Výlet do ZOO

Zveřejněno: 31. 5. 2019, zapsal: Kateřina Levová

Zoologická zahrada je pro mnoho rodin cílem jarních i letních výletů. Proč tedy i se školou? Možná byste se divili, kolik dětí ZOO Plzeň ještě nikdy nenavštívilo. Před samotnou cestou jsem si museli nejprve říci pravidla chování v ZOO, aby snad někoho nenapadlo, dělit se se zvířátky o svačinu J.

Na jaře je ZOO plná nových přírůstků, a proto jsme toto období zvolili i my. Povedlo se objednat i hodinový program s průvodkyní s názvem „Cesta do Afriky“. Milá průvodkyně měla pro děti přichystané předměty, které by asi jinde vidět, a dokonce si je osahat, nemohly. Hadí kůži, krunýř želvy ………….apod. S sebou nás vybavila procvičovacími pracovními listy.

V průběhu dopoledne jsme prošli téměř celou zahradu a na zvířátka měli opravdu štěstí. Poslední část – nový pavilon „království motýlů“ jsme si nechali na úplný závěr. Všichni si na památku odnesli mapu zoo, aby se i doma mohli pochlubit, co všechno viděli a také pohlednici s vybraným zvířátkem.

Třeba pro některé rodiče bude vypravování dětí inspirací k letní či podzimní návštěvě plzeňské zoologické zahrady, která patří k nejkrásnějším v republice.