2. místo prvostupňové smíšenky v turnaji BFL

Zveřejněno: 2. 12. 2019, zapsal: Pavel Souček
Okresní kolo BFL 6
Okresní kolo BFL

 

V pondělí 2.12. vyvrcholilo 5-denní martyrium florbalových turnajů na našem okrese. Tentokrát turnajem BFL pro prvostupňové chlapce. Ti se opět předvedli v tom nejlepším světle a po strhující semifinálovém boji se probojovali až do finále, kde je zastavila až bekonkurenční ZŠ TGM Rokycany. Právě o tuto vítěznou školu a ještě o Jižní předměstí Rokycany byla na tomto turnaji oproti pátečnímu miniflorbalu vyšší úroveň a daleko těžší konkurence. Kluci a Míša však prokázali, že jsou zarputilí válečníci a po zásluze se ozdobili stříbrnými medailemi.

Výsledky ve skupině:

Ulice míru Rokycany - Radnice 2:5 (1:2), Kieweg 3 a P. Turek a J. Oliverius

V úvodním utkání jsme začali hodně vlažně a očekávaná výhra nás stála více sil, než bychom bývali čekali. Z úvodního tlaku jsme vytěžili vedoucí branku, když Pepa Oliverius uvolnil Petra Turka a ten se štěstím procpal z levé strany míček mezi brankářem a bližší tyčí do branky. Jenže pak přišla zbytečná chyba v rozehrávce, zpoza branky jsme si to nesmyslně poslali přímo před ní a Rokycanští tak přišli ke gólu jako slepý k houslím. Naštěstí rozdíl mezi naší elitní formací a soupeřem byl citelný a vzápětí Kiewegovu střelu dorazil do sítě Pepa Oliverius a znovu jsme vedli. Chvíli nato střídající Matěj Veselý obral o balónek soupeře, namazal Kubovi Kiewegovi a ten parádní ranou pod víko odstartoval své střelecké představení na turnaji. Znovu jsme prostřídali kompletní sestavu, ale bohužel přišla zase komplikace v podobě inkasovaného gólu a nezbylo než se navrátit k původnímu složení. Klid nám vrátil opět Kuba Kieweg, který zužitkoval Turkovu nahrávku a propálil brankáře. Stejná spolupráce s Kubou na konci, ale tentokrát dohraná až do kuchyně vedla i k páté brance a pak už bylo možno protočit celou sestavu.

Radnice - Volduchy 4:2 (3:1), J. Oliverius a P. Turek 2

Při nepolapitelnosti Masaryčky bylo jasné, že tento zápas bude klíčovým o postup do semifinále a hlavně jsme nesměli dopustit, aby se nám přilepila smůla na paty jako v pátečním miniflorbalu a nemuseli jsme těžce otáčet výsledek. Tentokrát bylo ale vše jinak. Hned po několika vteřinách hry Péťa Turek unikl s míčkem po pravé straně, zpětnou nahrávkou našel Pepu Oliveiruse a ten bez přípravy zamířil pod břevno. Náš páteční nejlepší střelec byl opět leaderem kanadského bodování, ale tentokrát sbíral víc body za nahrávky. Poté co asistoval u 1. trefy Pepčovi, ho vybídl ke skórování i u další branky a ten s pomocí teče bránícího hráče překonal gólmana. Za chvíli to bylo už 3:0, když Kuba Kieweg našel kolmicí Petra Turka a ten umístěnou k tyči nedal brankáři šanci. Poté jsme prostřídali sestavu a soupeř ze závaru před brankou snížil na 3:1. Když pak po naší chybě Volduští tváří v tvář Ondrovi branci přidali kontaktní gól, museli jsme vrátit do hry elitní sestavu, abychom neriskovali nájezdovou loterii z minulého týdne. Soupeř ožil a tlačil to všechno na naší branku. Jeho hru vabank jsme dokázali potrestat. Pepa Oliverius získal balónek, vyhodil ho dopředu, Petr Turek ve sprinterském souboji převálcoval svého soupeře a na dlouhou ruku píchnul balónek nad ležícího brankáře.

ZŠ TGM Rokycany - Radnice 7:1 (3:0), Kieweg

V utkání jsme se snažili maximálně ošetřit elitní formaci. Dostali kluci prostor ze začátku, ale v rychlém sledu inkasovali 2 branky, když je soupeř precisní kombinací vyšachoval a potom už se jen připravovali na semifinálovou bitvu. Rokycanští brzy přidali další gól ze skrumáže a po rozehrávce volného úderu to bylo už 4:0. Všechny formace podaly maximální výkony, ale soupeř byl zkrátka jinde a určitě nebude hrát ani v krajském finále 2. housle. Po dalším rychlém přičíslení až do prázdné branky dal favorit 5. branku a po nepokrytém výjezdu zpoza branky hlásil ukazatel skóre 6:0. Potom jsme se dočkali také zaslouženého čestného úspěchu za bojovnost. Dominik Lupták po levé straně poslal do sólového úniku Kubu Kiewega a ten střelou nad brankářovo rameno rozvlnil síť rokycanské svatyně. Nicméně poslední slovo měli přece jen vítězové, kteří těsně před koncem po situaci 2 na 1 ranou o tyč stanovili konečnou podobu výsledku.

Pořadí ve skupině:

1. ZŠ TGM Rokycany 3 výhry 23:  4
2. RADNICE 2 výhry 10:11
3. Volduchy 1 výhra   7:12
4. Ulice míru Rokycany   3:16

Střelci ve skupině: Kieweg 4 a J. Oliverius a P. Turek 3

play off: Radnice - Strašice 3:2 (2:0), Kieweg 2 a P. Turek

Po 2 dnech kluci opět vyválčili nervydrásající bitvu se šťastným koncem. Plně jsme si uvědomovali, že herní kvalita je na straně soupeře a pokud chceme uspět, tak to musíme uhrát na bojovnost a nasazení a pak se uvidí. Začali jsme skvěle a hed v úvodní minutě unikl Péťa Turek po pravé straně, přízemním centrem před branku našel na zadní tyči Kubu Kiewega a ten se efektně i efektivně trefil pod horní tyčku. Strašické toto antré očividně zaskočilo a za několik minut Pepa Oliverius poslal nabídku před branku, kde se míček kvrdlal mezi několika hráči, nejlépe se však zorientoval Péťa Turek a pohotově zametl balónek po zemi za brankářova záda. Potom Strašice ale zapnuly vyšší rychlost a nevěděli jsme kam dřív skočit. Kontaktní branka na 2:1 byla trochu zbytečná, když při vyvážení balónku měl náš hráč víc kliček, než by bylo zdrávo, přišel o míček a 2 hráči soupeře si se situací sami před brankářem snando poradili. Když jsme po těžkém a dlouhém obléhání inkasovali 5 minut před koncem vyrovnávací branku, bylo jasné, že to na 1 lajnu celý zápas neuhrajeme. Poslali jsme do hru formaci Míša Ottová - Jirka Planeta - Lukáš Hegner s jediným úkolem: neinkasovat. Úkol splnili. Obětavou defensivní prací, nedovolili přes 2 minuty protivníkovi, který byl na koni, vypracovat si vyloženou šanci. Nasadili jsme zpět údernou trojku, která se vydýchala a hned po návratu na hřiště opět pláchl po své straně, na zadní tyči se mu nabídl Kuba Kieweg a než se gólman přesunul uklidil míček do soupeřovy svatyně. Ve zbytku času jsme už jen bránili a vyhazovali balónky přes celé hřiště nebo za manťák a dost často jsme měli ohromné štěstí. 10 vteřin před koncem vyhodil Péťa Turek míček přes mantinel míček v blízkosti naší branky a protože se hrálo na superhrubý čas, nestlhli si Strašičtí pro něj ani doběhnout a mohla propuknout obrovská radost z vítězství nad soupeřem, který je určitě vyhranější než my, ale tentokrát jsme za ním dovednostně výrazně nezaostávali a nasazením ho asi i malinko předčili. Ve finále už jsme se silami nestačili, semifinálový duel nás stál příliš mnoho a stali jsme se snadnou kořistí vítězné Masaryčky. Nijak to však nesnižuje heroický výkon našich kluků. Kéž by jim vydržela jejich bojovnost hraničící až někdy se zarputilostí, se kterou jsou schopni zvládat i vypjaté a náročné zápasy a vzepřít se nepříznivému vývoji zápasu, který pak třeba dokážou otočit na svou stranu. Tahle vlastnost se určitě hodí i mimo sport.

Družstvo nastupovalo v této sestavě: Ondřej Turek - Petr Turek 10 (4+6), Jakub Kieweg 8 (6+2), Josef Oliverius 6 (3+3), Dominik Lupták 1 (0+1), Matěj Veselý 1 (0+1), Erik Ferenc, Jiří Fišer, Jakub Mulač, Lukáš Hegner, Jirí Planeta a Michaela Ottová

Celkové pořadí turnaje: 1. ZŠ TGM Rokycany, 2. RADNICE, 3. Strašice, 4. Jižní předměstí Rokycany, 5. Volduchy, 6. Zbiroh, 7. Ulice míru Rokycany, 8. Mirošov

Okresní kolo BFL

Zveřejněno: 28. 12. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 6
Okresní kolo BFL 3Okresní kolo BFL 4Okresní kolo BFL 5Okresní kolo BFL 2Okresní kolo BFL 1Okresní kolo BFL 6