 3
3. 14. ZŠ Plzeň 1-1-1   3:4 3
4. RADNICE 0-0-3   0:9

0

Nejlepší utkání s plnými emocemi a nakonec i se šťastným koncem po hetkických samostatných nájezdech jsme sehráli proti Chlumčanům v utkání o konečné umístění. Začali jsme ve velkém stylu a hned v úvodu vsítil naši 1. branku po nahrávce Kuby Kiewega Ondřej Turek, který v tomto utkání opustil post brankáře a vyměnil se s Pepou Oliveriusem. Za chvíli Péťa Turek krásně vysunul Kubu Kiewega, který se trefil přesně pod břevno a vedli jsme o 2 góly. Jenže Chlumčany se v krátkém sledu 2x za sebou prosadili po výjezdu zpoza branky, při kterých nemohli ani bránící hráči ani náš gólman mít čisté svědomí. Když pak soupeř ze závaru před brankou otočil vývoj skóre, vypadalo to s námi zle. Jenže těsně před koncem. Kuba Kieweg krásně našel před brankou Péťu Turka a ten ranou do šibenice poslal duel do samostatných nájezdů. V nich se zaskvěl náš brankář Pepa Oliverius, který kryl 9 nájezdů soupeře. My jsme se při nich vystřídali úplně všichni a to nejlepší jsme sischovali na závěr. Ve zmíněné 9. sérii mazácky překonala Áňa Zemanová chlumčanského brankáře a radost naší omladiny by se dala srovnat s tím, jako by celý turnaj vyhrála. Za zmínku stojí luxusní zajištění turnaje na té nejvyšší úrovni. Krásná hala, bezchybní rozhodčí, občerstvení pro děti a náš florbalkový park jsme rozšířili o dalších 9 holí (bonusem je určitě to, že jsou různé velikosti). Slavnostní vyhlášení navíc zpestřila přítomnost Pavla Horvátha a vůbec celé to nemělo nejmenší kaz.

 

Celkové pořadí: 1. 21. ZŠ Plzeň, 2. 20. ZŠ Plzeň, 3. 22. ZŠ Pzeň, 4. Benešova ZŠ Plzeň, 5. Klatovy A, 6. Měčín, 7. Černice, 8. ZŠ Martina Luthera Plzeň, 9. 4. ZŠ PLzeň, 10. Klatovy B, 11. 4. ZŠ Plzeň, 12. Přeštice, 13. Dolní Bělá, 14. RADNICE, 15. Chlumčany, 16. 16. ZŠ Plzeň

Krajské finále BFL

Zveřejněno: 10. 7. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 2
Krajské finále BFL 1Krajské finále BFL 2