Florbal staršího žactva

Zveřejněno: 26. 11. 2019, zapsal: Pavel Souček

V úterý, 26. a ve středu 26.11. proběhla v hale gymnasia Rokycanech, respektive v tělocvičně ZŠ Jižní předměstí okresní kola ve florbale staršího žactva. V úterý poměřila síly děvčata a ve středu si dali dostaveníčko kluci. Děvčata turnaj odehrála v 8 lidech, což je při negativním vztahu většiny děvčat hlavně v 9. třídě k naší škole nutno považovat jako nesporný úspěch a těch 8, kterým jejich vzdělávací ústav není úplně lhostejný, zasluhují absolutorium, protože na hrací ploše nechaly opravdu všechno.

Výsledky děvčat:

Gymnnasium Rokycany - Radnice 2:0 k

Radnice - Mýto 2:1 (1:1), Kesnerová obě

V klíčovém utkání o bonusový bod za celkové 5. místo pro nás nezačal nejšťastněji a než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali. Naneštěstí vzápětí Týna Kesnerová po ao asistenci Terky Mašterové vyrovnala a stejná hráčka nám vystřelila i výhru po nahrávce Naty Petrovské.

Ulice Míru Rokycany - Radnice 1:4 (0:2), Kesnerová 3 a Petrovská

V nejzdařilejším utkání z naší strany na turnaji jsme se brzy ujali vedení, když Sabča Gottliebová prodloužila po kolmici Anety Bittnerové balónek na Naty Petrovskou a ta nádherným věšákem nedala soupeřově brankářce šanci. Za pár okamžiků dorazila do sítě Týna Kesnerová sraženou střelu Danči Voldřichové a vedli jsme o 2 góly. Poté soupeř vystihl naši rozehrávku a pohotově snížil, nicméně neuplynuly ani 2 minuty, Naty Petrovská vybojovala míček, našla před brankou nekrytou Týnu Kesnerovou a ta přízemní střelou vrátila našim barvám 2 brankové vedení. Stejná hráčka nedlouho před koncem vtiskla výsledku konečnou podobu, když se trefila krásně z otočky k pravé tyčce po sehrávce Danči Voldřichové.

Radnice - Strašice 0:2 k

Pořadí ve skupině:

1. Gymnasium Rokycany 4 výhry 15:  1
2. Strašice 3 výhry 11:  2
3. RADNICE 2 výhry   6:  6
4. Mýto 1 výhra   4:12
5. Ulice míru Rokycany bez výhry   3:19

Družstvo hrálo v této sestavě: Svatava Oplová - Kristýna Kesnerová 5 (5+0), Natálie Petrovská 3 (1+2), Daniela Voldřichová 2 (0+2), Sabina Gottliebová 1 (0+1), Tereza Mašterová 1 (0+1), Annabel Stavenuiterová a Aneta Bittnerová

Celkové pořadí: 1. Strašice, 2. Gymnasium Rokycany, 3. Jižní předměstí Rokycany, 4. ZŠ TGM Rokycany, 5. Mirošov, 6. RADNICE, 7. Zbiroh, 8. Mýto, 9. Osek, 10. Ulice míru Rokycany, 11. Hrádek

 

O den později se sehrál turnaj stašího žactva. Tentokrát nám los přisoudil skupinu na Jižním předměstí. Kluci měli od turnaje na rozdíl ode mě dost vysoká očekávání, ale průběh klání, je postupně vracel na zem a nutno přiznat, že v průběhu dopoledne měly naše výkony sestupnou křivku.

Výsledky:

Radnice - Hrádek 4:0 (2:0), Kesner, Dítě, Trepeš a Jajčík

Vcelku příjemný soupeř na rozehrání, kdy hned v úvodu Tomáš Mudra chytře našel na pravé straně Jardu Kesnera a ten dělovkou pod břevno otevřel skóre. Zanedlouho dorazil Štěpánkovu sraženou střelu pohotovou dorážkou Lukáš Dítě a bylo to o 2 branky. 3. trefu přidal parádní bombou tahem Pavel Trepeš, kterému ideálně namazal Lukáš Eidler a těsně před koncem se další ranou pod horní tyčku prosadil i Vašek Jajčík, kterého vybídl přesnou nahrávkou ke skórování Radek Tysl.

Jižní předměstí Rokycany - Radnice 1:0 (0:0), vyrovnané utkání, které rozhodla branka domácích z ničeho těsně před koncem.

Ulice míru Rokycany - Radnice 3:1 (0:1), Štěpánek

Klíčové utkání dne jsme vůbec nezvládli; především jeho závěr. Ujali jsme se sice vedení, kdy Kesnerovu brankářem vyraženou střelu dotlačil do sítě Honza Štěpánek a dlouho to vypadalo, že vední udržíme. Jenže jsme čím dál víc vyklízeli pole a nechávali se zatlačit do defensivy. Vyrovnávací gól jsme inkasovali ve chvíli, kdy jsme střídali. Vzápětí jsme obdrželi 2. gól z ostrého úhlu, zkusili jsme power play a dostali i 3.

Radnice - Osek 3:2 (2:0), Trepeš, Kesner a Mišalko

Povinné vítězství s outsiderem skupiny se nerodilo vůbec lehko. Až teprve střídající sestava se prosadila, když Pavel Benajtr dopravil míček na svého jmenovce Trepeše a ten zápěstím propálil vše, co mu stálo v cestě. Vzápětí si tatáž formace vypracovala volný úder v nebezpečné vzdálenosti od branky, vystřídali jsme na něj a Jarda Kesner z něj zvýšil. Při třetí brance Martin Žemlička oběhl s míčem soupeřovu svatyni, vyvalil jej na Tomáše Mišalka a ten střelou švihem zvyšoval na 3:0. Jenže soupeř zakrátko po závaru před brankou snížil a za chvíli po hrubé chybě v rozehrávce dokonce vsítil kontaktní branku. Závěrečný hvizd rozhodčích nás vysvobodil.

Radnice - Mýto 0:2 k

Pořadí:

1. Jižní předměstí Rokycany 5-0-0 22:  0 10
2. Ulice míru Rokycany 3-1-1 16:  9   7
3. Mýto 3-1-1 13:  6   7
4. RADNICE 2-0-3   8:  8   4
5. Hrádek 1-0-4   3:23   2
6. Osek 0-0-5   5:21   0

Družstvo nastupovalo v této sestavě: Petr Verner, Martin Nemčok - Jaroslav Kesner 3 (2+1), Pavel Trepeš 2 (2+0), Jan Štěpánek 2 (1+1), Tomáš Mišlako 1 (1+0), Václav Jajčík a Lukáš Dítě 1 (1+0), Martin Žemlička, Pavel Benajtr, Lukáš Eidler, Radek Tysl a Tomáš Mudra 1 (0+1) a Jan Smeták

Celkové pořadí: 1. Jižní předměstí Rokycany, 2. Ulice míru Rokycany, 3. ZŠ TGM Rokycany, 4. Zbiroh, 5.Strašice, 6. Mýto, 7. Gymnasium Rokycany, 8. RADNICE, 9. Mirošov, 10. Hrádek, 11. Stupno, 12. Osek