Krajské finále McDonald Cupu

Zveřejněno: 17. 5. 2019, zapsal: Pavel Souček
Krajské finále McDonald Cupu 7
Krajské finále McDonald Cupu

V pátek, 17.5. se na umělém trávníku stadionu Karla Žaloudka v areálu 33. ZŠ Terezie Brzkové v Plzni na Skvrňanech uskutečnilo krajské finále malé kopané pro 1. stupeň - 22. ročník McDonald Cupu. Stejně jako při nedávném Štafetovém poháru jsme se mohli na vlastní kůži přesvědčit, jaká nedozírná propast zeje mezi okresní úrovní a krajskou elitou. Přes enormní snahu, úsilí a vůli, za kterou je možno hráčům jedině poděkovat a smeknout před nimi, se nám herní rozdíl ve srovnání s našimi protivníky nepodařilo smazat a zbylo na nás jen poslední místo. Na druhou stranu už samotnou účast zde můžeme pokládat za ohromný úspěch našich kluků. Není to tak dávno, co jsme v okresním kole McDonald Cupu pravidelně končili na samém chvostu...

Výsledky ve skupině:

Radnice - Tachov 0:2 k

Radnice - Švihov 2:1 (2:0), Oliverius obě

V utkání jsme se dostali do vedení Oliveriusovou proměnenou penaltou za zahrání brankáře rukou mimo pokutové území. Ještě do přestávky stejný hráč zužitkoval křížnou střelou Turkovu přihrávku a po změně stran jsme vedení udrželi, přestože jsme v předposlední minutě inkasovali zbytečný gól po chybě v rozehrání od branky. Velmi dobře splnil taktický úkol Tomáš Otto, který těsnou osobní obranou dokázal eliminovat nejlepšího hráče soupeře.

Radnice - Spálené Poříčí 1:3 (0:1), Oliverius

Bohužel toto utkání nás vůbec nezastihlo v optimálním rozpoložení. Hned v úvodu nám vyplaval zcela nekrytý hráč před naším brankářem a soupeř vedl. Po změně stran jsme si při švihovském brejku špatně přebrali protihráče a bylo to o 2 góly. Pak vykřesal jiskérku naděje V. Oliverius skvělou individální akcí po Turkově výhozu od branky. V tu dobu jsme si ještě mysleli, že by nás jakýkoli bodový zisk mohl posunout do vysněného semifinále a ve snaze o vyrovnání jsme zapomněli na zadní vrátka a inkasovali rozhodující úder. Nakonec nás to tak mrzet nemuselo, protože Švihov v paralelně probíhajícím utkání zdolal Tachov přesně takovým rozdílem, jaký oba soupeři potřebovali k postupu do semifinále a proti kterému by nezmohlo nic ani naše vítězství třeba o 20 branek.

Pořadí:

1. Tachov 2-1 9:5 4
2. Švihov 2-1 6:4 4
3. Spálené Poříčí 1-2 6:9 2
4. RADNICE 1-2 3:6 2

o 7. místo: Radnice - Domažlice 5:7 (4:4), V. Oliverius 4 a Otto

V závěrečném vystoupení jsme se rozhodli splatit dluh hráčům druhého sledu a vytvořili jsme 2 formace, které jsme střídali v pravidelných tříminutových intervalech. Na výsledek jsme zcela resignovali, to jestli budeme poslední nebo předposlední, nehrálo nejmenší roli. Jediným úkolem bylo zahrát si pro radost a protože tak nějak obdobně k tomu přistoupil i soupeř, hrálo se téměř bez obran a padla spousta pěkných branek. Hned v úvodu jsme dostali  1 gól z penalty a druhý takový polovlastní. Potom  2. formace  otočila vývoj. Nejprve Filip Zeman prodloužil míč na Vaška Oliveriuse, který si ho zatáhl po své straně a křížnou ranou snížil. Stejný hráč za chvíli přetavil ve vyrovnání přesný Ottův pas parádní ranou k levé tyčce a když za chvíli Vaškovi perfektně namazala Míša Ottová, poprvé a naposledy jsme v zápase vedli. Za chvíli bylo ze skrumáže před naší brankou vyrovnáno a nedlouho nato si po hodně kuriózní brance vzaly Domažlice vedení zpět. Těsně před přestávkou však Tomáš Otto vybojoval míč, posunul ho na Vaška Oliveriuse, který si pohrál s obranou a střelou do protipohybu brankáře stanovil poločasové skóre. Soupeři znovu vyšel nástup do 2. poločasu, kdy dvěma slepenými góly v podstatě rozhodl o své výhře. Poté kdo jiný než Vašek Oliverius vsítil kontaktní branku utěšenou pumelicí po další přihrávce Míši Ottové, nicméně poslední slovo měl nepřítel, který vyšachoval hezkou akcí naší obranu a do prázdné svatyně pečetil svou výhru. Zbyl tedy na nás jen nepopulární Černý Petr, ale kéž bychom se každý rok dostali do krajského finále McDonald Cupu a skončili zde po vyrovnaných bitvách na 8. místě....

Družstvo hrálo v této sestavě: Karolína Chvojková, Ondřej Turek - Václav Oliverius, Tomášové Bělohlávek a Otto, Petrové Krejčí, Turek a Smeták, Michaela Ottová, Jiří Löwenhöffer, Jakub Kieweg, Filip Zeman a Robert Fousek

Krajské finále McDonald Cupu 2

Zveřejněno: 10. 7. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 2
Krajské finále McDonald Cupu 8Krajské finále McDonald Cupu 7