Okresní kola v házené

Zveřejněno: 5. 10. 2019, zapsal: Pavel Souček

Ve středu 2. a ve čtvrtek 3.10. se v hale rokycanského gymnasia uskutečnila okresní kola v házené. Po loňském sensačním prvenství našich chlapců jsme letos měli o poznání méně zkušený tým. Navíc letošní kolo bylo naplánováno o téměř měsíc dříve než v jiných letech. Nebyl tudíž prakticky žádný čas cokoli do kluků nahustit jako vloni. Boje o medaile se tak zdrcly jen pro ty, kde to alespoň někdo závodně hraje. Ještě specifičtější byla situace u děvčat. S ohledem na bojkot akce ze strany našich nejzkušenějších dívek, musely s kůží na trh mnohem méně zkušené osmačky a sedmačky. Se sedmačkami jsme měli na přípravu 2 hodiny a s osmačkami žádnou. Přestože se žádný zázrak logicky nekonal, nelze počínání našich žačel označit jinak než jako heroický výkon na hranici reálných možností.

Výsledky chlapců:

Gymnasium Rokycany - Radnice 8:2 (4:0), Kesner obě

Už před turnajem jsme věděli, že nás bota bude nejvíce tlačit ve střelbě a nejpádnajším důkazem toho bylo, že obě naše branky s pozdějším vítězem turnaje zaznamenal náš brankář v závěru utkání, kdy již soupeř polevil v koncentraci.

Radnice - Osek 5:0 (2:0), Kesner, Fišer, Verner, Dítě a Benajtr

Vcelku solidní výkon našeho týmu, kde se o 5 vstřelených branek podělilo 5 hráčů a náš gólman, jenž se opět zapsal mezi střelce, vychytal čisté konto.

Radnice - Strašice 1:3 (0:2), Benajtr

V klíčovém utkání o postup jsme totálně selhali střelecky. Vyplakali jsme jedinou náhodnou branku a přestože defensiva fungovala v čele s brankářem velice spolehlivě, k úspěchu obdobná neškodnost v útoku vést nemohla. Dokázali jsme ještě snížit na 1:2 několik minut před koncem, ale v zoufalé snaze o vyrovnání jsme inkasovali rozhodující 3. gól.

Pořadí ve skupině:

1. Gymnasium Rokycany 3 výhry 24:  7
2. Strašice 2 výhry 11:10
3. RADNICE 1 výhra   8:11
4. Osek bez výhry   0:15

Celkové pořadí: 1. Gymnasium Rokycany, 2. ZŠ TGM Rokycany, 3. Jižní předměstí Rokycany, 4. Strašice, 5. RADNICE, 6. Mirošov, 7. Stupno, 8. Osek

Sestava: Jaroslav Kesner 3 - Pavel Benajtr 2, Lukáš Dítě, Jakub Fišer a Petr Verner 1 a Ladislav Král, František Medek, Václav Jajčík, Dominik Uždil a Jan Smeták

Výsledky dívek:

Radnice - Strašice 1:7 (0:4), Kesnerová

V souboji s pozdějším vítězem turnaje jsme po celý zápas tahali za kratší konec s čestný úspěch jsme si připsali z náhodné střely až těsně před koncem utkání.

Radnice - Mirošov 5:0 (3:0), Mašterová 3 a Stavenuiterová a Kesnerová

Povinné vítězství s málo zkušeným soupeřem, v němž se střelecky zaskvěla Terka Mašterová a mezi tyčemi za pozornou obranou vynikla Niky Jurinová.

Jižní předměstí Rokycany - Radnice 7:1 (3:1), Paterová

V úvodu se naše děvčata držela velice statečně. Za bezbrankového stavu dokonce zahodila 2 stoprocentní šance a jednou skórovala (bohužel z přešlapu). Zápas se mohl vyvíjet úplně jinak, ale těmito chybami jsme soupeře udrželi na koni. Pak už převzaly otěže zápasu rokycanské hráčky. Nám se ještě povedlo snížit z ojedinělé akce na 2:1, ale potom jsme se už k ničemu nedostali. Nepřítel tak v klidu navyšoval své vedení.

Pořadí ve skupině:

1. Jižní předměstí Rokycany 3 výhry 20:  3
2. Strašice 2 výhry 17:  6
3. RADNICE 1 výhra   7:14
4. Mirošov bez výhry   2:23

Celkové pořadí: 1. Strašice, 2. Jižní předměstí Rokycany, 3. Stupno, 4. Gymnasium Rokycany, 5. ZŠ TGM Rokycany, 6. RADNICE, 7. Mirošov, 8. Hrádek

Sestava: Nicol Jurinová - Tereza Mašterová 3, Kristýna Kesnerová 2, Annabel Stavenuiterová a Aneta Paterová 1 a Adéla Mulačová, Eliška Mračková, Nikola Lišková a Aneta Bittnerová