Krajské finále vybíjené

Zveřejněno: 22. 5. 2019, zapsal: Pavel Souček

Vúterý, 21.5. se v Tachově uskutečnilo krajské finále vybíjené, kterého se zúčastnil i výběr naší školy, který triumfoval v okresním kole. Bohužel jsme se museli obejít bez 4 hráčů základní sestavy, za něž musela zaskočit děvčata a přes veškerou snahu byl rozdíl mezi námi a našimi soupeři více než patrný. Stejně jako na McDonald Cupu jsme se museli spokojit s Černým Petrem.

Výsledky ve skupině:

Radnice - Přeštice 6:13 (1:6), P. Smeták a V. Oliverius 2 a Galbavá a Krejčí

Do utkání jsme vstoupili velmi nervózně se spoustou chyb. Jediný vybitý hráč na straně soupeře ostatně hovoří za vše. Po změně stran se obraz hry zlepšil, ale na obrat v zápase jsme neměli. Přeštičtí v pohodě kontrolovali svůj náskok.

Radnice - Domažlice 9:15 (3:9), Krejčí 6 a Krchovová, V. Oliverius a Jícha

Také následující duel nás nezastihl v optimálním rozpoložení a po 1. poločase bylo hotovo. Po změně stran se rozstřílel Petr Krejčí, začali jsme hrát odvážněji, chytat nízké soupeřovy přehozy a drželi jsme se soupeřem krok. Jednalo se asi o nejlepší herní úsek v našem vystoupení, bohužel o dělbě bodů již bylo rozhodnuto.

Radnice - Kralovice 4:11 (3:5), Krchovová, Krejčí, V. Oliverius a Jícha

Také v posledním zápase ve skupině se nám herně vydařila pouze 1 půlka, tentokrát ta první. Naopak po změně stran jsme namísto pokusu o obrat úplně odpadli

Pořadí ve skupině:

1. Kralovice 3 výhry 35:16
2. Domažlice 2 výhry 37:32
3. Přeštice 1 výhra 29:33
4. RADNICE bez výhry 19:39

nadstavba: Radnice - Blížejov 7:15 (2:8), Krejčí 3 a Krchovová, Otto, V. Oliverius a Jícha

Také v posledním utkání běželo vše podle scénáře, že do přestávky bylo po zápase. Deku, kterou jsme na sobě po zápasech ve skupině měli, jsme ze sebe nesetřásli, přestože jsme si zdůrazňovali, že se začíná od nuly. Do bojů o medaile jsme tak nezasáhli a zopakovali jsme umístění z roku 2013.

Celkové pořadí: 1. Tymákov, 2. Tachov, 3. Bolešiny, 4. Kralovice, 5. Domažlice, 6. Přeštice, 7. RADNICE

Naše družstvo nastupovalo v tomto složení (počet vybitých/počet vybití):

Petr Krejčí (11/7), V. Oliverius (5/7), Filip Jícha (3/K), Natálie Krchovová (3/6), Petr Smeták (2/7), Tereza Galbavá (1/3), Tomáš Otto (1/4), Karolína Chvojková, Nikol Vosmíková a František Oračko (0/3), Robert Fousek (0/5) a Jakub Deňo (0/6)