Okresní kola v odbíjené

Zveřejněno: 18. 4. 2019, zapsal: Pavel Souček

Ve středu, 17.4. proběhla v Rokycanech okresní kola v odbíjené. Jako tradičně se nám v tomto jinde oblíbeném odvětví nedařilo a to ani ani přesto, že chlapci jako 1. tým v historii dokázali v přípravě na svůj turnaj porazit celek svých učitelek a učitele. Naopak velkým příslibem byly výkony hráček a hráčů ze 6. a 7. třídy, kteří zahráli v obou kategoriích na hranici svých možností, tak uvidíme příští rok. Zejména markantní to bylo u děvčat, kde tato věková skupina tvořila základní sestavu.

Výsledky chlapců:

Rokycany B - Radnice 2:0 (15:9 a 15:10)

Aniž bychom to tušili, jednalo se o přímý souboj o postup ze skupiny, což by bývalo představovalo pro nás historický úspěch. Nikdy jsme ještě semifinále nehráli. Zatímco 1. set byl víceméně pohodovou záležitostí papírového favorita, v tom 2.m jsme vedli už 6:8, ale pokaženým závěrem jsme zisk sady našemu soupeři darovali. Na postup bychom ale potřebovali vyhrát oba sety.

Radnice - Mirošov 2:0 (2x 16:14)

Další duel byl sice pouze o 3. místo ve skupině (při suverénních kvalitách našeho příštího soupeře), ale i tak měření sil nabídlo dramatickou podívanou se vším všudy. V 1. setu jsme začali dobře a vyedli až 5-bodovým rozdílem, ale soupeř nenápadně stahoval až srovnal na 14:14 a teprve pak jsme souboj dvěma body zlomili. V daší sadě jsme naopak dlouho tahali za kratší konec provazu, ale v závěru se kluci vzchopili a otočili téměř prohraný zápas ve svůj prospěch.

Rokycany A - Radnice 2:0 (15:0 a 15:11)

V posledním souboji jsme s domácími v úvodní hře dostali kanára, ale od stavu 8:0 už byli na hřišti pouze šesťáci a sedmáci. Domácí měli po zisku 1. setu v kapse prvenství ve skupině a mohli si tak dovolit své 3 klíčové hráče nechat odpočívat. To ovšem nijak nesnižuje skvělý výkon našich benjamínků, kteří hráli s vítězem skupiny zcela rovnocennou partii a jen větší herní zkušenosti jim zabránili potrápit ho ještě víc.

Pořadí ve skupině:

1. Rokycany A 6-0 90:52
2. Rokycany B 4-2 78:68
3. RADNICE 2-4 62:88
4. Mirošov 0-6 70:92

Hoši nastupovali v tomto složení: Pavlové Kalaš, Benajtr a Chloupek, Jiří Štrunc, David Kočka, Jaroslav Kesner, Roman Střeleček, Lukáš Dítě, František Medek a Jan Fišer

Celkové pořadí chlapců: 1. Strašice, 2. Mýto, 3. Jižní předměstí Rokycany, 4. Gymnasium Rokycany, 5. Zbiroh, 6. RADNICE, 7. Mirošov, 8. Stupno

Výsledky děvčat

Radnice - Strašice 0:2 (5:15 a 11:15)

1. set vyzněl jednoznačně pro bronzové medailistky a nebylo v něm co řešit. Bohužel po změně stran náš velmi mladý celek zaplatil něco jako nováčkovskou daň. Vedl 10:8, ale v závěru spoustou chyb na příjmu i při vlastní rozehře zisk sady soupeři doslova vnutil. Nicméně celkový výkon zasluhoval největší ocenění. Při svých nevelkých zkušenostech na tyto chyby holky určitě mely nárok, ale škoda to byla, protože rozehrané to měly hezky.

Radnice - Mýto 0:2 (6:15 a 7:15)

Paralelně hráli i kluci s Mirošovem, kde bojovali o své jediné vítězství na turnaji, tak ani nemůžu říct, co bylo příčinou tak jasné porážky s papírově nejhratelnějším soupeřem ve skupině. Z holek jsem nic kloudného po zápase nevymámil.

Jižní předměstí Rokycany - Radnice 2:0 (15:7 a 15:9)

To, že v našich sedmačkách a šesťačce opravdu něco je, svědčí skutečnost, že ze všech družstev ve skupině s pzdějším finalistou uhráli nejvíce míčů. I když rozdíl ve srovnání s hráčkami soupeře ze sportovní školy s několika aktivními volejbalistkami ve svém středu byl citelný, naše borkyně se ničeho nelekly a bojovaly urputně o každý balón. Řekl bych, že určité herní principy pochopili a pokud příští rok nadrilujeme podání a zlepšíme vlastní úderovou činnost, mohli bychom třeba i překvapit. Uvidíme.

Pořadí děvčat ve skupině:

1. Jižní předměstí Rokycany 6-0 90:42
2. Strašice 4-2 75:62
3. Mýto 2-4 57:73
4. RADNICE 0-6 45:90

Družstvo hrálo v této sestavě:

Aneta Bittnerová, Annabel Stavenuiterová, Kristýna Kesnerová, Nikola Lišková, Viktorie Anna Mentlíková, Tereza Mašterová, Aneta Paterová, Marie Kotvová a Barbora Kabátová

Konečné pořadí děvčat: 1. ZŠ TGM Rokycany, 2. Jižní předměstí Rokycany, 3. Strašice, 4. Stupno, 5. Gymnasium Rokycany, 6. Mýto, 7. Mirošov, 8. RADNICE, 9. Hrádek