Úvodní turnaj miniházené pro starší kategorii ve Stupně

Zveřejněno: 17. 9. 2021, zapsal: Pavel Souček

V pátek, 17. 9. pokračoval seriál turnajů miniházené; tentokrát pro starší kategorii. Dějištěm se stalo Stupno a jak chlapeckou tak holčičí kategorii ovládli naši representanti. Také tentokrát několik našich hráčů mezi kluky doplnilo družstvo Ejpovic.

Výsledky chlapeckého turnaje:

Stupno - Chrást 9:9 (1:5), Šperl 5, Kico 2 a Pfeffer a Kroc - Jung 5 a Mutínský, Symjonka, Andrle a Kmeč

Zápas dvou zcela rozdílných poločasů nakonec vyústil ve spravedlivou remízu.

Radnice - Ejpovice 15:6 (7:2), P. Turek 8, Kieweg 4, J. Oliverius a Ferenc - Veselý 3, Galbavý 2 a Voják

Duel na rozehrání přinesl pohodovou hru, kde se sedmáci na povinnou výhru ani moc nenadřeli.

Stupno - Ejpovice 13:9 (7:7), Šperl 8, Kroc 4 a Fast - Veselý 4, Galbavý 2 a Ľupták, Skalický a Ferschmann

Domácí vedli v 1. poločase už 7:3, ale poté prostřídali sestavu a soupeři se povedlo vyrovnat. Hned po změně stran dokonce otočili na 7:8, avšak Stupno vrátilo do hry základní sestavu a znovu ovláslo hrací plochu. Šňůrou šesti gólů obrátili na 13:8 a poražení už jen stihli v závěru kosmeticky upravit výsledek.

Radnice - Chrást 11:6 (3:4), P. Turek 9 a O. Turek a J. Oliverius - Jung 5 a Mutínský

1. poločas zastihl naše borce v nejhorší možné formě. Na tak slabý výkon si ani nevzpomínám, ale kluci už mnohokrát prokázali, že jsou skvělý tým a dokázali otočit spoustu nepříznivě se vyvíjejících utkání. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Chrást hned na začátku 2. půlky zvyšoval na 3:5, přesto si nikdo možnost prohry nepřipouštěl. Chlapci to urvali vysloveně na bojovnost, zpozornili obrannou fázi a navíc se rozstřílel Péťa Turek, s nímž si soupeř prakticky nevěděl rady. Šňůra osmi branek a zodpovědný herní projev znamenaly obrat na 11:5. Závěrečný gól protivníka v posledních vteřinách už naše házenkáře mrzet nemusel.

Ejpovice - Chrást 6:12 (1:6), Galbavý 5 a Voják - Berenreiter a Jung 4, Kmeč 2 a Šíma a Mutínský

Vítězové rozhodli o své výhře drtivým nástupem v úvodním dějství, když vsítili prvních 6 branek tohoto duelu. Poté se obraz hry zcela vyrovnal, nicméně Chrástečtí bez problémů kontrolovali vývoj skóre, když na každou branku svého nepřítele dokázali najít odpověď.

Stupno - Radnice 7:12 (3:6), Šperl 5 a Špaček a Kroc - P. Turek 7, O. Turek 3 a Kieweg a J. Oliverius

Závěrečný souboj přinesl přímou bitvu o prvenství. Našemu kolektivu sice stačila remíza, ale ten neponechal nic náhodě a do přestávky si vypracoval uklidňující vedení. Stupno se sice nevzdalo, vyrovnalo po přestávce obraz hry a po celý 2. poločas usilovalo o vyrovnání, ale na méně než 3 - 4 branky se vítězům turnaje nepřiblížilo. Kluci tak napodobili své spolužačky a stejně jako ony ovládli turnaj bez ztráty kytičky.

Výsledky dívčího turnaje:

Stupno - Chrást 8:3 (4:1), A. Králová 5, Sutnerová a K. Cajthamlová - Bóriková 2 a Nosková

Radnice - Chrást 9:4 (4:2), Ottová 6 a H. G. Nguyenová, Paterová a Levová - Sterlyová, Holubová, Průšová a Bóriková

Klíčem k úspěchu bylo uhlídání nejlepší chrástecké střelkyně, která dokázala vsítit jen jedinou branku.

Stupno - Radnice 9:10 (3:8), Vodrážková 3, K. Cajthamlová a A. Králová 2 a Škabradová a E. Cajthamlová - Ottová 8 a Levová 2

Naše děvčata si do přestávky vypracovala zdánlivě bezpečný náskok, a když pak hned po změně stran zvýšila na 3:9, zdálo se být rozhodnuto. Pak ale domácí přistoupili na osobní obranu naší kanonýrky Míši Ottové a proti této strategii byl náš tým úplně bezradný. Domácí vyrovnali na 9:9, ale v posledním útoku naše holky přece jen strhly výhru na svou stranu.

Pořadí dívčího turnaje: (43)

1. RADNICE 2 výhry 19:13
2. Stupno 1 výhra 17:13
3. Chrást bez výhry   7:17

Střelci:

Radnice: P. T. Nguyenová, V. Vyčichlová - Ottová 14, Levová 3 a H. G. Nguyenová a Paterová

Stupno: A. Králová 7, K. Cajthamlová a Vodrážková 3, Sutnerová 2 a Škabradová a E. Cajthamlová

Střelkyně družstev:

Radnice A: Ottová 73, Galbavý 15, Levová 10, Zemanová 4, Chvojková a Ferenc 2 a Nguyenovi a Paterová (+5)

Stupno: Vodrážková 20, E. Cajthamlová a Radová 14, Z. Čejková a K. Cajthamlová 13, A. Králová 9, E. Králová 6, Šmausová 3, Sutnerová 2 a Škabradová (+5)

Chrást: Bóriková 49, Nosková 5, Holubová 3, Průšová 2 a Jiřincová a Sterlyová (+5)

Radnice B: Nguyen 10, Benešová 3, Auxt a Kroupa 2  a E. Čejková

Náhodný výběr z galerie
Poznávání historie regionu part I 101 Štafetový pohár 2016 part I 28 Výlet do ZOO 97 holky - duchové