Knihovna - jarní návštěva 1. A

Zveřejněno: 21. 3. 2019, zapsal: Kateřina Levová

Naše druhá letošní návštěva v knihovně už byla poněkud pestřejší než-li ta první. Už umíme přečíst většinu písmen abecedy, spojovat je do slabik, slov a větiček. Přečteme si názvy knih, autory apod. A to byla právě náplň našeho dalšího setkání.

      Cílem bylo přestavit knihovnu jako budovu, kam si od teď můžeme chodit půjčovat knihy a časopisy. Pravidla, jak to v knihovně funguje, podle čeho se orientujeme, jaké mohou být druhy knih podle vazby, zaměření atd.

      Děti se dozvěděly, co všechno naleznou na přední straně knihy, kdo je spisovatel, ilustrátor a především, jak s knihami zacházet, aby nám co nejdéle vydržely. Spolupráce jak mezi dětmi, tak s paní knihovnicí byla skvělá a dětem se nechtělo ani na oběd.

      Odměnou jim byla přihláška do knihovny a půjčovní kartička zdarma na celý kalendářní rok. Doufám, že jim nadšení z knih a ze čtení obecně vydrží co nejdéle!

Náhodný výběr z galerie
Angličtina v divadle 10 Čarodějnický rej 4 Cherchez La Femme II 8 Miniházená ve Stupně 8