Trénink s olympioničkou Denisou Rosolovou

Zveřejněno: 15. 3. 2019, zapsal: Pavel Souček

V úterý, 12.3., naše škola přivítala další sportovní hvězdu světového formátu. Po hokejistech Jardovi Špačkovi a Jiřím Hanzlíkovi, stolní tenistce Ivetě Vacenovské a cyklistovi Jiřím Ježkovi, k nám tentokrát zavítala atletka Denisa Rosolová. Vypisovat zde všechny sportovní úspěchy této mistryně Evropy, medailistky z mistrovství světa, mnohonásobné olympioničky a x-násobné mistryně republiky, by znamenalo několikanásobně natáhnout tento článek. Na naší školu, která je zapojena do projektu Sazka olympijský víceboj se při losování usmálo štěstí podruhé za sebou, což při počtu škol je náhoda opravdu mimořádná. No ale štěstí přeje připraveným a my jsme na milého a vzácného hosta byli připraveni po všech stránkách. Cela akce začala před 10. hodinou slavnostní oficiální částí, po níž bezprostředně následoval vlastní trénink, jehož se zúčastnilo šest desítek žáků a drtivá většina ostatních se alespoň účastnila v roli diváků a fanoušků. Na děti opět čekaly 4 stanoviště, na kterých si mohly vyzkoušet méně tradiční formy dovednostních drah, jež oproti loňsku byly více zaměřeny na kooperaci dvojic - o to více zábavy, veselí a úsměvných momentů také přinesly. Po skončení hlavního programu byli všichni závodníci odměněni hezkými cenami od týmu Sazka olympijského víceboje a pak došlo na podpisový maratón. Denisa Rosolová nejprve podepsala všem zájemcům kartičky se svou fotografií a v 2. kole podepsala vše, na co šlo jen trochu psát. Od památníků a čistých papírů přes trička a jiná oblečení až po mobily a boty. Zároveň máme také v kabinetu dresů a závodního vybavení podepsané tretry, k čemuž se váže zcela nečekané vyvrcholení celé akce. Kluci z 9. třídy Pavel Kalaš a Pavel Chloupek projevili touhu vyzvat olympioničku na souboj v běhu na 60 metrů. Všestranná závodnice - vícebojařka se záběrem disciplín od sprintů po čtvrtku (ať už hladké či překážky), navíc i skvělá dálkařka ochotně souhlasila a krátce po poledni došlo pro oba naše kluky na životní závod (bez jakéhokoli přehánění). Usilovně jsem se modlil, aby se Denise na naší silně zvlněné závodní dráze nic nepřihodilo. Přece jen na podobné podmínky asi není ze světových podniků zvyklá... Nejprve našim sprinterům předvedla, jak má vypadat start, když je po startovním výstřelu nechala kus za sebou a pak už to byla úžasná i zábavná podívaná. Oba naši běžci, kteří umějí 60-ku pod 8 vteřin, běželi s enormním úsilím, zatímco mistryně Evropy s nimi na stejné úrovni vyklusávala s úsměvem na rtech. Kdo tomu nevěří, ať se přesvědčí ve fotogalerii, jakmile jí dodám. Nakonec posledních 15 metrů zvolnila úplně a nechala kluky vyhrát, aby tak neměli zkažený mimořádný zážitek. Nejsledovanější sprint v dějinách naší školní dráhy skončil potleskem na otevřené scéně pro všechny 3 jeho aktéry. Pak už se naši školáci a školačky musely s Denisou Rosolovou rozloučit (kdyby měla vyslyšet všechny prosby o společný závod, musela by se tu uštvat k smrti). Celý den uběhl mnohem rychleji než kterýkoli jiný obyčejný den, jak už to u výjimečných dnů plných nádherných zážitků v elektrizující atmosféře, bývá. Sluší se smeknout a poděkovat týmu Sazka olympijského víceboje v čele s Denisou Rosolovou za všechno, co si na nás nachystaly. Bylo to super!!! No a děkujeme i paní Fortuně a kdyby si na nás příští rok chtěla vzpomenout potřetí za sebou, což by všechny zákony statistiky a pravděpodobnosti naprosto rozvrátilo až do samotných základů; tak my se tomu vůbec bránit nebudeme :-)

Náhodný výběr z galerie
Závody v běhu na lyžích 2013 IV 18 zábavná pingpongová show 19 Ochutnávka exotického ovoce 9 obilí 8