Druháci vyrazili:,,Za pokladem vodníka..."

Zveřejněno: 16. 6. 2020, zapsal: Kateřina Levová

Milí žáci druháci vyrazili za práci,

na pěší túru ze školy, kde plnili úkoly.

 

Došli kolem rybníka až za pokladem vodníka……..

.

Děti nejvíc lákalo projeti se po vodě,

navlékly si vesty a byly celkem v pohodě.

 

Samy si pak postavily pyramidu z polínek

a rozdělaly na buřty skvělý ohýnek.

__________

 

Nebyl to však rybník, ale jezero -

nikomu se odtud zpátky nechtělo :).

 

      Tak nějak by mohl vypadat obsah našeho výletu – dětí 2.A, které chodí dobrovolně do školy po znovuotevření  škol po období výskytu Covidu 19. K výletu nás nalákalo krásné počasí, ale i možnost prakticky využít nabytých vědomostí a dovedností během hodin češtiny, matematiky a prvouky přímo v terénu.

      To, že cesta vedla za pokladem vodníka, byl hlavně motivační tah na cestu dlouhou cca 8 km. Šli jsme nově vybudovanou cyklostezkou a cestou plnili úkoly s kompasem, využili znalostí fauny a flóry, turistického značení apod.

      Téměř po hodině chůze se přihlásil hlad……malá svačinka a už tam budeme! Nadšení dětí z nádherného jezera bylo nemalé. Slibovaná loďka opravdu kotvila u břehu a na vrbě? Opravdová zelená vodnice „Jezera“, která ukrývala a vydala každému svůj malý poklad.   

      Někteří nasadili vesty, jiní se pomalu chystali rozdělat oheň, další hledali kuňkající žáby či sledovali rejdit ryby ... Pověděli jsme si o různých druzích a typech lodí, rozdíly mezi nimi, správné názvosloví, nasedání a pravidla jízdy a jedéééém. Všichni se vystřídali dvakrát dokola.

      Dozlatova opečené buřtíky k obědu jsme opekli díky suprově rozdělanému ohni dětmi, které navštěvují oddíly skautů. Plánovaný návrat ve 13 hodin nás donutil přerušit pohodičku u vody, uklidit po sobě a chystat se k návratu.

      Ze zpětných reakcí vím, že nadšení dětí neupadalo ani doma a vyprávěly a vyprávěly, dokud neusnuly.

Druháci vyrazili za pokladem 16Druháci vyrazili za pokladem 15Druháci vyrazili za pokladem 10Druháci vyrazili za pokladem 18Druháci vyrazili za pokladem 6Druháci vyrazili za pokladem 1Druháci vyrazili za pokladem 4Druháci vyrazili za pokladem 21Druháci vyrazili za pokladem 13Druháci vyrazili za pokladem 17Druháci vyrazili za pokladem 7Druháci vyrazili za pokladem 19Druháci vyrazili za pokladem 3Druháci vyrazili za pokladem 12Druháci vyrazili za pokladem 8Druháci vyrazili za pokladem 14Druháci vyrazili za pokladem 20Druháci vyrazili za pokladem 2Druháci vyrazili za pokladem 9Druháci vyrazili za pokladem 5Druháci vyrazili za pokladem 11
Náhodný výběr z galerie
Deváťáci zaveleli do pyžam! 7 Zdraví a recitace v 1.A 4 Adventní věnce 2016 4. A 3 Třeťáci si vyzkoušeli popis pracovního postupu 20