Okresní kolo v minikopané

Zveřejněno: 30. 5. 2019, zapsal: Pavel Souček

Ve čtvrtek, 30.5. se na umělém trávníku školy Jižní předměstí uskutečnila poslední letošní druhostupňová sportovní soutěž - minikopaná pro kategorii III, jíž se zúčastnili i naši žáci. S pouhými 8 hráči podali vynikající a obětavé výkony, díky nimž postoupili mezi elitní čtyřku a i když nakonec díky vyčerpání způsobené minimální možností střídání na medaile nedosáhli, nic to nemění na tom, že všichni zasluhují velkou pochvalu.

Výsledky ve skupině:

Jižní předměstí Rokycany - Radnice 3:0

Radnice - Mirošov 1:1 (0:1), Kesner

Soupeř poměrně brzy otevřel skóre po nedorozumění bránících hráčů s brankářem, naštěstí nedlouho před koncem čistě obral Roman Střeleček protivníka o míč, posunul ho na Pavla Benajtra, který jej prostrčil mezi obránci na Jardu Kesnera do samostatného úniku a ten po zemi srovnal. Začínalo být jasné, že dnes půjde v boji o postup o skóre.

Radnice - Mýto 5:1 (3:0), Kesner a Benajtr 2 a Hübner

Další duel klukům vyšel náramně a začali si vytvářet dobrou posici pro konečné účtování. Hned v úvodu Roman Střeleček po pravé straně vysunul Pavla Benajtra, který přesprintoval svého strážce a propálil z úhlu brankáře. Vzápětí znovu Pavel Benajtr pláchl po své pravé straně, ale tentokrát balónem pod sebe našel Jardu Kesnera a ten do protipohybu brankáře přidal 2. úspěch. Nebyla ještě odehrána polovina utkání a Roman Střeleček vysunul po pravé straně Jardu Kesnera, jeho centr mýtský gólman jen ztečoval před Tomáše Hübnera a ten z bezprostřední blízkosti nezaváhal. Pak opět zafungovala spolupráce naší osy. Roman Střeleček přečetl soupeřův úmysl, získal balón, následovalo vysunutí Pavla Benajtra, který si to namířil mezi obránce, našel však ještě výhodněji postaveného Jardu Kesnera a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Pak jsme trochu přestali hrát, jedno vyrování soupeře jsme ještě nebrali vážně, ale z následujícího už udeřilo. Těsně před koncem to byl opět neunavitelný Roman Střeleček, který vybojoval balón pro dalšího dříče Jardu Kesnera, ten našel Pavla Benajtra, který si pohrál s bránícími hráči a parádní křížnou ranou stanovil konečné skóre.

Radnice - Osek 7:0 (3:0), Kesner a Benajtr 3 a Střeleček

V tomto posledním utkání skupiny byly karty rozdány zcela jasně. Výhra o 4 a více branek nás posouvala dál. Vědomí této povinnosti klukům dlouho svazovalo nohy a ze začátku jsme s herně slabším soupeřem pálili jednu tutovku za druhou. Průlom načal Roman Střeleček, který si na polovině hry sebral soupeřův odkop, obešel 3 hráče a dělovkou k tyči otevřel skóre. Hned na to po Hübnerově přihrávce střílel Pepa Turek a jeho sraženou střelu napálil do sítě Jarda Kesnera. Když nebyla odehrána ještě ani polovina hrací doby a Pavel Benajtr utěšenou ranou přetavil v gól milimetrovou Střelečkovu přihrávku, začínali jsme společně věřit v postup. Obzvlášť když za chvíli Pepa Turek zastavil soupeřův brejk, míč si vzal Pavel Benajtr, zatáhl ho po pravé straně a křížnou přihrávkou ho naservíroval na zadní tyči Jardovi Kesnerovi, který nekrytý půl metr před prázdnou branku nemohl nedat. 4:0 už nás posouvalo dál a za pár okamžiků vše vylepšil Pavel Benajtr po spolupráci s Romanem Střelečkem ranou pod břevno. 5. gól už nám dával téměř jistotu. Krátce nato si dovolil v pokutovém území Roman Střeleček, ale míč do branky se mu protlačit nepovedlo. Dostal se k Jardovi Kesnerovi, který si jej vyvezl do větší vzdálenosti a z otočky se trefil křížem přesně do šibenice. Těsně před koncem ještě symbolicky po spolupráci Romana Střelečka a Jardy Kesnera Pavel Benajtr bombou pod horní tyčku stanovil definitivní podobu stavu. Odvrácenou stranou postupového vítězství bylo, že jsme v zápase museli nechat mnohem více sil, než by bývalo před nadstavbovou částí bylo zdrávo. Po ani ne pětiminutovém odpočinku jsme totiž nastupovali k vyřazovací části...

Pořadí ve skupině:

1. Jižní předměstí Rokycany 3-1-0 22:  2 7
2. RADNICE 2-1-1 13:  5 5
3. Mirošov 2-1-1 10:  6 5
4. Mýto 1-0-3   8:16 2
5. Osek 0-0-4   2:26 0

Branky: Kesner 6, Benajtr 5 a Hübner a Střeleček

Po vydání ze všech sil; zejména v případě osy týmu Střeleček - Kesner - Benajtr, nás tedy čekalo semifinále proti Strašicím, které rozhodla jedna vydařená přízemní střela soupeře cca 5 minut před koncem. Kluci dřeli jako blázni, občas jsem nechápal, kde ještě dolují své síly, ale své šance jsme do konce nedotáhli, a tak jsme se o 3. místo znovu utkali s domácí školou. Tady už opravdu nebylo, kde brát a nebylo se čemu divit. Podlehli jsme opět 0:3. Zmíněná osa týmu odtáhla ve vysokém tempu celých 90 minut hry a o mnoho menší chronometráž neměli ani Tomáš Hübner a Pepa Turek, se kterým se původně počítalo do branky, ale kvůli 4 hráčům, kteří se nedostavili, musel nakonec zaskočit v poli. V neposlední řadě je třeba zmínit, že v mnoha případech nás podržel náš výborný brankář Lukáš Dítě.

Pořadí turnaje: 1. ZŠ TGM Rokycany, 2. Strašice, 3. Jižní předměstí Rokycany, 4. RADNICE, 5. Stupno, 6. Mirošov, 7. Mýto, 8. Gymnasium Rokycany, 9. Hrádek, 10. Osek

Konečné pořadí soutěže škol O pohár ředitele ODDM Rokycany:

1. Jižní předměstí Rokycany 101, 2. Strašice 85, 3. Gymnasium Rokycany 78, 4. RADNICE 56, 5. ZŠ TGM Rokycany 54, 6. Mýto 41, 7. Mirošov 31, 8. Zbiroh 24, 9. Stupno 23, 10. Hrádek 14, 11. Osek 11, 12. Ulice míru Rokycany 7