Návštěva zubní hygienistky

Zveřejněno: 31. 5. 2019, zapsal: Kateřina Levová

     Jako rodiče si všichni jistě pamatujeme na návštěvy zubních lékařů ve škole. Z bílých pilulek (rozdávaných denně po skončení vyučování a jejich nevábné chuti) má ještě husí kůži mnohý z vás. Ale upřímně: mělo to své opodstatnění.

       Dnes osvětu, motivaci, leckdy i pomoc a nejen to poskytuje zubní hygienistka. Již druhým rokem nás navštěvuje DiS. Jana Kramlová. Pro žáky 1. stupně a děti z mateřské školy připravuje vzdělávací program.

      Malé děti si vystačí se svými zubními kartáčky, větší pak upotřebí i zrcátko. Děti správně nacvičují umístění kartáčku v ústech, správnou volbu kartáčku i pasty, její množství. Dozví se složení chrupu mléčného i stálého, složení zoubku apod. Hlavním cílem je naučit děti péči o ústní dutinu tak, jako jsme zvyklé si před jídlem mýt ruce.

Zubní hygiena 13Zubní hygiena 12Zubní hygiena 11Zubní hygiena 10Zubní hygiena 9Zubní hygiena 8Zubní hygiena 7Zubní hygiena 6Zubní hygiena 5Zubní hygiena 4Zubní hygiena 3Zubní hygiena 2Zubní hygiena 1
Zveřejněno: 30. 11. 2019
Zveřejněno: 29. 11. 2019
Zveřejněno: 26. 11. 2019
Náhodný výběr z galerie
Štafetový pohár part II 25 Výlet do ZOO 92 Divadelní představení Don Quijote de la Ancha  6 zápis na školní rok 2001 - 2012 2