Miniflorbal 1. stupně kluků

Zveřejněno: 30. 11. 2019, zapsal: Pavel Souček

V pátek, 29.11. se v hale HK Rokycany uskutečnilo okresní kolo v miniflorbale pro 1. stupeň v kategorii chlapců. Toho se zúčastnila 2 naše družstva. Čtvrťáci zde sice naplňovali Coubertinovo heslo ale především si jeli pro cenné zkušenosti pro příští rok. Páťáci doplnění o Adama Nguyena ze 3. třídy sehráli velice vydařený turnaj s dechberoucí semifinálovou bitvou a svou pouť turnajem zakončili až ve finále na štítě suveréna turnaje.

Výsledky:

Radnice A - Radnice B 11:1 (6:1), P. Turek 4, Planeta 3 a J. Oliverius, Zeman, Kieweg a Nguyen - Veselý

V zahajovacím duelu se střetli proti sobě kamarádi ze školy, z fotbalu, z kroužků a kdo ví ještě odkud. Páťáci své spolužáky zrovna našetřili a hned v úvodní minutě z volného úderu otevřel skóre Pepa Oliverius. V minutě následující našel týž hráč volného Petra Turka a ten zaznamenal svůj premiérový gól v životě bekhendem (alespoň to tak sám tvrdil). Vzápětí se prosadila i střídající formace, kdy Jirka Planeta zpoza branky našel před bránou nekrytého Kubu Kiewega a ten přízemní střelou přidal 3. gól. Neuběhla ani minuta a střelec 3. branky se změnil v nahrávače, uvolnil pěkně Filipa Zemana, který mezi rukou brankáře a jeho tělem propasíroval míček do brány počtvrté. Na 5:0 zvýšil Petr Turek, kterého uvolnil Pepa Oliverius a spolupráce obou hráčů jak přes kopírák chvíli nato znamenala i 6. zásah v síti statečně bojujících čtvrťáků. Ti se nakonec zaslouženě dočkali těsně před přestávkou čestného úspěchu, když Martin Dyček vysunul Matěje Veselého a ten tváří v tvář brankáři nadvakrát procedil balónek pod jeho tělem do sítě. Hned po změně stran se výhoz Ondry Turka od branky dostal až Jirkovi Planetovi a ten střelou pod horní tyčku zvýšil na 7:1. Chvíli na to se prosadil střelecky i náš benjamínek Adam Nguyen. Jirka Planeta - ač sám už v dobré posici - posunul míček ještě na našeho neobsazeného bojovníka a ten pohotově zamířil mezi tyče. 9. branku vsítil prudkým švihem Jirka Planeta, kterému stoprocentní šanci připravil milimetrovou přihrávkou Petr Turek. Ten si pro změnu mohl vychutnat jubilejní desítku, když s trochou dávky nezbytného štěstí zúročil Kiewegovo nahození před branku. Poslední slovo měl krátce před koncem Jirka Planeta, který si narazil balónek s Filipem Zemanem a na zadní tyč z levé strany vtiskl výsledku konečnou podobu.

Radnice B - Stupno 1:6 (0:4), Lupták

Čtvrťáci se zápas od zápasu lepšili a lepšili. Také se Stupnem podali výkon na hranici svých současných možností. Bohužel brzy inkasovali úvodní branku, když nechali vyjet soupeře zpoza naší branky a ten mezi tyčkou a přesouvajícím se brankářem prorval míček do sítě. Za chvíli po závaru před naší brankou to bylo 0:2. Chvíli poté Stupenští po rozehrávce volného úderu přidali 3. úspěch a ještě do přestávky se z velkého závaru prosadili po 4. Hned po změně stran po dorážce připojilo Stupno 5. branku, ale potom se také zaradovali naši sportovci. Jirka Fišer předložil křížným pasem míček před branku, kde volný Dominik Lupták měl už jednoduchou úlohu a zaznamenal tak náš čestný úspěch. Nedlouho před koncem soupeř po kratším obléhání naší svatyně stanovil konečný výsledek.

Radnice A - Strašice 2:4 (2:3), P. Turek a J. Oliverius

Proti největšími favoritovi turnaje jsme začali dobře a záhy jsme vedli, když Pepa Oliverius rozehrál volný úder v bezprostřední blízkosti branky zpět na Petra Turka a ten utěšeným švihem poslal míček nechytatelně pod břevno. Jenže soupeř vzápětí z holomajzny před naší svatyní vyrovnal a za chvíli tečovanou střelou ze střední vzdálenosti obrátil vývoj skóre. Když pak Bubákov vymíchal naší obranu a  zvýšil na 1:3, zdálo se být hotovo. Nicméně ještě před přestávkou Filip Zeman uvolnil Pepu Oliveriuse, který střelou pod břevno vrátil naše barvy do vedení. Po přestávce jsme překvapivě dokázali favorita zatlačit do defensivy a na prvenství ve skupině jsme potřebovali neprohrát. Jenže ve chvíli našeho největšího tlaku jsme inkasovali 4. gól a bylo rozhodnuto.

Radnice A - Stupno 4:1 (2:0), Kieweg 2 a P. Turek a Oliverius

Soupeř nás zaskočil velmi dobrým pohybem a na všechno jsme měli strašně málo času. Nesmírně nám pomohla úvodní branka, když ze Nguyenovy nahrávky se Petr Turek trefil daleko vedle, ale soupeřův obránce si balónek nešťastně (pro náš šťasně) srazil do vlastní sítě. Ještě do přestávky Jirka Planeta zatáhl míček po své straně, nacpal ho před branku, kde si ho našel Kuba Kieweg a šikovně obstřelil brankáře. Hned po přestávce vybojoval míček Adam Nguyen, našel Pepču Oliveriuse a ten střelou mezi brankářovýma nohama zvýšil na 3:0. Pak jsme si sice po hloupé chybě nechali dát gól, ale nezanechalo to v našem herním projevu žádné stopy. Naopak těsně před koncem dorazil Zemanovu brankářem vyraženou střelu do sítě Kuba Kieweg a stvrdil náš postup do semifinále.

Radnice B - Strašice 0:8 k

Pořadí ve skupině:

1. Strašice 3 výhry 17:  4
2. RADNICE A 2 výhry 17:  6
3. Stupno 1 výhra   9:10
4. RADNICE B bez výhry   2:25

Střelci ve skupině: P. Turek 6, Kieweg, J. Oliverius a Planeta 3 a Nguyen a Zeman

Semifinále: Radnice - Volduchy 3:3 (1:2), P. Turek 2 a J. Oliverius; na nájezdy 3:2 (proměnili Planeta, P. Turek a J. Oliverius)

Tenhleten zápas byl zcela nejvýživnější ze všech na turnaji a emoční prožitek z něho byl (alespoň tedy pro nás) zcela maximální. Začali jsme dobře a hned v úvodní minutě Adam Nguyen vysunul Pepu Oliveriuse a ten ranou pod břevno otevřel gólový účet utkání. Jenže pak se začaly dít věci... Volduchy srovnaly když si nahození, které nesměrovalo ani na branku, Kuba Kieweg držadlem své hole nešťastně ztečoval do vlastní svatyně. Ještě do přestávky Ondra Turek dobře zasáhl proti soupeřově střele ze střední vzdálenosti, míček se mu kvrdlal mezi nohama, až vyklouzl zpod těla a pohotový soupeř ho dopíchl do sítě. Po změně stran jsme byli opticky aktivnější, ale z územní převahy jsme příliš šancí nevytěžili, naopak Vodluští 3 minuty před koncem zvýšili na 1:3 střelou po zemi na přední tyč z pravé strany. V tu chvíli jsem propadl malomyslnosti a i kluci byli opaření. Volduchy nás na další necelé 2 minuty přišpendlily k vlastní brance, ale Ondra Turek schytal i nemožné a v nejtěžších chvílích byl svému týmu obrovskou oporou. 70 vteřin před koncem přišel blesk z čistého nebe, když Pepa Oliverius vybojoval míček, posunul ho na Jirku Planetu, který z velké dálky schoval svou střelu za bránícího hráče a brankář ji uviděl, až když se míček zatřepetal v síti. Na nic jsme nečekali a jakmile jsme po buly získali volný úder v útočném pásmu, šel Ondra Turek okamžitě z branky a zkusili jsme power play. To bylo půl minuty před koncem a soupeře jsme doslova zamkli. Po kratším obléhání našel Pepa Oliverius na pravé straně Pepu Turka a ten bez přípravy k bližší tyči napálil míček do branky dřív, než se do odkrytého protsoru stačil brnakář přesunout. Vyrovnáno - vstali jsme z mrtvých. Ondra šel zase okamžitě zpátky a jediným úkolem bylo neinkasovat a dovést téměř ztracený duel do samostatných nájezdů. To se povedlo a došlo na infarktovou koncovku. Pepča Oliverius se vehementně hlásil o 1. nájezd a určili jsme ještě další 2. První jely Volduchy a Ondra Turek se přelstít nenechal. Na opačné straně Pepa zvolil bekhendový blafák, ale byl příliš blízko brankáře. Volduští se pak trefili a Jirka Planeta dostal pokyn nevymýšlet a 3 metry před gólmanem to tahem poslat nahoru. Splnil do puntíku a srovnal. Také další nájezd soupeř proměnil a celá tíha dalšího osudu tak spočinula na Péťovi Turkovi. Dostal úplně stejný pokyn jako Jirka, ale naštěstí si všecko udělal úplně jinak podle sebe. Brankáři v předsunutém postavení, protože pravděpodobně očekával podobné řešení jako při předešlém nájezdu, udělal fantastický forhendový blafák a po zemi lehounce zasunul míček za brankovou čáru. Základní série tedy skončila nerozhodně a jela se náhlá smrt, v níž se pořadí otáčelo a tentokrát jsme začínali my. Opět se zcela vehementně hlásil o slovo Pepíno, který sice první nájezd nedal, ale protože všichni ostatní uhýbali pohledem, dostal důvěru. Odvděčil se nejlepším možným způsobem a krásnou ranou vymetl pravý horní roh voldušské brány. Za dané konstelace bylo nabíledni, že soupeř nebude chtít pod tíhou situace riskovat vymýšlení a zavře oči a vypálí. Proto Ondra dostal pokyn více si vylézt, nespouštět ruce a očekávat ránu nahoru. Sázka vyšla dokonale - Ondra soupeřův pokus zneškodnil a gejzír euforie mohl naplno vytrysknout. Ještě víc než samotný postup do finále, byl způsob, jakým se kluci poprali se smůlou a s nepřiznivým vývojem, jak vytrvale až tvrdohlavě šli za svým cílem a ani, když byli na dně, nesložili zbraně, třebaže takový pešek jako v tomhle zápasu by rozložil i mnohem ostřílenější borce.

Finále: Radnice - Strašice 1:5 (0:1), Planeta

Ve vyvrcholení celého turnaje sehrála nespornou roli skutečnost, že zatímco my jsme museli v semifinále otáčet nepříznivý vývoj z 1:3 na 3:3 a absolvovat navíc ještě psychicky vyčerpávající nájezdovou loterii, soupeř svůj boj o finále vyhrál se slabým Holoubkovem v tréninkovém tempu v poměru 10:0. Přesto kluci, dokud ještě stíhali se silami, dokázali s florbalovějším sokem držet krok a až těsně před přestávkou se Strašičtí ujali vedení, když se trefil jejich hráč z rychle provedené forhendové otočky z pravé strany. O vítězi a tím pádem i postupu do krajského finále se rozhodlo hned po přestávce. Hned po přestávce ze závaru před brankou před naší branku přidaly Strašice 2. branku a vzápětí jsme propadli při pokusu o rychlý kontr a soupeř našeho zaváhání využil. Brankou ze sólového úniku zvýšil na 0:3 a bylo rozhodnuto. Pak sice Jirka Planeta po Turkově nahrávce střelou zpoza půlky hřiště zaskočil strašického brankáře, kterému balónek prošel mezi nohama, ale to bylo z naší strany vše. Bohužel vzápětí jsme u mantinelu nepochopitelně a bezdůvodně odevzdali míček nepříteli, který nahrál před bránu a z čisté šance Strašičtí zvýšili na 1:4. Do závěrečného hvizdu ještě po akci do naší již resignované defensivy přidali 5. gól, ale finálová porážka nijak nesnižuje velikost díla, které kluci vykonali.

Konečné pořadí turnaje: 1. Strašice, 2. RADNICE A, 3. Volduchy, 4. Holoubkov, 5. Stupno, 6. Rokycany, 7. RADNICE B

Družstva nastupovala v těchto sestavách:

Radnice A: Ondřej Turek 1 (0+1) - Petr Turek 10 (8+2), Josef Oliverius 10 (4+6), Jiří Planeta 7 (4+3), Jakub Kieweg 5 (3+2), Huy Hoang Viet Nguyen a Filip Zeman 4 (1+3)

Radnice B: Patrik Hašek - Dominik Lupták 1 (1+0), Matěj Veselý 1 (1+0), Jiří Fišer 1 (0+1), Martin Dyček 1 (0+1), Dominik Kočka a Jakub Mulač

Zveřejněno: 30. 11. 2019
Zveřejněno: 29. 11. 2019
Zveřejněno: 26. 11. 2019
Náhodný výběr z galerie
Poznávání historie regionu part I 34 Dental Alarm na 1. stupni 16 Den Radnic - vystoupení dětí z MŠ 63 Den otevřených dveří  137