Okresní kolo Poháru rozhlasu

Zveřejněno: 15. 5. 2019, zapsal: Pavel Souček

Ve středu, 22.5. se v krajně nepříznivém chladném a větrném počasí uskutečnilo okresní kolo tletické soutěže pro 2. stupeň - Pohár rozhlasu, jehož se zúčastnily na 4 desítky našich žaček a žáků. Všichni za své nasazení a obětavost zasluhují velkou pochvalu. Nejlépe se vedlo starším dívkám, kterým těsně unikl postup do krajského finále za vítěznou domácí školou (kdyby se jim to podařilo, už bych se asi musel poohlédnout po nějakém pevném provazu). Skvěle se dařilo i oběma klučičím družstvu, které vybojovali bronzové medaile. Bedna by za normálních okolností neunikla ani mladším dívkám, ale 2 nemocné závodnice, neskočený základ na výšce a pouze 1 bodující na šestistovce; to vše naše mladé atletky odsunulo na 6. místo.

Pořadí starších žaček:

1. Jižní předměstí Rokycany 4355, 2. RADNICE 4183, 3. Gymnasium Rokycany 4041, 4. Mýto 3760, 5. Strašice 3367, 6. Zbiroh 3002, 7. ZŠ TGM Rokycany 2956, 8. Hrádek 2156, 9. Mirošov 1716, 10. Stupno, 11. Osek

Pořadí starších žáků:

1. Mýto 4669, 2. Jižní předměstí Rokycany 4642, 3. RADNICE 4425, 4. Gymnasium Rokycany 4164, 5. Strašice 4047, 6. ZŠ TGM Rokycany 3823, 7. Zbiroh 3790, 8. Mirošov 3598, 9. Stupno, 10. Osek, 11. Hrádek

Pořadí mladších žáků:

1. ZŠ Jižní předměstí Rokycany 3756, 2. Strašice 3434, 3. RADNICE 3335, 4. ZŠ TGM Rokycany, 5. 3285, 5. Gymnasium Rokycany 3025, 6. Zbiroh 2968, 7. Mýto 2755, 8. Mirošov 2605, 9. Osek 2011, 10. Hrádek 1581, 11. Stupno 1567

Pořadí mladších žaček:

1. ZŠ Jižní předměstí Rokycany 4049, 2. Gymnasium Rokycany 3692, 3. Strašice 3472, 4. Mýto 3113, 5. Zbiroh 3099, 6. RADNICE 3074, 7. Hrádek 2920, 8. Stupno 2854, 9. ZŠ TGM Rokycany 2752, 10. Osek 2740, 11. Mirošov 1694

Výkony našich závodnic a závodníků (v závorce body):

Starší dívky:

60 m - Doležalová 8,8 (556); Petrovská 8,9 (531) a Berešová 9,1

Výška - Bláhová 130 (400) a Kiršová 120 (321)

800 m: Doležalová 2:57 (394) a Pašková 3:09 (286)

Koule - Vidrnová 8,47 (430); Cotvová 7,13 (344) a Kosová 7,05

Dálka - Petrovská 369 (239), Kocurová 339 (178) a Kosová 325

Štafeta: Berešová - Petrovská - Doležalová - Kiršová 35,2 (504)

Starší kluci:

60 m - Chloupek 7,7 (577); Kalaš 7,8 (548) a Nemčok 8,4

Výška - Chloupek 1,5 (389) a Fišer 1,45 (352)

Koule - Štrunc 10,75 (531); Žemlička 8,55 (399) a Mišalko 7,44

Míle: Kalaš 5:39 (352) a Štrunc 5:46 (325)

Dálka: Fišer 451 (292) a Mišalko 398 (237)

Štafeta: Nemčok - Štrunc - Chloupek - Kalaš 32,2 (423)

Mladší kluci:

60 m - Ferko a Střeleček 8,2 (439) a Benajtr 8,7

Výška: Střeleček 1,3 (400) a Kesner 1,25 (368)

Kriket: Kesner 47,9 (291); Verner 38,3 (211) a Fišer 32,8

Kilometr: Benajtr 3:40 (313) a Auxt 3:57 (217)

Dálka: Medek 395 (198), Ferko 376 (168) a Auxt 316

Štafeta: Medek - Benajtr - Střeleček - Ferko 34,4 (291)

Mladší holky:

60 m - Bittnerová 8,4 (662) a Králová a Stavenuiterová 8,9 (531)

Výška - Mašterová 1,1 (222)

Kriket - Šašková 22,7 (151) a Mašterová 19,8 (119)

600 m: Bittnerová 1:58 (539)

Dálka: Gottliebová 369 (239) a Kesnerová 349 (184)

Štafeta: Králová - Mašterová - Stavenuiterová - Bittnerová 36,5 (427)