Fotbalový turnaj O pohár starosty obce Němčovice

Zveřejněno: 21. 6. 2019, zapsal: Pavel Souček

Již třetím rokem se poslední sportovní soutěží pro naše žáky stal fotbalový turnaj, jehož duchovním otcem je starosta OÚ Němčovice, pan Karel Ferschmann. Krom jiných forem spolupráce, které naše škola s němčovickým úřadem může využívat, i tentokrát zde skvěle připravili hrací plochu, nachystali pro děti v průběhu turnaje občerstvení a jako vždy zajistili fajnové počasí. Bohužel v kategorii druhostupňové tentokrát žádná škola na pozvání nereflektovala a klání se tak zdrclo na souboj 7. třída versus Zbytek světa. To v prvostupňových dorazily 2 týmy z Volduch a my jsme dali do placu 3 celky, přestože jedna třída měla školní výlet. Třeťáci s nejlepšími druháky tvořili družstvo C, čtvrťáci s druhačkou béčko a zbytek 5. B (Tomáš, Vašek, Fanda a Filip) s druhákem a druhačkou  utvořili áčko. Rozdělení se nakonec ukázalo jako správná volba, protože klání přineslo nesmírně vyrovnané souboje a nakonec zamotalo tabulkou tak jako ještě v žádném z předchozích ročníků. To je jen dobře, protože co je do turnaje, kde jedni to válcují a další jsou otloukánkové?

Výsledky kategorie pro I. stupeň

Radnice A - Radnice B 2:3 (0:3), V. Oliverius obě - P. Turek 2 a Kieweg

Áčko trochu svého soupeře podcenilo a procitlo až za stavu 0:3. Vašek ještě stihl vstřelit 2 branky, ale na víc už mu nezbyl čas.

Radnice C - Volduchy B 0:1 (0:1), o osudu vyrovnaného utkání rozhodla smolná branka hostí nedlouho před koncem.

Radnice A - Volduchy A 1:3 (1:1), V. Oliverius

Hosté se ujali vedení brankou ze skrumáže, poté po individuální akci snížil Vašek Oliverius, ale po chybě v rozehrávce šli Volduští opět do vedení a v závěru, kdy náš tým hrál vabank ve snaze o vyrovnání, pečetili svou výhru útokem do odkryté branky.

Radnice B - Radnice C 1:0 (1:0), P. Turek

Třeťáci byli hodně těžkým soustem pro naše béčko a nakonec rozhodl Turkův gól už po pár vteřinách hry.

Radnice A - Volduchy B 1:0 (0:0), V. Oliverius

Když už to vypadalo, že se oba soupeři rozejdou bezbrankovou plichtou, vzal to na sebe Vašek Oliverius a strhl vítězství na stranu svého týmu.

Radnice B - Volduchy A 0:0, jediná bezbranková remíza i přes citelnou územní převahu hostí

Radnice A - Radnice C 5:3 (3:0), V. Oliverius 3 a Otto 2 - Veselý, F. Löwenhöffer a Nguyen

Střelecky nejbohatší utkání turnaje, kdy Vašek Oliverius čistým hattrickem vystřílel svému týmu 3- branový náskok. Pak se trefil nejlepší střelec třeťáků z krajského finále miniházenkářských přípravek, Matěj Veselý, ale Tomáš Otto po spolupráci s Vaškem Oliveriusem kontroval na 4:1. Potom zavěsil Fanda Löwenhöffer, ale opět Tomáš Otto kontroval pátým zásaham a Naši nejmenší už pak jen stačili korigovat na konečný výsledek.

Radnice B - Volduchy B 1:2 (0:2), P. Turek

Zápas o celkové prvenství lépe zvládli Volduští.

Radnice C - Volduchy A 2:1 (1:1), Ferschmann a Lupták

Heroický výkon našich třeťáků, kteří sice záhy prohrávali, ale pak se parádní vyrovnávací brankou blýskl David Ferschmann a obrat a největší překvapení krátce před koncem dokonal Dominik Lupták. Volduští tak mohli pomýšlet v případě výhry na celkové prvenství, ale nebylo jim souzeno.

Pořadí turnaje:

1. Volduchy B 2-1-1
4:3
7
2. RADNICE B
2-1-1
5:4
7
3. RADNICE A 2-0-2
9:9
6
4. Volduchy A 1-2-1
5:4
5
5. RADNICE C
1-0-3
5:8
3

Naše družstva hrála v těchto sestavách:

Radnice A: Filip Jícha - Václav Oliverius 7, Tomáš Otto 2, František Oračko, Michal Auxt a Tereza Jarošová

Radnice B: Ondřej Turek - Petr Turek 4, Jakub Kieweg 1, Josef Oliverius, Michaela Ottová, Tomáš Galbavý a Natálie Krocová

Radnice C: Patrik Hašek - Dominik Lupták, Huy Hoang Viet Nguyen, František Josef Löwenhöffer, David Ferschmann a Matěj Veselý 1 a Dominik Horák

Výsledek starší kategorie:

7. třída - Zbytek světa 9:10 (2:2, 4:4, 3:4), Jelínek 5, Střeleček 2 a Kesner a Eidler - Benajtr 5 a Král, Štrunc, J. Smeták, Jonáková a

Absolutorium zasluhují kluci za to, jak se sami bez jakékoli intervence rozdělili tak, aby zápas byl vyrovnaný a měl smysl. A ani nepotřebovali rozhodčího, protože se dokázali vždycky domluvit. Zároveň byli v rámci slavnostního vyhodnocení vyhlášeni i nejlepší brankáři a střelci v obou kategoriích. Nejlepšími gólmany se stali v mladších Jáchym Král z Volduch a ve starších Josef Turek. Kanonýry pak byli mezi mladšími Václav Oliverius a u starších Ladislav Jelínek.