Florbal mladšího žactva

Zveřejněno: 29. 11. 2019, zapsal: Pavel Souček

Ve čtvrtek, 28.11. pokračovalo florbalové martyrium pro nás opět v hale gymnasia. Stejně jako u starších kluků i ty mladší trápila žalostná koncovka, špatný výběr řešení v šancích, nedostatek důrazu před oběma brankami a chabá pohotovost při zakončení. Také proto jsme letos bodově paběrkovali ještě méně než v jiných letech. Pouze oboje děvčata si za dělená 5. - 6. místa připsali do bodování škol bonusový bod, obojí kluci získali pouze po 1 bodu za symbolickou účast. Tak chabý bodový zisk z florbalu naše škole ještě nepamatuje a jistě se to promítne i do celkového průběžného hodnocení. Bohužel musíme konstatovat, že naděje na nějaká zlepšení (i v jiných odvětvích - snad s výjimkou atletiky a kopané) - se v dohledné době nerýsuje.

Výsledky mladších kluků:

Gymnasium Rokycany - Radnice 2:1 (0:1), Benajtr

Jak se později ukázalo, jednalo se o klíčový souboj o postup. Začali jsme dobře, když Radek Tysl vyhodil míček vpřed, který dostihl Pavel Benajtr, přesprintoval bránícího hráče a na bližší tyč z pravé strany otevřel skóre. Bohužel prakticky vzápětí bylo po fatální chybě brankáře vyrovnáno a když už se zdálo, že alespoň remízu udržíme propadli jsme u pravé strany, následovala nahrávka před branku a tam soupeř pohotovou tyčí dokonal obrat v zápase. Následná naše snaha o power play, skončila tak neslavně, že jsme místo šesti šli do čtyřech, ale takové paradoxy se občas stávají tam, kde si každý dělá, co chce...

Radnice - Hrádek 3:0 (1:0), Mudra 2 a Otto

V odpočinkovém utkání jsme šli brzy do vedení, když z volného úderu Kuba Deňo z půlky hřiště poslal míček na Tomáše Mudru a ten bez přípravy otevřel skóre. Pojistku přidal stejný hráč, když mu tentokrát asistoval Šimon Cipra. Poslední slovo měl po rychlé sehrávce před branku z hole Lukáš Janoschce Tomáš Otto, který se trefil křížnou střelou přesně do pravého spodního rohu.

Radnice - Zbiroh 1:1 (0:1), Benajtr

V dalším utkání jsme naopak dobře nezačali a brzy jsme inkasovali. Stalo se tak po rozehrávce volného úderu hluboko na naší útočné polovině, po níž si na dlouhý balónek mezi trojici našich statujících bránících hráčů naběhl soupeř a ze vzduchu na hranici hraní vysokou holí usměrnil míček za záda našeho brankáře. Poté jsme bronzového medailistu doslova přišpendlili k jeho brance a vše vyústilo v nebývalý festival promarněných příležitostí. Povedlo se nám vyrovnat, když se Tyslova hezká střela z dálky odrazila od břevna za gólmana, balónek zůstal ležet za gólmanem a pohotový Pavel Benajtr jej došťouchl do sítě. Kdybychom však v utkání vyhráli nějakých 5:1, nemohl by se nikdo ničemu divit. Jenže to jsou právě kdyby, s nimiž historie neoperuje...

Radnice - Osek 0:1 (0:0), co se skutečně dá zahodit, by neuvěřil ten, kdo neviděl. Naopak protivník se v poslední minutě, když už jsme se chystali k power playi, protože jsme potřebovali vyhrát, dostal do své jediné šance v utkání a tu bezpečně proměnil. Když se daří, tak se daří...

Pořadí ve skupině:

1. Osek 2-2-0 6:  3 6
2. Gymnasium Rokycany 2-1-1 9:  5 5
3. Zbiroh 2-1-1 5:  3 5
4. RADNICE 1-1-2 5:  4 3
5. Hrádek 0-1-3 1:11 1

Družstvo nastupvalo v této sestavě:

Jan Fišer, Matěj Staude, Ondřej Vávra - Pavel Benajtr 2 (2+0), Tomáš Mudra 2 (2+0), Radek Tysl 2 (0+2), Tomáš Otto 1 (1+0), Lukáš Janoschec, Šimon Cipra a Jakub Deňo 1 (0+1) a Robert Fousek, Jiří Löwenhöffer, Tomáš Bělohlávek, Petr Krejčí a Josefové Kotěšovec a Turek

Celkové pořadí: 1. Jižní předměstí Rokycany, 2. Strašice, 3. Zbiroh, 4. Osek, 5. Gymnasium Rokycany, 6. Mirošov, 7. RADNICE, 8. ZŠ TGM Rokycany, 9. Hrádek

V pátek došlo také na mladší děvčata, ani jim však pšenka nekvetla a ani ona se nedostala mezi elitní okresní kvartet, třebaže k tomu měla hodně blízko.

Výsledky:

Jižní předměstí Rokycany - Radnice 3:0 k

Radnice - Zbiroh 3:0, Vosmíková všechny

Jednoznačná záležitost našeho družstva, ve kterém vynikla střelecky disponovaná Niky Vosmíková.

ZŠ TGM Rokycany - Radnice 3:2 (2:1), Vosmíková 2 a Kasíková

V zápase jsme na postup ze skupiny museli vyhrát. Také jsme se ujali vedení, ale soupeř otočil. Ještě děvčata stihla srovnat a měla dokonce plno šancí na zvrat výsledku. Jenže je nevyužila při závěrečném tlaku jsme do otevřené obrany inkasovali potřetí.

Družstvo hrálo v tomto složení: Nicol Jurinová - Tereza Galbavá, Natálie Hřebřinová, Kateřina Kasíková, Nikol Vosmíková, Anna Nováková, Veronika Melicharová, Barbora Tesařová, Viktorie Mentlíková a Eliška Mračková

Konečné pořadí: 1. Jižní předměstí Rokycany, 2. Strašice, 3. ZŠ TGM Rokycany, 4. Gymnasium Rokycany, 5. Mirošov, 6. RADNICE, 7. Osek, 8. Zbiroh