Základní škola
a Mateřská školaRadnice

Okresní kolo vybíjené

Tak jsme druhý, no a co...

Pouhých 8 dní po vcelku nečekaném postupu z okrskového kola, kdy jsme do kola okresního proklouzli až ze 2. místa za vítězným Stupnem, jsme odcestovali do basketbalové haly v Rokycanech s určitými obavami, možná i rozpaky. Čtvrťáci plavou, takže si muselo těch několik, co jelo vystačit se středečními kroužky. Páťáci se zvolna lepšili, ale opravdu zvolna. Základ kádru byl Jarda Zelinka, Dominik Hašek, Šimon Špác a zbytek už většinou čtyřky. Nepředpokládali jsme, že by to na okresní elitu mohlo stačit, a tak jsme si jako základní cíl vytkli zisk cenné zkušenosti pro příští rok, neboť nadpoloviční většina kádru zůstává. V sedmičlenném startovním poli ze 17 účastníků okrskových kol nám los přisoudil tříčlennou skupinu B:

Rokycany B - Radnice 5:12 (0:7), Zelinka 4, L. Turek a Hašek 2 a Bartosch, Buchanec, T. Turek a Špác

Dalo by se říct, že k nám byl vcelku přívětivý los turnaje, když na rozehrání jsme dostali docela pohodového soupeře. V 1. půli jsme perfektně pracovali v poli. Neměli jsme žádného vybitého hráče, získali jsme spoustu míčů a střelba sice občas byla nedostatečně důrazná, ale i tak jsme na přestávkovou poradu šli s komfortním náskokem sedmi bodů. Ve 2. půli jsme prostřídali sestavu, obraz hry se vyrovnal, ale drželi jsme si svůj náskok a dovedli nakonec duel do vítězného konce.

Radnice - Strašice 10:4 (6:1), Zelinka 4, Poustka 2 a Luft, Buchanec a Turkové

V dalším zápase na nás čekal soupeř opticky o poznání silnější než domácí béčko, ale scénář zápasu byl v podstatě totožný. Soupeř šel sice první střelou do vedení, ale potom jsme se už prosazovali pouze my. Opět bezchybné rozhodování, zda chytit střelu, nebo raději uhnout, A pomalu ale jistě jsme posílali jednoho soupeře po druhém ze hřiště a v půlce měli k dobru 5 hráčů. Opět jsme prostřídali sestavu, preferovali dlouhé útoky se střelbou především z pole. Ve 2. půli Strašice na každý náš bod dokázali reagovat, ale my jsme zápletku nepřipustili a získali jistotu, že si zahrajeme o medaile, což nikdo neočekával ani v nejodvážnějších snech

Pořadí ve skupině:

1. RADNICE, 2 výhry 22: 9
2. Strašice, 1 výhra 15:16
3. Rokycany B, bez výhry 11:23

semifinále: Radnice - Zbiroh 13:10 (8:3), Zelinka 4, Hašek 3, Turkové 2 a Bilý a Poustka

Pro naše další účinkování se stalo klíčovým, že jsme se v semifinále vyhnuli domácímu áčku. Opět nám vyšel nástup do zápasu, třebaže komplikace se dostavila záhy, když soupeř vybil našeho nejlepšího střelce na turnaji. Jenže Jarda si z toho nic nedělal, trefoval soupeře i ze zámezí a my jsme opět příkladně pracovali v poli. Náskok pěti bodů v půli se někomu mohl zdát možná luxusní, ale opak byl pravdou, protože jsme o Jardu Zelinku opět brzy přišli a začali jsme kupit chyby, kterým jsme se v předchozím průběhu vyhýbali. Zbirovia se nám začala přibližovat a když už si nás připravila rychlým útokem 2x nás v klíčových momentech spasil Dominik Hašek chycenou přihrávku u půlící čáry a okamžitým vybitím. Nakonec jsme si medailovou pohádku nechali dozdát až do konce. I když hrát se ještě 2 minuty, nevím, nevím. Zbirožští měli jednu velice šikovnou střelkyni a v poli pomalu přebírali otěže. Nicméně závěrečný hvizd přišel včas a radost týmu, který jel na zkušenou a teď se probil až do finále, byla nepopsatelná.

finále: Rokycany A - Radnice 21:6 (11:2), Bartosch a Zelinka 2 a Poustka a T. Turek

V souboji o prvenství jsme si byli vědomi výkonostního rozdílu mezi námi a protivníkem, který procházel turnajem jako nůž máslem. Finále jsme si užívali a na výsledek nehleděli. Dávno jsme už měli bohatě splněno.

Konečné pořadí: 1. Rokycany A, 2. RADNICE, 3. Strašice, 4. Zbiroh, 5. Stupno, 6. Rokycany B, 7. Hrádek