Přespolní běh

Zveřejněno: 26. 4. 2019, zapsal: Pavel Souček

V pátek, 26.4. se na rokycanské stráni uskutečnilo v rámci Běhu gymnasia okresní kolo v přespolním běhu, jehož se zúčastnil i septet žaček a žáků naší školy. O malounko lépe si vedla děvčata. Aneta Bittnerová ve finiši bojovala o stupně vítězů, ale nakonec skončila časem 11:33 těsně pod nimi. Ještě po vyšší metě sahala Diana Doležalová, které uniklo prvenství v krásném souboji až v cílové rovince a časem 10:18 si utvořila osobní traťový rekord. Respekt zasluhuje i trojice našich páťáků, kteří se rozhodně v kategorii 6. a 7. třídy neztratili. Nejlépe se dařilo Lukáši Janoschecovi, který časem 11:34, obsadil 18. místo, hned za ním se umístil v čase 12:18 Petr Smeták a Jirka Löwenhöffer obsadil 23. příčku za čas 13:16 V kategorii starších kluků, kteří běželi nejdelší trať representovali náš institut Pavlové Kalaš a Chloupek. Prve jmenovaný obsadil časem 17:26 solidní 13. místo a druhý doběhl v čase 19:58 na 21. příčce. Za nasazení, s nímž se všichni naši žáci a žačky porvali v teplém počasí s náročnou tratí, zasluhují všichni velkou pochvalu.