Pomůžeme zachránit mořské želvy

Zveřejněno: 20. 12. 2019, zapsal: Milena Raková

Projektové dopoledne  s environmentálním zaměřením se uskutečnilo v pondělí 16. 12. 2019. Celou akci zorganizovala koordinátorka enviromentální výchovy paní učitelka Špelinová. Do naší školy zavítala Mgr. Hana Svobodová, zakladatelka projektu: Chráníme mořské želvy. Veškeré prostředky, které žáci a škola do vstupného vložili,  jsou automaticky věnovány na záchranu těchto ohrožených živočichů. Cituji z webu organizace: ,,Projekt Chráníme mořské želvy společně s indonéskou ochranářskou organizací Konservasi Biota Laut Berau, chrání 3 ostrovy proti zlodějům želvích vajec na Borneu. Učíme místní obyvatele dělat suvenýry z alternativních materiálů například z kokosu a ne ze želvoviny, vzděláváme děti.  Velmi oceníme Vaši podporu. I pár korun může opravdu pomoci." Dozvěděli jsme se, že želvy jsou ohroženy vykrádáním jejich vajec, která jsou pytláky prodávána do asijských restaurací. Když už se jim podaří se vylíhnout a dospět,  pytláci jsou schopni i takové brutality jako grilování těchto úžasných živočichů za živa. Získají jejich krunýř, který je výnosným artiklem. Přínosem želv do ekoststému je kromě mnohého fakt, že jsou predátory pro medúzy a zachovávají tak rovnováhu světového oceánu.  Pevně věřím, že naši žáci, kteří jsou naší budoucností  i vlivem programů jako je tento pochopí, že člověk se musí naučit myslet jinak. Ne jenom na sebe. Ochrana přírody není jen prázdná fráze, ale nezbytná nutnost, aby člověk nezničil sám sebe. Zde najdete další informace o projektu

Zachraňujeme mořské želvy 1Zachraňujeme mořské želvy 4Zachraňujeme mořské želvy 12Zachraňujeme mořské želvy 14Zachraňujeme mořské želvy 17Zachraňujeme mořské želvy 13Zachraňujeme mořské želvy 6Zachraňujeme mořské želvy 16Zachraňujeme mořské želvy 15Zachraňujeme mořské želvy 5Zachraňujeme mořské želvy 8Zachraňujeme mořské želvy 2Zachraňujeme mořské želvy 7Zachraňujeme mořské želvy 3Zachraňujeme mořské želvy 11