Druhý turnaj miniházené v Chrástu

Zveřejněno: 9. 10. 2019, zapsal: Pavel Souček

V úterý 9.10. se v Chrástu uskutečnil další díl seriálu podniků ve školní miniházené. Přes poměrně nepříznivou předpověď se tentokrát nad námi počasí smilovalo a hrálo se v příjemných 15 stupních bez deště a v průběhu dopoledne venkovní plocha stačila i celkem obstojně oschnout, takže se hrály hezké zápasy. Děvčata zopakovala vítězství z minulého turnaje ve Stupně a bodově se osamostatnila na čele průběžné klasifikace. Chlapci tentokrát svůj turnaj dohráli celý a projevilo se, že letos to bude o prvenství mezi našimi hráči a Ejpovicemi. Tentokrát jsme smolně padli, ale bez nadějí kluci nejsou, přestože soupeř je herně zkušenější. My bychom měli ale lépe využívat fyzické a kondiční parametry. Uvidíme ze týden...

Výsledky děvčat:

Radnice A - Radnice B 24:0 (12:0), Ottová 12, Galbavý 9, Levová 2 a Ferenc

Rozcvičovací utkání přineslo výsledek, jemuž budeme muset napříště zamezit vhodnějším rozdělením hráčů.

Chrást - Stupno 2:11 (1:5), Holubová a Bóriková - K. Cajthamlová a Vodrážková 3, Šmausová a E. Cajthamlová 2 a Čejková

Jednoznačná záležitost hostí

Chrást - Radnice B 10:2 (5:1), Bóriková všechny - Nguyen obě

naše reserva si nedokázala poradit se střelecky disponovanou kapitánkou domácích

Radnice A - Stupno 9:7 (6:3), Ottová 4, Chvojková a Galbavý 2 a Nguyen - K. Cajthamlová 3, Radová 2 a E. Cajthamlová a Čejková

Přímý souboj o prvenství přinesl poměrně hezkou hru z obou stran a náš tým rozhodl o své výhře do přestávky

Radnice B - Stupno 1:13 (0:7), Nguyen - E. Cajthamlová a Čejková 4, Vodrážková a Radová 2 a Králová

Až těsně před koncem dosáhlo naše béčko alespoň čestného úspěchu

Chrást - Radnice A 5:11 (3:4), Bóriková všechny - Ottová 6, Galbavý 4 a Ferenc

Po vyrovnané 1. půli naše sestava zabrala a zlomila statečný odpor domácího kolektivu

Radnice A: Ottová 22, Galbavý 15, Ferenc, Chvojková a Levová 2 a Nguyen

Stupno: E. Cajthamlová 7, K. Cajthamlová a Čejková 6, Vodrážková 5, Radová 4, Šmausová 2 a Králová

Chrást: Bóriková 16 a Holubová

Radnice B: Nguyen všechny

Výsledky kluků:

Radnice B - Stupno 6:2 (4:0), P. Smeták 4 a Ferschmann a Veselý - Kico obě

V úvodním utkání jsme o své výhře rozhodli do přestávky. Po změně stran odpočinul hrající trenér týmu Péťa Smeták, přesto čtvrťáci svou výhru vcelku bezpečně udrželi.

Chrást - Radnice A 1:10 (1:5), Berenreiter - P. Turek 4, J. Oliverius 3, Kieweg 2 a Zeman

Domácí se sice ujali vedení, avšak poté se už prosazoval pouze náš tým, který bez možnosti střídání po přestávce už ani nehrál na rychlé protiútoky, přesto své skóre průběžně navyšoval.

Stupno - Ejpovice 0:8 (0:2), Klail 5, Ženíšek 2 a Levá

Výsledek je malinko zavádějící, neboť Stupenští si vypracovali plno střeleckých příležitostí, jež ovšem pohříchu nedokázali proměnit.

Chrást - Radnice B 2:5 (2:0), Pavel Řánek a Berenreiter - Smeták 3 a Ferschmann a Veselý

Ráz utkání určilo ostré Slunce na branku k východu, kde brankáři ani s kšiltovkou prakticky nic neviděli. Proto domácí v poločase vedli a my jsme po změně stran zápas otočili. Daleko častěji jsme pokoušeli střelbu než domácí v úvodním dějství, a proto nám tam toho také o trochu více spadlo. Jinak jsou oba soupeři zcela rovnocenní.

Radnice A - Ejpovice 5:6 (2:2), P. Turek 3 a Kieweg 2 - Levá a Klail 2 a Bílek a Ženíšek

V přémém souboji o prvenství jsme začali skvěle a po 2 útocích jsme vedli 2:0. Pak jsme si ale vybrali hluché místo a nedokázali proměňovat ani ty největší loženky. Soupeř dvěma góly ze šlajsové strany vyrovnal a 2. poločas se začínalo vše odznovu. Tentokrát do něj lépe vstoupil náš nepřítel a my jsme soustavně tahali za kratší konec provazu. Ejpovičtí nakonec zápas dotáhli a my jsme jen a jen mohli litovat zahozených šancí z 1. půle.

Chrást - Stupno 3:4 (1:3), Berenreiter všechny - Čipera, Brož, Kico a Souček

Dramatické utkání, v němž Stupno v úvodu 2. dějství vedlo už 1:4, ale pak se střelecky odmlčelo a domácí sahali po bodu. Vítěze nakonec vysvobodil až závěrečný hvizd rozhodčího.

Radnice B - Ejpovice 3:18 (1:9), Veselý všechny - Klail 7, Levá 5, Ženíšek 4 a Černý a Bílek

Elitní střelec týmu prakticky celé utkání proseděl, a tak se naši čtvrťáci stali snadnou kořistí největšího favorita letošního ročníku.

Radnice B - Radnice A 10:10 (0:5), Smeták 7 a Veselý 3 - Kieweg 5, J. Oliverius 3 a Zeman a P. Turek

V zápase jsme ve 2. poločase vyměnili brankáře a do 2. půlky naskočil i Péťa Smeták, což vyburcovalo čtvrťáky k výkonu na hranici jejich možností. Vedeni svým hrajícím koučem trpělivě snižovali, až nakonec v předposlední minutě vyrovnali. Vzápětí si áčko, které už v tu dobu hrálo bez svého vyloučeného nejlepšího střelce zápasu, vylámalo zuby na jindy svém brankáři Ondrovi Turkovi a béčko ještě mělo možnost posledního útoku. Petr Smeták však svůj náskok nasměroval jen do tyče, a tak bratrovražendý souboj vítěze neměl.

Radnice A - Stupno 12:3 (7:1), J. Oliverius 8, P. Turek 3 a Zeman - Brož, Špaček a Čipera

Stupno se v úvodu ujalo vedení, na čemž by nebylo nic tak tragického. Mnohem horší však bylo, že si kluci ze zápasu dělali legrácky, a teprve po velmi důrazné domluvě přistoupili k utkání zodpovědně. Prapor zvedl hlavně Pepča Oliverius, který po zisku balónu okamžitě uháněl do trháku a po přesných dlouhých přihrávkách svých spoluhráčů dal několik jednoduchých branek ze situací tváří v tvář brankáři. Hned po změně stran Stupenští sice snížili na 7:2, ale následovala další pětibranková šňůra našich hráčů a soupeř až v samém závěru stanovil konečné skóre.

Chrást - Ejpovice 2:8 (0:6), Petr Řánek a Kabát - Bílek 3, Klail 2 a Vondryska, Levá a Ženíšek

O všem se rozhodlo do přestávky, 2. půlka se dohrávala už jen z povinnosti.

Radnice A: Ottová 43, Galbavý 15, Levová 4, Chvojková a Ferenc 2 a Nguyen

Stupno: E. Cajthamlová 11, Radová a Vodrážková 9, Čejková 8, K. Cajthamlová 6, Králová 4 a Šmausová 3

Radnice A: J. Oliverius 36, Kieweg 23, P. Turek 22, O. Turek 6  a Zeman 5

Radnice B: P. Smeták 27, Veselý 25, Ferschmann 8, F. Löwenhöffer 4 a Fišer 3, Skalický 2 a Lupták a Dyček

Stupno: Brož 8, Kico 4, Pfeffer a Čipera 3, Roth, Špaček a Souček 2 a Koča a Šperl

Chrást: Berenreiter a Jung 9, Řánkové 2 a Kubát, Ryba a Pokorný

Zveřejněno: 30. 11. 2019
Zveřejněno: 29. 11. 2019
Zveřejněno: 26. 11. 2019
Náhodný výběr z galerie
Štafetový pohár 33 Výtvarná výchova 6.A 1 Svatý Václav - český kníže 76 1.B - DIVADLO NEKOUŠE 8