2. místo prvostupňové smíšenky v turnaji BFL

Zveřejněno: 2. 12. 2019, zapsal: Pavel Souček

 

V pondělí 2.12. vyvrcholilo 5-denní martyrium florbalových turnajů na našem okrese. Tentokrát turnajem BFL pro prvostupňové chlapce. Ti se opět předvedli v tom nejlepším světle a po strhující semifinálovém boji se probojovali až do finále, kde je zastavila až bekonkurenční ZŠ TGM Rokycany. Právě o tuto vítěznou školu a ještě o Jižní předměstí Rokycany byla na tomto turnaji oproti pátečnímu miniflorbalu vyšší úroveň a daleko těžší konkurence. Kluci a Míša však prokázali, že jsou zarputilí válečníci a po zásluze se ozdobili stříbrnými medailemi.

Výsledky ve skupině:

Ulice míru Rokycany - Radnice 2:5 (1:2), Kieweg 3 a P. Turek a J. Oliverius

V úvodním utkání jsme začali hodně vlažně a očekávaná výhra nás stála více sil, než bychom bývali čekali. Z úvodního tlaku jsme vytěžili vedoucí branku, když Pepa Oliverius uvolnil Petra Turka a ten se štěstím procpal z levé strany míček mezi brankářem a bližší tyčí do branky. Jenže pak přišla zbytečná chyba v rozehrávce, zpoza branky jsme si to nesmyslně poslali přímo před ní a Rokycanští tak přišli ke gólu jako slepý k houslím. Naštěstí rozdíl mezi naší elitní formací a soupeřem byl citelný a vzápětí Kiewegovu střelu dorazil do sítě Pepa Oliverius a znovu jsme vedli. Chvíli nato střídající Matěj Veselý obral o balónek soupeře, namazal Kubovi Kiewegovi a ten parádní ranou pod víko odstartoval své střelecké představení na turnaji. Znovu jsme prostřídali kompletní sestavu, ale bohužel přišla zase komplikace v podobě inkasovaného gólu a nezbylo než se navrátit k původnímu složení. Klid nám vrátil opět Kuba Kieweg, který zužitkoval Turkovu nahrávku a propálil brankáře. Stejná spoluprácxe s Kubou na konci, ale tentokrát dohraná až do kuchyně vedla i k páté brance a pak už bylo možno protočit celou sestavu.

Radnice - Volduchy 4:2 (3:1), J. Oliverius a P. Turek 2

Při nepolapitelnosti Masaryčky bylo jasné, že tento zápas bude klíčovým o postup do semifinále a hlavně jsme nesměli dopustit, aby se nám přilepila smůla na paty jako v pátečním miniflorbalu a nemuseli jsme těžce otáčet výsledek. Tentokrát bylo ale vše jinak. Hned po několika vteřinách hry Péťa Turek unikl s míčkem po pravé straně, zpětnou nahrávkou našel Pepu Oliveiruse a ten bez přípravy zamířil pod břevno. Náš páteční nejlepší střelec byl opět leaderem kanadského bodování, ale tentokrát sbíral víc body za nahrávky. Poté co asistoval u 1. trefy Pepčovi, ho vybídl ke skórování i u další branky a ten s pomocí teče bránícího hráče překonal gólmana. Za chvíli to bylo už 3:0, když Kuba Kieweg našel kolmicí Petra Turka a ten umístěnou k tyči nedal brankáři šanci. Poté jsme prostřídali sestavu a soupeř ze závaru před brankou snížil na 3:1. Když pak po naší chybě Volduští tváří v tvář Ondrovi branci přidali kontaktní gól, museli jsme vrátit do hry elitní sestavu, abychom neriskovali nájezdovou loterii z minulého týdne. Soupeř ožil a tlačil to všechno na naší branku. Jeho hru vabank jsme dokázali potrestat. Pepa Oliverius získal balónek, vyhodil ho dopředu, Petr Turek ve sprinterském souboji převálcoval svého soupeře a na dlouhou ruku píchnul balónek nad ležícího brankáře.

ZŠ TGM Rokycany - Radnice 7:1 (3:0), Kieweg

V utkání jsme se snažili maximálně ošetřit elitní formaci. Dostali kluci prostor ze začátku, ale v rychlém sledu inkasovali 2 branky, když je soupeř precisní kombinací vyšachoval a potom už se jen připravovali na semifinálovou bitvu. Rokycanští brzy přidali další gól ze skrumáže a po rozehrávce volného úderu to bylo už 4:0. Všechny formace podali maximální výkony, ale soupeř byl zkrátka jinde a určitě nebude hrát ani v krajském finále 2. housle. Po dalším rychlém přičíslení až do prázdné branky dal favorit 5. branku a po nepokrytém výjezdu zpoza branky hlásil ukazatel skóre 6:0. Potom jsme se dočkali také zaslouženého čestného úspěchu za bojovnost. Dominik Lupták po levé straně poslal do sólového úniku Kubu Kiewega a ten střelou nad brankářovo rameno rozvlnil síť rokycanské svatyně. Nicméně poslední slovo měli přece jen vítězové, kteří těsně před koncem po situaci 2 na 1 ranou o tyč stanovili konečnou podobu výsledku.

Pořadí ve skupině:

1. ZŠ TGM Rokycany 3 výhry 23:  4
2. RADNICE 2 výhry 10:11
3. Volduchy 1 výhra   7:12
4. Ulice míru Rokycany   3:16

Střelci ve skupině: Kieweg 4 a J. Oliverius a P. Turek 3

play off: Radnice - Strašice 3:2 (2:0), Kieweg 2 a P. Turek

Po 2 dnech kluci opět vyválčili nervydrásající bitvu se šťastným koncem. Plně jsme si uvědomovali, že herní kvalita je na straně soupeře a pokud chceme uspět, tak to musíme uhrát na bojovnost a nasazení a pak se uvidí. Začali jsme skvěle a hed v úvodní minutě unikl Péťa Turek po pravé straně, přízemním centrem před branku našel na zadní tyči Kubu Kiewega a ten se efektně i efektivně trefil pod horní tyčku. Strašické toto antré očividně zaskočilo a za několik minut Pepa Oliverius poslal nabídku před branku, kde se míček kvrdlal mezi několoika hráči, nejlépe se však zorientoval Péťa Turek a pohotově zametl balónek po zemi za brankářova záda. Potom Strašice ale zapnuly vyšší rychlost a nevěděli jsme kam dřív skočit. Kontaktní branka na 2:1 byla trochu zbytečná, když při vyvážení balónku měl náš hráč víc kliček, než by bylo zdrávo, přišel o míček a 2 hráči soupeře si se situací sami před brankářem snando poradili. Když jsme po těžkém a dlouhém obléhání inkasovali 5 minut před koncem vyrovnávací branku, bylo jasné, že to na 1 lajnu celý zápas neuhrajeme. Poslali jsme do hru formaci Míša Ottová - Jirka Planeta - Lukáš Hegner s jediným úkolem: neinkasovat. Úkol splnili, obětavou defensivní prací, nedovolili přes 2 minuty protivníkovi, který byl na koni, vypracovat si vyloženou šanci. Nasadili jsme zpět údernou trojku, která se vydýchala a hned po návratu na hřiště opět pláchl po své straně, na zadní tyči se mu nabídl Kuba Kieweg a než se gólman přesunul uklidil míček do soupeřovy svatyně. Ve zbytku času jsme už jen bránili a vyhazovali balónky přes celé hřiště nebo za manťák a dost často jsme měli ohromné štěstí. 10 vteřin před koncem vyhodil Péťa Turek míček přes mantinel míček v blízkosti naší branky a protože se hrálo na superhrubý čas, nestlhli si Strašičtí pro něj ani doběhnout a mohla propuknout obrovská radost z vítězství nad soupeřem, který je určitě vyhranější než my, ale tentokrát jsme za ním dovednostně výrazně nezaostávali a nasazením ho asi i malinko předčili. Ve finále už jsme se silami nestačili, semifinálový duel nás stál příliš mnoho a stali jsme se snadnou kořistí vítězné Masaryčky. Nijak to však nesnižuje heroický výkon našich kluků. Kéž by jim vydržela jejich bojovnost hraničící až někdy se zarputilostí, s kterou jsou schopni zvládat i vypjaté a náročné zápasy a vzepřít se nepříznivému vývoji zápasu, který pak třeba dokážou otočit na svou stranu. Tahle vlastnost se určitě hodí i mimo sport.

Družstvo nastupovalo v této sestavě: Ondřej Turek - Petr Turek 10 (4+6), Jakub Kieweg 8 (6+2), Josef Oliverius 6 (3+3), Dominik Lupták 1 (0+1), Matěj Veselý 1 (0+1), Erik Ferenc, Jiří Fišer, Jakub Mulač, Lukáš Hegner, Jirí Planeta a Michaela Ottová

Celkové pořadí turnaje: 1. ZŠ TGM Rokycany, 2. RADNICE, 3. Strašice, 4. Jižní předměstí Rokycany, 5. Volduchy, 6. Zbiroh, 7. Ulice míru Rokycany, 8. Mirošov

Zveřejněno: 30. 11. 2019
Zveřejněno: 29. 11. 2019
Zveřejněno: 26. 11. 2019
Náhodný výběr z galerie
Šmoulové 18 Vánoční koncert v Újezdě u SV. Kříže 26 Školákem ve válečných letech 3 Halloween 1.B 214