Prvenství děvčat v okresním kole miniflorbalu

Zveřejněno: 9. 12. 2019, zapsal: Pavel Souček

V pondělí, 9.12. se uskutečnila poslední sportovní školní soutěž v kalendářním roce, kterou byl miniflorbal dívek 1. stupně. Z technických důvodů, kdy na našem okrese nebyla k disposici volná hala, se okresní kolo uskutečnilo v hale Slavie VŠ Plzeň na Borech. Do bojů zasáhla 2 naše družstva. Páťačky turnaj ovládly a vybojovaly si postup do krajského finále. Skvělé výkony podaly ale i čtvrťačky doplněné o 2 žákyně 3. třídy a 1 druhačku a ve vyrovnané tabulce sahaly dokonce po medailovém umístění.

Výsledky:

Radnice A - Radnice B 4:1 (2:0), Ottová a Levová 2 - Mudrová

Na úvod jsme měli tu možnost zahrát si proti sobě, což jsme vítali, protože jsme jen tak tak stihli být včas na hale. Mladší děvčata se trochu svých ostřílenějších spolužaček obávala a hned v úvodu Lenka Nguyenová uvolnila Míšu Ottovou a ta polovysokou střelou otevřela skóre. Vzápětí Nikolka Nguyenová odehrála z pravé strany balónek před branku, kde si dostal až k Míše Ottové a ta propálila gólmanku. Na 3:0 zvýšila Anna Levová, která tak odstartovalal své střelecké galapředstavení, když přetavila ranou po zemi v gól přesnou nahrávku Valči Vyčichlové. Pak se také dostala ke slovu nadšeně bojující reserva, když z posice posledního Kristýna Sebránková vysunula do samostatného úniku Simonu Mudrovou a ta střelou do horní poloviny branky snížila. Poslední slovo však měl přece jen favorit. Naše brankářka Eliška Chvojková rychlým výhozem vysunula Annu Levovou a ta zametla balónek podél gólmanky do sítě.

Radnice B - Mýto 1:4 (0:2), Mudrová

Kdyby se našemu záložnímu týmu povedlo v tomhle zápase vyhrát, tak by obsadil senzační 2. místo za svými vítěznými kamarádkami, ale nutno přiznat, že soupeř byl nad reálné možnosti našich hráček. Už po půlminutě šel do vedení po střele ze střední vzdálenosti a brzy přidal ze závaru před naší brankou také 2. úspěch. Na 0:3 zvýšilo Mýto po akci až do kuchyně a svůj poslední zářez zaznamenalo po tečované střele přes klubko těl před bránou. Nakonec se ale čestného úspěchu dočkaly i naše hráčky, když rychlý výhoz dopředu od brankářky Martiny Nedomové doputoval až k Simoně Mudrové a ta umístěnou přízemní střelou k levé tyči stanovila konečnou podobu výsledku.

Radnice A - Stupno 2:0 (2:0), Levová obě

V důležitém utkání s běhavým soupeřem jsme se na výhru pořádně nadřely. Stupno začalo náporem a když jsme jej přečkaly, začaly jsme se také osmělovat. Povedlo se nám dát góla z ničeho, když střelu Valči Vyčichlové mimo si za brankou doběhla Anna Levová, vyjela si podél tyčky a našla skulinku mezi tyčí a brankářkou. Definitivní rozuzlení vyrovnaného boje přišlo až krátce před koncem, kdy soupeřku  na půlce odzbrojila Míša Ottová, posunula míček na Annu Levovou a ta prudkým švihem mezi rukou a tělem gólmanky stanovila výsledku konečnou podobu.

Radnice B - Stupno 1:1 (0:1), Jarošová

Náš mladší tým se v průběhu celého turnaje lepšil a lepšil. Stupno šlo sice do vedení po naší chybě v rozehrávce, ale svou výraznou převahu se mu už více gólově nepodařilo vyjádřit, a tak udeřilo na opačné straně. Brankářka Martina Nedomová nejprve bravurně zlikvidovala šanci soupeře a hned vysunula vpřed naší nejmladší hráčku Nikolu Jarošovou, která jako starý mazák chladnokrevně zamířila křížnou střelou po zemi k tyči a bylo vyrovnáno. Stupno nás pak zamklo na naší půlce, ale naše nadšeně bojující slečny už cennou remízu udržely.

Radnice A - Mýto 3:2 (2:0), Levová všechny

V rozhodující bitvě o postup jsme taktiku postavili na defensivní činnosti Míši Ottové, na které komplet stála obrana a na nevracející se Andulíně, jejímž úkolem bylo získané balónky přetavit v branky. Mezi nimi jako lvice bojovala Valča Vyčichlová. V podstatě všechny 3 naše branky měly identický scénář. Míša zastavila rodící se přečíslení 2 na 1 nebo do konce 3 na 1 a vyhazovala míček dopředu. Soupeř, který byl o poznání florbalovější chtěl brzy rozhodnout, ale zapomínal na zadní vrátka. 1. branku jsme dali šťastně s přispěním mýtské brankářky. Také 2. branku připravila pro Anču svou neúnavnou mravenčí prací Míša, když ve spolupráci s Valčou získali balónek a po Andulínině projektilu pod horní tyčku se brankářka nestačil ani ohlédnout. Ještě jednou putoval míček po ose Míša Ottová - Anna Levová a posledně jmenovaná zkompletovala čistý hattrick jednoduchou střelou na jistotu vedle brankářky. Museli jsme pak také prostřídat, protože holky už začínaly vláčet nohy. 2. formace si vedla dlouho dobře, ale pak přece jen inkasovala ze skrumáže před brankou. Vrátili jsme tedy do hry zpět elitní formaci, ale Mýto zanedlouho vsítilo kontaktní branku střelou z dálky, která možná trochu překvapila naší skvěle chytající Elišku Chvojkovou a nastal hektický závěr, kdy holky několikrát přestály vlastní klinickou smrt, mnohdy se štěstím; naposledy půl minuty před koncem z volného úderu v nebezpečné blízkosti. Jak se nakonec ukázalo, remíza by asi bývala byla málo, nebo bychom museli v posledním duelu s Volduchy hodně tlačit na pilu...

Radnice B - Volduchy 3:2 (1:1), Pěnkavová 2 a Mudrová

Ve svém závěrečném vystoupení se naše béčko dočkalo zasloužené a vydřené výhry. Ujalo se vedení, když Lucka Kočková hrající posledního perfektně vystihla záměr soupeřky, odpálila balónek na Markétu Pěnkavovou neobsazenou před brankou a ta k bližší tyči otevřela skóre. Za chvíli bylo sice po holomajzně před naší brankou srovnáno, ale vzápětí se znovu prosadila Markéta Pěnkavová, když pohotově dorazila mezi tyče sraženou střelu Vanessy Krocové. Volduchy ještě jednou po velkém obléhání naší svatyně dokázaly vyrovnat, ovšem závěr patřil našim barvám. Nikola Jarošová v dobré příležitosti našla ještě lépe postavenou Simonu Mudrovou a ta nadvakrát propasírovala míček za brankovou čáru.

Radnice A - Volduchy 1:0 (0:0), Levová

Jistotu postupu do krajského finále nám dávala neprohra a tomu jsme podřídili strategii. Bránili jsme ve 2 hráčkách, přesto se však protivník dostal do několika náznaků možností. Vše jsme přečkali a pak nejlepší střelkyně turnaje, Anna Levová, po spolupráci s Naty Matouškovou záhadnou střelou rozvlnila volduškou síť. Zbytek zápasu jsme už ušlapali a poctivou hrou dozadu nepřipustili žádné komplikace. Můžeme se tak těšit na krajské finále, které proběhne 23.1. v téže hale.

Pořadí:

1. RADNICE A 4-0-0 10:  3 8
2. Mýto 3-0-1 13:  5 6
3. Stupno 1-1-2   6:  7 3
4. RADNICE B 1-1-2   6:11 3
5. Volduchy 0-0-4   3:12 0

Družstva nastupovalala v těchto sestavách:

Radnice A: Eliška Chvojková 1 (0+1) - Anna Levová 8 (8+0), Michaela Ottová 6 (2+4), Valérie Vyčichlová 2 (0+2), Natálie Matoušková, Lenka a Nikola Nguyenovy 1 (0+1) a Marie Fialová

Radnice B: Martina Nedomová 2 (0+2) - Simona Mudrová 3 (3+0), Markéta Pěnkavová 2 (2+0), Nikola Jarošová 2 (1+1) a Lucie Kočková, Kristýna Sebránková a Vanessa Krocová 1 (0+1)