Prvňáci nacvičili minimuzikál a vystupují

Zveřejněno: 8. 7. 2019, zapsal: Kateřina Levová

      Na letošní vystoupení u příležitosti Dne otevřených dveří v ZŠ  žáčci 1.A pilně nacvičovali svůj minimuzikál s názvem:  „Pohádka z hradní kuchyně“. Hudba, zpěv, herectví, tanec, pohyb – to vše spojeno v jednom. Obsah příběhu není ledajaký. Pokud se pozorně zaposloucháte, jedná se o příběh smutné princezny, která má sice vše, nač si vzpomene – bohatství, zlato….. Ale pro její spokojenou dušičku jsou důležitější věci na světě – mít dobré kamarády, mít si s kým popovídat a hrát. A to jí právě plní kamarádi kuchtíci z hradní kuchyně…

      Ale pěkně od začátku: Hned po ránu si děti zasadily společně s kamarády z 1.B svůj strom před budovou školy. Jedná se o krásnou sakuru, která jim bude připomínat jejich školní léta i v době, kdy již budou dospělými. Pak se prezentovali svým programem uvnitř školy pro návštěvníky Dne otevřených dveří, odpoledne pak předvedli své umění v místní sokolovně všem rodičům a příbuzným. U toho ale však nezůstalo.

      V posledním školním týdnu jsme se rozhodli, že když nám nacvičení, kulisy, oblečení atd. dalo tolik práce, musíme je ještě přece využít. Nabídli jsme vystoupení mateřské škole. Malí kamarádi nás přijali s velkým nadšením. Celá školka na nás čekala jako na velké herce. Děti zpívaly a hrály jako o život, odměnou jim byl veliký potlesk malých dětí a obrovské uznání paních učitelek, čeho jsou v první třídě vůbec schopny. Moc děkujeme.☺

Prvňáci zasadili strom  7Prvňáci zasadili strom  6Prvňáci zasadili strom  5Prvňáci zasadili strom  4Prvňáci zasadili strom  3Prvňáci zasadili strom  2Prvňáci zasadili strom  1