V okresní recitaci znovu první

Zveřejněno: 9. 3. 2020, zapsal: Milena Raková

Recitační soutěž, která je oficiálně vedena pod jménem přehlídka dětských recitátorů, se v naší škole koná od nepaměti. V letošním roce tomu nebylo jinak. Ještě před jarními prázdninami 5. 2. 2020 se soutěžící sešli v učebně hudební výchovy, aby před odbornou porotou představili svůj recitátorský um v základním školním kole. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Výkony byly mnohdy vyrovnané a porota měla jako vždy nezáviděníhodný úkol, rozhodnout o medailových pozicích. První místa ve školním kole obsadili: Viktorie  Kratochvílová, Michaela Ottová, Tomáš Otto. Druhé příčky náležely: Kateřině Kotěšovcové, Natálii Krhounkové, Tomáši Maškovi, Natálii Hřebřinové a Kristýně Kesnerové. Třetí místo si vysloužili: Jan Cholinský, Marie Fialová, Sabina Miňhová, Josef Kotěšovec, Petr Verner a Jaroslav Kesner. Všichni dostali diplom a malou věcnou cenu. Velkou radost nám udělali soutěžící z nejvyšší kategorie, kterých bývá vždy jako šafránu, ale letos jsme mohli slyšet výkony pěti statečných osmáků. 

Do okresního kola, které proběhlo 2. 3. 2020, odjela výprava složená z osmi nejlepších recitátorů ze školního kola. V okresní konkurenci jsme se opět neztratili. Tomáš Otto, který poslední dva roky reprezentoval školu v krajském kole dvakrát postupem z prvního místa, letos obsadil krásné třetí místo. Nejvyšší příčku letos vybojovala v konkurenci starších recitátorů Kristýna Kesnerová. Bude nás reprezentovat v dubnu v Horšovském Týně. Gratulujeme jí a do krajského kola jí přejeme hodně moc štěstí, kterého je samozřejmě kromě umu také vždy třeba. 

Náhodný výběr z galerie
Příprava na Velikonoce 2015 17 Noc s Andersenem 2018 12 Štafetový pohár 43 Rozumíme penězům 1