a Mateřská školaRadnice

Okrskové kolo ve vybíjené a McDonald´s Cup

Okrskové kolo ve vybíjené a McDonald´s Cup 1

Kvalifikační turnaje o okresní kola

V úterý, 9.4. se ve Volduchách uskutečnila okrsková kola ve vybíjené a McDonald´s Cupu včetně naší účasti. Jako první jsme odehráli vybíjenou v krásné tělocvičně, kterou Voldušským my ostatní můžeme jen tiše závidět. Ještě 14 dní před soutěží jsem nebyl zcela rozhodnut, zda se vybíjené vůbec zúčastníme. Navíc když čtvrťáci tvořící nadpoloviční většinu kádru - tělocviky z důvodu plavání aktuálně nemají. Chvála Bohu, několik jich navštěvuje středeční kroužky, takže alespoň nějaký trénink měli a pomalu a velmi zvolna se lepšili také páťáci, takže jsme to nakonec riskli. No a odměnou nám byl nečekaně bezproblémový postup do okresního kola.

Výsledky vybíjené:

Volduchy - Radnice 3:12 (1:4), Zelinka 3, Bilý a Turkové 2 a Bartosch, Hašek a Špác

Na úvod jsme vcelku solidně zahráli v poli. Domácí šli sice do vedení, avšak poté se prosazovali už jen naši hráči. Být trochu přesnější střelba, mohli jsme vést i výraznějším rozdílem. Takhle jsme museli ještě ve 2. půlce trochu přidat na důraze v zakončení, což se povedlo a díky tomu, že v úvodním zápase domácí přehrálo i Stupno, měli jsme jistotu postupu v kapse. Volduští kousali do stavu 2:4, ale následující 8-ibodová naše šňůra definitivně rozhodla o výsledku.

Radnice - Stupno 8:10 (3:4), Zelinka 5 a Poustka, Špác a Bartosch

V zápase o prvenství jsme hodně prostřídali sestavu, aby se na hřiště dostali všichni hráčky a hráči a jestli si na krk pověsíme žluté plíšky nebo bílé, jsme uznali jako podružnou okolnost. Tentokrát zůstal Jarda střelecky hodně osamocen a trochu nám dělalo problém zpracování míče, takže útoky byly hodně kostrbaté a protivník měl dost času se dostávat mimo náš dostřel. Nakonec také těsně ale zaslouženě zvítězil.

Pořadí vybíjené (50)

1. Stupno, 2 výhry 20:15
2. RADNICE, 1 výhra 20:13
3. Volduchy, bez výhry 10:22

Sestava našeho družstva (počat vybitých/počet vybití):

Jaroslav Zelinka 8/1, Pavel Bartosch 2/K, Miroslav Bilý, Šimon Špác a Lukáš a Tomáš Turkové 2/1, Lukáš Poustka 1/1, Nela Jarošová 0/0, Dominik Hašek 1/2, Šarlota Janurová, Jindřich Luft a Matyáš Bastl 0/1 a Ngoc Van Nguyenová 0/2

Výsledky McDonald´s Cupu:

Starší (4. a 5. třída)

Volduchy - Radnice 3:10 (3:4), Hašek 4, Buchanec 3, L. Turek 2 a Voják

Zápas se pro nás nevyvíjel úplně šťastně, neboť domácí šli po naší chybě v úvodních minutách do vedení. Naštěstí hned vzápětí Lukáš Turek ze středu hřiště oslovil na pravé straně Dominika Haška, ten vnikl mezi dvojici bránících hráčů a ranou k bližší tyči vyrovnal. Jenže přišlo další nedorozumění v obranné hře a útočník domácích postupoval sám na naší brankářku, která mu usnadnila úlohu setrváním na brankové čáře. I tentokrát naše odpověď přišla relativně brzy, když si Filip Voják pohrál se soupeřovou obranou, vysunul Tomáše Buchance a ten po dvou spálených loženkách tentokráte propálil domácí brankářku. Ještě jednou pak Volduští využili vzniklého přečíslení v naší obraně gólem na 3:2, ale v tu dobu už Filip Voják společně s Dominikem Haškem svými mimořádnými individuálními výkony postupně strhli všechny spoluhráče a ještě do přestávky jsme otočili skóre. Nejprve Dominik Hašek napálil do sítě sraženou Hřebřinovu střelu a v nastavené době se vydal na další ze scých výletů z postu středního obránce nepolapitelný Filip Voják, naservíroval na stříbrném podnosu míč Tomáši Buchancovi a ten už nemohl netrefit. Definitivně rozhodl nástup do 2. poločasu, kdy jsme během pěti minut odskočili na 3:7 a ve všech měl prsty (či spíše nohy) Filip Voják. Nejprve unikl po levé straně, našel na zadní tyči rozběhlého Tomáše Buchance a ten míč uklidil do poloodkryté brány. Vzápětí kouzlil s míčem ve středu hřiště a krásnou uličkou poslal Dominika Haška do situace tváří v tvář brankářce a ten jí odrazem o tyč nedal možnost vyninkout. Nakonec se zapsal také do listiny střelců, když si přebral výkop naší gólmanky a po krásném slalomu zakončil přízemní ranou k tyči. Potom se chvilku nic nedělo, až Dominik Hašek vystihl výhoz soupeřovy brankářky a bez přípravy vymetl šibenici domácí svatyně. Zápas jsme dohrávali v euforii a poslední 2 góly našich barev zaznamenal Lukáš Turek. Nejprve po spoluprácí s bratrem Tomášem a podruhé také s Tomášem; ovšem Buchancem.

Radnice - Stupno 2:8 (1:3), Voják a Hašek - Lauber a D. Rýdl 2 a Jindřich, A. a F. Rýdlové a Rada

Lépe začali Stupenští, když radnická obrana nechala uniknout po pravé straně M. Laubera, který křížnou střelou na zadní tyč otevřel skóre. Netrvalo dlouho a po Turkově přihrávce se k velkému sólu odhodlal Filip Voják, jenž pumelicí pod horní tyčku vyrovnal. Vzápětí dlouhý výkop D. Petříkové zpracoval D. Rýdl a se štěstím prostřelil naši brankářku. Ještě do přestávky nabil M. Lauber Radovi a ten vymetl levý horní růžek brány. Hned po změně stran to po spolupráci Rýdlů bylo 1:4. Následně si oba kluci role vyměnili a přidali 5. branku. Našemu týmu po těžkém zápase pomalu docházely síly a po chybě v rozehrávce se střelecky prosadil také K. Jindřich. Apetit Stupenských po gólech neslábl a když M. Lauber unikl po pravé straně a našel na zadní tyči rozběhlého D. Rýdla, bylo to 1:7. Právě M. Lauber sám přidal poté z Rýdlovy přihrávky 8. úspěch a Radnice v poslední minutě svůj heroický výkon korunovali alespoň korekcí celkového stavu, kdy D. Haškovi namazal Š. Hřebřina.

Pořadí starší kategorie: (41)

1. Stupno, 2 výhry 24:4
2. RADNICE, 1 výhra 12:11
3. Volduchy, bez výhry 5:26

Sestava starších:

Nela Jarošová 1 (0+1), Adéla Luftová - Filip Voják 6 (2+4), Dominik Hašek 5 (5+0), Tomáš Buchanec 4 (3+1), Lukáš Turek 3 (2+1), Tomáš Turek 2 (0+2), Štěpán Hřebřina 1 (0+1) a Jindřich Luft a Matyáš Bastl

Mladší (1. - 3. třída)

Radnice - Stupno 1:9 (0:5), Bilý - Dach, Petr a Kočka 2 a D. Lauber, Vintr a Ševčík

V zápase se hrálo v podstatě na jednu branku a náš tým se na útočnou polovinu dostával jen sporadicky. Hned v úvodu uvolnil J. Vintr M. Petra a ten střelou pod břevno otevřel skóre. Vzápětí dorazil z bezprostřední blízkosti do sítě D. Lauber Kočkovu střelu a bylo to o 2 góly. 3. branku přidal střelou k pravé tyčce M. Petr po spolupráci s J. Kočkou. Hned po rozehrání přišel náš tým o míč a na branku se řítil osamocený Honza Vintr a zvýšil na 0:4. Poslední slovo úvodního dějství měl těsně před přestávkou z trestného kopu M. Petr. Hned po změně stran sice uvolnil Honza Pěnkava Míru Bilého a ten bodlem pod horní tyčku zaznamenal náš čestný úspěch. Stupenští nicméně nepolevili dalšími čtyřmi brankami určili konečné skóre.

Volduchy A - Stupno 3:5 (2:2)

Volduchy B - Radnice 2:1 (0:1), Rýdlová

V 1. půli vyvezl po pravé straně míč Vojta Jirků, našel před brankou Verču Rýdlovou a ta se štěstím propasírovala míč za brankářova záda. Z další platinické převahy náš kolektiv nic nevytěžil a po přestávce postupně přebírali otěže hry domácí a dvěma góly také otočili vývoj utkání.

Volduchy B - Stupno 2:12 (1:6)

Volduchy A - Radnice 6:1 (3:0), Vydra