Házená 6. a 7. třídy

Zveřejněno: 7. 10. 2019, zapsal: Pavel Souček

V pondělí, 7.10. se v hale rokycanského gymnasia uskutečnilo okresní kolo házené 6. a 7. třídy. Z nedostatku v limitu přihlášených účastníků jsem naše representanty rozdělil do 2 týmů. Nakonec se ještě dohlásila 2 družstva, ale nebylo už možno zareagovat, takže oba naše celky měly na střídání jediného hráče, což je samozřejmě málo a v některých fázích byla hlavně na šesťácích únava poměrně citelná. Zase si ale všichni mohliv hodně zahrát, což se také počítá. 6 účastníků bylo rozděleno do 2 skupin:

Výsledky skupiny A:

Radnice B - Mirošov 2:9 (1:5), V. Oliverius a Jícha ze sedmičky

V souboji s fysicky mnohem vyspělejším protivníkem naši kluci neměli moc šancí své soupeře přetlačit. Co však bylo zarážející, byla určitá odevzdanost ze strany našich šesťáků. Těžko říct, jestli to byl strach z rozdílu ve fysických parametrech, nebo naopak, zda po loňském veleúspěšném roce, naši chlapci nepodlehli ilusi, že nyní už půjde vše úplně samo a snadno. Buď jak buď, máme po tomto turnaji podnětů k hlubšímu zamyšlení víc než dost.

Gymnasium Rokycany - Radnice B 3:2 (2:1), Löwenhöffer a V. Oliverius

V boji o postup do semifinále jsme se sice ujali vedení, ale naše hra byla nesmírně upracovaná, místy upachtěná, v kličkách jsme si nesmyslně klepali a střelecká produktivita představovala samostatnou kapitolu. Díky výkonu Ondry Turka mezi tyčemi se ani domácí příliš neprosazovali, ale přece jim tam občas něco spadlo, a tak třemi góly otočili výsledek. Nám se už jen těsně před koncem povedlo snížit, avšak na vyrovnání jsme už čas neměli.

Pořadí ve skupině A:

1. Mirošov 2 výhry 18:  4
2. Gymnasium Rokycany 1 výhra   5:11
3. RADNICE B bez výhry   4:12

Branky ve skupině: V. Oliverius 2 a Löwenhöffer a Jícha

Výsledky skupiny B:

Radnice A - Strašice 4:1 (3:0), Benajtr 3 a Fišer

Pouze 3 minuty na tomto turnaji předvádělo některé naše družstvo výkony, které by odpovídaly jejich možnostem a to bylo právě v tomto duelu, kdy si naše áčko v souboji s pozdějším finalistou vypracovalo třígólový náskok. Pak jako kdyby hráče na palubovce někdo vyměnil - bez pohybu, bez nápadu bez jiskry. Naštěstí defensivní část v čele s Pepou Turkem v brance fungovala bezchybně, a tak jsme zápas dovedli do vítězného konce.

ZŠ TGM Rokycany - Radnice A 5:2 (3:1), Fišer a Benajtr

Gól hned z prvního útoku naše kluky uchlácholil tak, že úplně přestali hrát a nezačali ani, když nepřítel otočil stav šňůrou pěti gólů. Nakonec výše prohry, přes naše snížení v poslední minutě, byla tak velká, že nás sesadila z 1. místa ve skupině a v semifinále jsme se tak nevyhnuli suverénnímu Mirošovu.

Pořadí ve skupině B:

1. Strašice 1-1 6:5
2. RADNICE A 1-1 6:6
3. ZŠ TGM Rokycany 1-1 6:7

Branky ve skupině: Benajtr 4 a Fišer 2

Semifinále: Radnice A - Mirošov 1:7 (0:4), Benajtr

V utkání nebylo co řešit a kluci se asi i podvědomě šetřili na souboj o bronz. Rozdíl v kvalitě byl příliš značný.

o 5. místo: ZŠ TGM Rokycany - Radnice B 6:5 (3:2), Jícha 2 a J. Löwenhöffer, Otto a V. Oliverius

V tomto utkání se naši kluci alespoň více střelecky prosazovali. Oba soupeři se střídali ve vedení a nakonec v závěru měla více štěstí Masaryčka.

o 3. místo: Gymnasium Rokycany - Radnice A 4:4 (1:3), na sedmičky 1:2; Fišer a Benajtr 2; sedmičky proměnili Fišer s Medkem

V infarktovém utkání jsme začali skvěle a brzy vedli 0:3. Jenže potom opět přišlo to prokleté sebeuspokojení, kterým naši sedmáci na turnaji rozhodně nešetřili a když se ve 2. polovině přidaly neodpustitelné chyby v podobě 3 neuznaných branek z jasných šancí kvůli přešlapům, dotáhli domácí zápas do remízy, když 4. branku vsítili v hektickém finiši 2 vteřiny před koncem z ostrého úhlu. Došlo tedy na sedmičky, v nichž se vyznamenal náš brankář Pepa Turek, který kryl 2 pokusy z rukou soupeře, a tak kluci nakonec přece jen ozdobili své hrudi bronzovými medailemi. Bohužel je nutno si přiznat, že oba naše kolektivy (především šesťáci v béčku) měli na mnohem více, než předvedli.

Konečné pořadí chlapeckého turnaje: 1. Mirošov, 2. Strašice, 3. RADNICE A, 4. Gymnasium Rokycany, 5. ZŠ TGM Rokycany, 6. RADNICE B

Naše družstva nastupovala v těchto sestavách:

Áčko: Josef Turek - Pavel Benajtr 7, Jan Fišer 4 a Františkové Oračko a Medek, Petr Turek a Ladislav Král

Béčko: Ondřej Turek - Václav Oliverius a Filip Jícha 3, Jiří Löwenhöffer 2, Tomáš Otto 1 a Robert Fousek a Petr Krejčí

Výsledky děvčat:

Radnice - Strašice 0:5 k

ZŠ TGM Rokycany - Radnice 6:1 (3:0), Törösová

Jednoznačná záležitost, když svůj čestný úspěch naše děvčata zaznamenala až v samotném závěru.

Gymnasium Rokycany - Radnice 4:2 (2:1), Galbavá a Vosmíková

V souboji o bronzové medaile se děvčata vypjala k bojovnému výkonu; dokonce se ujala vedení, avšak v dalším průběhu se do jejich hry vkradlo obrovské množství nepřesností a technických chyb a domácí v poklidu otočili vývoj skóre. 2. naše branka, která dala výsledku konečnou podobu přišla až v předposlední minutě a k ničemu dalšímu jsme se už nedostali...

Celkové pořadí:

1. Strašice 2-1-0 11:  3 5
2. ZŠ TGM Rokycany 2-1-0 13:  7 5
3. Gymnasium Rokycany 1-0-2   7:  9 2
4. RADNICE 0-0-3   3:15 0

Družstvo  nastupovalo v tomto složení: Nicol Jurinová - Kateřina Benešová, Anna Nováková, Natálie Hřebřinová, Nikol Vosmíková, Tereza Galbavá, Adéla Mulačová, Viktorie Mentlíková a Elišky Veselá, Törösová a Mračková