Exkurze na letecké záchrance v Líních

Zveřejněno: 8. 7. 2019, zapsal: Kateřina Levová

          Taková možnost prohlídky se myslím nenaskytne jen tak někomu. Nám se to podařilo a ještě se skvělým průvodcem. Už při příjezdu jsme s napětím sledovali, kam nás úzká cesta vojenským prostorem vlastně dovede. Závora, povolení, zákazové tabulky… střežený prostor. Zdálo se nám trochu, jako bychom se ocitli ve filmu...

        Uprostřed heliportu z nás ale veškeré napětí opadlo a užívali si povídání i prohlídky všeho, co nám bylo povoleno. V hangáru nám spadla čelist, při prohlídce záchranářských helikoptér. Stovky tlačítek, výzbroj, výstroj, letci, lůžka, vnitřní prostor helikoptér a mnoho zvídavých dotazů dětí.

      Na závěr děti dostaly dárky do penálu a mohly si zakoupit na památku pohlednice, plakáty, tužky a různé propagační předměty. Moc děkujeme naší kolegyni Lucce, která nám exkurzi zprostředkovala. Byl to skvělý zážitek.

      Bohužel nepřikládám fotografie, neboť je z těchto prostor LZS nelze zveřejňovat.