Okrsková kola vybíjené a McDonald Cupu

Zveřejněno: 2. 4. 2019, zapsal: Pavel Souček

V úterý, 2.4. proběhla ve stupenské tělocvičně resp. na hřišti SK Primalex Břasy okrsková kola ve vybíjené a McDonald Cupu. Na rozdíl od našich soupeřů jsme jako správní univerzálové odehráli obě soutěže v podstatě s jedním týmem. V rámci úspory a nevynucených absencí ve výuce tak oba postupy vybojovalo pouhých 13 hráčů.

Výsledky vybíjené:

Stupno - Volduchy 11:16 (5:8)

Stupno - Radnice 11:17 (7:6), Otto 4, Jícha a Löwenhöffer 3, Oračko, Turek a Krejčí 2 a Oliverius

Ve stupenské tělocvičně, kde je stěna hned za čarami, platí všechny zákonitosti vybíjené přesně obráceně. Ohromný nezvyk, kdy se míče nekontrolovaně odrážely od stěn zpět do hřiště a kde ani vybití hráči nemohou působit za postranní čárou, protože se tam jednoduše nevejdou, nám činil neskutečné problémy. Navíc se přidaly chyby v poli, kdy jsme se velice lacino nechávali vybít a v poločase jsme zaslouženě nejtěsnějším rozdílem prohrávali. Po změně stran se už kluci adaptovali na odlišné podmínky, hra se zlepšila, ubylo chyb, mnohem více jsme začali bít ze zámezí, abychom neztráceli míče, což v normálních podmínkách platí přesně opačně. Velmi brzy jsme vývoj otočili a své vedení navyšovali průběžně až do konce. Tímto vítězstvím jsme si zároveň vybojovali postup do okresního kola.

Radnice - Volduchy 15:20 (6:10), Krejčí 4, Otto 3, Oliverius a Löwenhöffer 2 a Kieweg, Zeman, Fousek a Bělohlávek

Vzhledem k tomu, že jsme měli už postup v kapse, dostali kluci pokyn šetřit se na fotbal, aby se zbytečně nevyštavili. To však nijak nesnižuje kvalitní výkon našeho protivníka, který na tom byl lépe střelecky, hrál rychleji, častěji chytal naše ne úplně prudké střely (více než my jeho) a oba poločasy s námi ukončil ještě před časovým limitem. Jak je vidět z počtu vybíjejících, nehráli jsme na 1 terminálního střelce a každý si mohl vypálit, pokud chtěl. Ve 2. poločase jsme začali lépe a v 1 případě už jsme snížili na nejtěsnější rozdíl, bohužel závěr nám opět utekl a soupeř znovu ještě před uplynutím řádné hrací doby. Přestože jsme utkání nijak nesvazovali jakoukoli taktikou, odhalilo určité nedostatky v naší hře, kterých se v okresním kole musíme vyvarovat, jestli budeme chtít přivézt více než povinný bod.

Pořadí:

1. Volduchy 2 výhry 36:26
2. RADNICE 1 výhra 32:31
3. Stupno bez výhry 22:33

Družstvo hrálo v této sestavě (v závorce počet vybitých/počet vybití)

Tomáš Otto (7/3), Petr Krejčí (6/3), Jiří Löwenhöffer (5/3), Václav Oliverius a Filip Jícha (3/3), František Oračko (2/4), Petr Turek (2/2), Tomáš Bělohlávek a Filip Zeman (1/2) a Robert Fousek a Jakub Kieweg (1/3)

Výsledky kopané:

Stupno - Volduchy 5:3 (2:0)

Radnice - Volduchy 13:0 (9:0), Oliverius 4, Turek, Zeman a Smeták 2 a Kieweg, Bělohlávek a Otto

Kopaná, to je opravdu šálek kávy našich páťáků i čtvrťáků. Na soupeře, jenž byl evidentně méně vyhraný vletěli jako vítr a už v úvodní minutě Vašek Oliverius vysunul po pravé straně Petra Turka, který centroval tak perfektně, že míč skončil v protilehlé šibenici voldušské svatyně. Vzápětí na konci kombinace na 1 dotyk uvolnil Petr Smeták Tomáše Bělohlávka a ten bombou pod břevno zvýšil naše vedení. Při 3. brance se Petr Smeták změnil z nahrávače ve střelce a nahrával mu Tomáš Otto. 4. gól pak zase pro změnu připravil pro Vaška Oliveriuse a zápas se pozvolna měnil v exhibici. Na 5:0 zvyšoval Tomáš Otto, když ho vybídl ke skórování Vašek Oliverius a koncert pokračoval dál. Netrvalo dlouho, Vašek Oliverius si pohrál se soupeřovými obránci, posunul míč na Petra Turka a ten bombou k pravé tyčce připojil 6. úspěch našich barev. Ihned vzápětí Vašek Oliverius získal míč po soupeřově rozehrání ze středu hřiště, prošel celé hřiště a nechytatelně zavěsil. Pár minut nato Jirka Löwenhöffer prostrčil do uličky míč Filipu Zemanovi, který po krátkém sprintu propálil voldušského gólmana poosmé a ještě do přestávky zužitkoval milimetrový Fouskův pas Petr Smeták, který střelou podél vyběhnuvšího brankáře stanovil poločasové skóre. Do 2. půle jsme řádně protočili sestavu, ale i náhradníci pokračovali v nátlakové hře a přišly i další úspěchy. Nejprve Filip Jícha protlačil balón na kubu Kiewega a ten napálil míč přesně do pravého horního rohu. Další desítku načal Vašek Oliverius, jemuž asistoval opět střídající Filip Jícha. Chvíli nato také zahrozil soupeř, ale Karolína Chvojková po úspěšném zásahu rychle vyhodila balón na Vaška Oliveriuse, který ho zabalil, pláchl všem soupeřům a dělovkou na zadní tyč završil tucet gólů v protivníkově síti. Stejný hráč se ještě prosadil těsně před koncem, když mu zpětným balónem po pohledné kombinaci namazal Filip Jícha.

Stupno - Radnice 4:8 (1:5), Fousek 2 a Turek, Bělohlávek, Oliverius, Smeták, Löwenhöffer a Otto

Stejně jako při vybíjené jsme měli před svým 2. zápasem postup jistý, neboť Stupno udolalo Volduchy 5:3 a mohli jsme si dovolit nejrůznější rošády v sestavě a nechat zahrát všechny rovným dílem. I přesto jsme šli v úvodní minutě do vedení, když ve spolupráci čtvrťáků napálil Petr Turek pod horní tyčku sražený Kiewegův pokus. Vzápětí soupeř ze závaru před naší bránou srovnal, ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Nákop Petra Krejčího si sebral Robert Fousek a pod padajícím brankářem vrátil našim barvám vedení. O pár minut později náš tým ukázkovou kombinací rozvrátil soupeřovu obranu; Tomáš Otto už mohl zakončovat, ale našel ještě lépe postaveného Jirku Löwenhöffera a ten prakticky do prázdné branky dával 3. gól. Chvíli poté Filip Zeman unikl po levé straně, našel křížným centrem Vaška Oliveriuse a ten zvyšoval už na 1:4. Krátce před pauzou stanovil poločasové skóre Petr Smeták po vtipné Löwenhöfferově přihrávce. Hned po změně stran zvyšoval na 1:6 Tomáš Otto, když uklidil do sítě brankářem vyraženou Krejčího střelu. Za této situace naši hráči citelně polevili a domácí toho využili ke vsícení 2. branky. Zanedlouho ovšem Vašek Oliverius po delším obléhání soupeřovy svatyně našel nekrytého Roberta Fouska a ten k bližší tyči kontroval na 2:7. Potom se znovu ze skrumáže před naší brankou prosadili Stupenští, ale následovala Bělohlávkova střela ze střední vzdálenosti po Smetákově přiťuknutí, která trochu zaskočila stupenského brankáře a bylo to 3:8. V poslední minutě pak ještě domácí zužitkovali sólový únik, když už naše obrana hrála bez potřebné koncentrace (a taky v permanentně obměňovaném složení) a poté už bezchybný sudí Václav Kodýtek z Vranova utkání ukončil. Počasí přálo a kluci předváděli na obou stranách bojovný a zároveň velmi pohledný fotbal. Okresní kola na naše borce čekají 11.4. (vybíjená) a 7.5. (malá kopaná)

Pořadí:

1. RADNICE 2 výhry 21: 5
2. Stupno 1 výhra   9:11
3. Volduchy bez výhry   3:18

Branky: Oliverius 5, Turek a Smeták 3, Zeman, Fousek, Bělohlávek a Otto 2 a Kieweg, Löwenhöffer

Družstvo hrálo ve stejném složení jako na vybíjené. Navíc chytala Karolína Chvojková a v poli také Petr Smeták, který kvůli zraněnému palci se nemohl vybíjené účastnit.

Náhodný výběr z galerie
Štafetový pohár 2016 part I 43 Závody v běhu na lyžích 2013 III 15 Velikonoční projekt 9 tvoření7