Vítězem fotosoutěže se stal druháček

Zveřejněno: 9. 12. 2019, zapsal: Kateřina Levová

Již na jaře paní učitelka Markéta Špelinová vyhlašuje fotosoutěž s přírodní tematikou:,,Příroda nudit neumí." Letošní již druhý ročník tedy napovídá, že ten loňský byl u dětí velmi úspěšný a snažily se pořídit co nejoriginálnější snímky. V galerii si obrázky můžete prohlédnout. 

Ani letos tomu nebylo jinak.  Žáci mají dostatek času během hlavních prázdnin se svými fotoaparáty vyhledávat situace, místa, faunu i flóru a „ulovit“ tak nějaký snímek do soutěže. Porotou jsou všichni žáci školy, kteří mohou svým hlasem podpořit svého favorita, anonymní fotku (jména nejsou zveřejněna, pouze snímky).

      Žáci letos odevzdali 104 platných hlasů a celkovým vítězem se stal Michal Braun  se svou fotografií dvou „povídajících si“ andulek. Druhý skončil snímek králíka Tomáše Otta a třetí místo získal křemenáč pod mechem Aničky Levové. Soutěž má ale i porotu odbornou složenou ze všech pedagogů. Ta vyhodnotila nejlepší snímek Báry Turšnerové – šneka v ulitě.

      Vítěz si odnesl vlastnoručně pořadatelkou vyrobený nádherný dort – sovu. Další vítězná místa obdarovala ředitelka školy diplomy a dárkovými balíčky. Fotosoutěž se těší stále větší popularitě, snímky jsou kvalitnější a kvalitnější. Je jistě položen základ pro pěknou tradici. Paní učitelka už vymýšlí dětem téma pro další ročník. To bude opět vyhlášeno před hlavními prázdninami.

Příroda nudit neumí - fotosoutěž 1Příroda nudit neumí - fotosoutěž 9Příroda nudit neumí - fotosoutěž 5Příroda nudit neumí - fotosoutěž 3Příroda nudit neumí - fotosoutěž 10Příroda nudit neumí - fotosoutěž 4Příroda nudit neumí - fotosoutěž 2Příroda nudit neumí - fotosoutěž 6Příroda nudit neumí - fotosoutěž 7Příroda nudit neumí - fotosoutěž 8