Prvenství starších a bronz mladších na McDonald Cupu

Zveřejněno: 7. 5. 2019, zapsal: Pavel Souček
Fotka do novin 1
Fotka do novin

V úterý, 7.5. se v areálu Jižního předměstí uskutečnilo okresní kolo McDonald Cupu. Naši starší jsou už sláva Bohu v situaci, kdy si nízké cíle před sebe klást nesmějí. Povedlo se jim navázat na loňský triumf v mladší kategorii a svou spanilou jízdu turnajem završili bez ztráty kytičky až do přesvědčivé finálové výhry, když inkasovali jediný gól během celého turnaje. Pozadu ale rozhodně nezůstali ani naši nejmladší fotbalisté. Ti na rozdíl od svých starších spolužáků odjížděli bez jakýchkoli ambicí a nakonec se zrodil skvělý bronz. Krajské finále se uskuteční v pátek, 17.5., tradičně na Žaloudkově stadionu na Skvrňanech, konkurence bude určitě silná, ale pokud kluci si podrží svou formu, nemusejí se vracet s prázdnou. Hlavně se udržet ve zdraví...

Výsledky starších:

Radnice - Zbiroh 5:0 (2:0), P. Turek a V. Oliverius 2 a Kieweg

Do turnaje jsme vkročili tou správnou nohou. Soupeř rozhodně neměl slabý tým a úvod byl oboustranně opatrný. Vysvobodila nás akce, kdy Jirka Löwenhöffer hodil aut po levé straně, čímž vysunul Péťu Turka a ten kolem vyběhnuvšího brankáře otevřel skóre. Za chvilku si Jirka vybral za adresáta své skvostné přihrávky Vaška Oliveriuse a ten křížnou ranou přidal 2. gól. Když pak Vašek Oliverius našel před brankou Peťu Turka, který snadno dával 3. gól, bylo rozhodnuto. Při 4. gólu si Vašek s Péťou své role vyměnili a Péťa gólovou přihrávku Vaškovi vrátil. Poslední slovo měli střídající hráči, když Filip Zeman vysunul Kubu Kiewega a ten chytrou střelou pečetil vítězstí našich barev.

Radnice - Hrádek 9:1 (5:0), V. Oliverius 3, Krejčí a Otto 2 a P. Turek a J. Löwenhöffer

Při veškerém respektu a úctě k našemu soupeři se jednalo o jasnou záležitost našich barev. Hned v úvodu si Vašek Oliverius  vyměnil míč s Jirkou Löwenhöfferem a utěšenou střelou otevřel skóre. Vzápětí Vašek vysunul po pravé straně Petra Turka a ten dělovkou pod horní tyčku přidal 2. zásah. Za několik minut si oba naši ofensivní hráči role prohodili a bylo to 3:0. Na 4:0 zvyšoval Jirka Löwenhöffer, jenž pohotově dorazil do sítě Oliveriusovo brankářem vyraženou střelu. Nebyla ještě odehrána ani polovina hrací doby a mohli jsme už protáčet sestavu. Kuba Kieweg prostrčil míč mezi obránci na Vaška Oliveriuse a ten umístěnou střelou k pravé tyčce přidal 5. gól. Poté si přihrávku připsala také střídající Anita Zemanová, která asistovala u gólu Tomáši Ottovi a stejný hráč si připsal i následující branku na svůj účet; tentokráte ovšem po sourozenecké spolupráci. Také další branky vsítil střídající hráč; tentokrát Petr Krejčí. Nejprve se pohotově zorientoval před brankou a zametl do sítě míč, který k němu doputoval od Petra Smetáka a za několik okamžiků mu připravil míč na stříbrném podnosu Tomáš Otto po svém zátahu po levé straně a křížné přihrávce. Těsně před koncem jsme obdrželi jedinou branku v turnaji v době, kdy už ze základní sestavy nezbyl na hrací ploše ani jediný hráč. Mrzet nás to ale rozhodně nemuselo. Celý tým se fotbalem především bavil, hrál uvolněně, v pohodě a v klidu. Mohli jsme si dovolit rozmělnit zátěž na celý tým a opticky jsme předváděli nejlíbivější fotbal ze všech účastníků. Nejlíbivější nemusí vždycky znamenat nejefektivnější, ale u kluků se pohledná hra snoubila s poctivou prací dozadu a to nakonec vedlo k úspěchu v celém klání.

Rokycany A - Radnice 0:1 (0:0), Fousek

Naprosto vyrovnaný souboj rozhodla situace, kdy Robert Fousek řečetl přihrávku od brankářky na středového hráče a bez přípravy napálil balón v běhu do branky z poloviny hřiště.

Pořadí:

1. RADNICE 3-0-0 15:  1 6
2. Rokycany A 1-1-1   7:  3 3
3. Zbiroh 1-1-1   5:  7 3
4. Hrádek 0-0-3   3:19 0

Branky ve skupině: V. Oliverius 5, P. Turek 3, Krejčí a Otto 2 a Kieweg, J. Löwenhöffer a Fousek

Semifinále: Radnice - Strašice 6:0 (4:0), V. Oliverius 3, P. Turek 2 a Ottová

V semifinále kluci rozhodně nic nepodcenili a naplnili papírové předpoklady. Nebyla odehrána ještě ani polovina hrací doby, když jsme vedli bezpečným rozdílem a opory tak mohly odpočívat. Hned v úvodu našel Petr Smeták před brankou svého jmenovce Turka a ten pod padajícím brankářem otevřel skóre. Stejného autora měla i následující branka, když ji pro Péťu Turka připravil skvělou individuální akcí Vašek Oliverius. Potom uvolnil Petr Krejčí Vaška Oliveriuse a ten parádní ranou pod víko zařídil 3. branku. Vašek pak přidal další 2 trefy v rychlém sledu, čímž zkompletoval čistý hattrick. Nejprve po nakrátko rozehraném rohu a poté po nádherné kombinace na 1 dotyk, do níž se zapojilo hned kvarteto našich hráčů. Poslední branku zařídila bez cizí pomoci naše děvčata. Naše brankářka Kája Chvojková ze hry vykopla míč na střed hřiště, kde proběhla Míša Ottová mezi dvojicí bránících soupeřů, stihla balón dřív než gólman a chytře podél něho stanovila konečný stav.

Finále: Rokycany A - Radnice 0:3 (0:1), V. Oliverius 2 a Otto

Finálová bitva stála opravdu za to. Odbývala se sice za naší chvílemi citelné převahy, ale dlouho jsme naráželi na skálu jménem Naty Žížková v brance soupeře. Naopak, kdyby si domácí počínali v několika brejcích rozvážněji v zakončení, mohli jsme klidně prohrávat a ne třeba jenom o gól. Takhle bylo vše absolutně otevřené a krev do žil nám nalila předvídavost Vaška Oliveriuse, který vystihl soupeřovu rozehrávku a ranou po zemi otevřel skóre. Pak (proč bych se nepochválil) nám vyšlo střídání. Tomáš Otto byl na hřišti sotva pár vteřin, dostal se k němu míč po individuální Oliveriusově akci a z bezprostřední blízkosti přidal pojistku. Když chvíli před koncem Vašek Oliverius proměnil pokutový kop po faulu na svou osobu (v jeho případě, že penaltu zásadně nekope ten, na koho byla, rozhodně neplatí - a když přikývl, že si věří, nebylo co řešit) a bylo definitivně rozhodnuto.

 

Úspěšný tým nastupoval v tomto složení:

Karolína Chvojková - Václav Oliverius 10, Petr Turek 5, Tomáš Otto 3, Petr Krejčí 2, Michaela Ottová, Jakub Kieweg, Robert Fousek a Jiří Iljič Löwenhöoffer 1 a Filip a Anita Zemanovi a Petr Smeták

Konečné pořadí: 1. RADNICE, 2. Rokycany A, 3. Rokycany B, 4. Strašice, 5. Zbiroh, 6. Stupno, 7. Hrádek

Výsledky mladších:

Rokycany B - Radnice 0:0

Radnice - Hrádek 2:1 (1:1), J. Oliverius a Hegner

Hosté se ujali vedení, ale naši kluci zápas dokázali otočit a zaslouženě tak slavili postup do vyřazovací části.

Pořadí ve skupině:

1. Rokycany B 1-1-0 6:1 3
2. RADNICE 1-1-0 2:1 3
3. Hrádek 0-0-2 2:8 0

Semifinále: Rokycany A - Radnice 3:0

o 3. místo: Radnice - Volduchy 4:3 (2:2), Nguyen 2 a Veselý a Planeta z trestného kopu

Bitvu o medaile jsme začali rychle inkasovaným gólem, ale dodpověděli jsme poměrně brzy, když Jirka Planeta po zatažení míče po levé straně uvolnil Adama Nguyena a ten střelou k bližší tyči srovnal. Netrvalo však dlouho a Volduchy po naší chybě v rozehrávce šli opět do vedení. My jsme ovšem dorovnali po akci, které se na vlas podobala té při úvodní naší brance a to včetně jmen střelce a nahrávače. Chvíli na to jsme šli dokonce do vedení, když David Ferschmann skvělým důrazem připravil protivníka o míč, posunul ho na Matěje Veselého, který obešel 2 hráče a dělovkou k tyči zavěsil. Naše radost však dlouhého trvání neměla a za pár okamžiků bylo opět vyrovnáno. O všem rozhodl Jirka Planeta 3 minuty před koncem, když nádherně trefil trestný kop. Ve zbytku času jsme několikrát měli smrt na jazyku, ale díky obětavosti celého týmu jsme vedení udrželi a několikrát nás podržel náš skvělý gólman Ondra Turek.

Celkové pořadí: 1. Rokycany A, 2. Rokycany B, 3. RADNICE, 4. Volduchy, 5. Strašice, 6. Hrádek

Neméně úspěšný celek mladších hrál v tomto složení: Ondřej Turek - Huy Hoang Viet Nguyen 2, Lukáš Hegner, Josef Oliverius, Matěj Veselý a Jiří Planeta 1 a David Ferschmann, František Josef Löwenhöffer, Tomáš Galbavý, Patrik Hašek, Dominik Lupták, Vojtěch Zeman a

Fotka do novin

Zveřejněno: 10. 7. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 2
Fotka do novin 2Fotka do novin 1