Trénink s olympioničkou Denisou Rosolovou

Zveřejněno: 15. 3. 2019, zapsal: Pavel Souček
Trénink s Denisou Rosolovou 26
Trénink s Denisou Rosolovou

V úterý, 12.3., naše škola přivítala další sportovní hvězdu světového formátu. Po hokejistech Jardovi Špačkovi a Jiřím Hanzlíkovi, stolní tenistce Ivetě Vacenovské a cyklistovi Jiřím Ježkovi, k nám tentokrát zavítala atletka Denisa Rosolová. Vypisovat zde všechny sportovní úspěchy této mistryně Evropy, medailistky z mistrovství světa, mnohonásobné olympioničky a x-násobné mistryně republiky, by znamenalo několikanásobně natáhnout tento článek. Na naší školu, která je zapojena do projektu Sazka olympijský víceboj se při losování usmálo štěstí podruhé za sebou, což při počtu škol je náhoda opravdu mimořádná. No ale štěstí přeje připraveným a my jsme na milého a vzácného hosta byli připraveni po všech stránkách. Cela akce začala před 10. hodinou slavnostní oficiální částí, po níž bezprostředně následoval vlastní trénink, jehož se zúčastnilo šest desítek žáků a drtivá většina ostatních se alespoň účastnila v roli diváků a fanoušků. Na děti opět čekaly 4 stanoviště, na kterých si mohly vyzkoušet méně tradiční formy dovednostních drah, které jsou inspirovány projektem Playdagogy. Jeho náplní je vzdělávání k olympijským hodnotám formou pohybových her, kdy si děti nejen zasportují, ale naučí se něco o hodnotách, jako je přátelství, respekt, výjimečnost, nebo jaké je sportovat s handicapem. Po skončení hlavního programu byli všichni závodníci odměněni hezkými cenami od týmu Sazka olympijského víceboje a pak došlo na podpisový maratón. Denisa Rosolová nejprve podepsala všem zájemcům kartičky se svou fotografií a v 2. kole podepsala vše, na co šlo jen trochu psát. Od památníků a čistých papírů přes trička a jiná oblečení až po mobily a boty. Zároveň máme také v kabinetu dresů a závodního vybavení podepsané tretry, k čemuž se váže zcela nečekané vyvrcholení celé akce. Kluci z 9. třídy Pavel Kalaš a Pavel Chloupek projevili touhu vyzvat olympioničku na souboj v běhu na 60 metrů. Všestranná závodnice - vícebojařka se záběrem disciplín od sprintů po čtvrtku (ať už hladké či překážky), navíc i skvělá dálkařka ochotně souhlasila a krátce po poledni došlo pro oba naše kluky na životní závod (bez jakéhokoli přehánění). Usilovně jsem se modlil, aby se Denise na naší silně zvlněné závodní dráze nic nepřihodilo. Přece jen na podobné podmínky asi není ze světových podniků zvyklá... Nejprve našim sprinterům předvedla, jak má vypadat start, když je po startovním výstřelu nechala kus za sebou a pak už to byla úžasná i zábavná podívaná. Oba naši běžci, kteří umějí 60-ku pod 8 vteřin, běželi s enormním úsilím, zatímco mistryně Evropy s nimi na stejné úrovni vyklusávala s úsměvem na rtech. Kdo tomu nevěří, ať se přesvědčí ve fotogalerii. Nakonec posledních 15 metrů zvolnila úplně a nechala kluky vyhrát, aby tak neměli zkažený mimořádný zážitek. Nejsledovanější sprint v dějinách naší školní dráhy skončil potleskem na otevřené scéně pro všechny 3 jeho aktéry. Pak už se naši školáci a školačky musely s Denisou Rosolovou rozloučit (kdyby měla vyslyšet všechny prosby o společný závod, musela by se tu uštvat k smrti). Celý den uběhl mnohem rychleji než kterýkoli jiný obyčejný den, jak už to u výjimečných dnů plných nádherných zážitků v elektrizující atmosféře, bývá. Sluší se smeknout a poděkovat týmu Sazka olympijského víceboje v čele s Denisou Rosolovou za všechno, co si na nás nachystali. Bylo to super!!! No a děkujeme i paní Fortuně a kdyby si na nás příští rok chtěla vzpomenout potřetí za sebou, což by všechny zákony statistiky a pravděpodobnosti naprosto rozvrátilo až do samotných základů; tak my se zlatému hattricku vůbec bránit nebudeme :-)

Trénink s olympioničkou

Zveřejněno: 10. 4. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 25
Trénink s olympioničkou 22Trénink s olympioničkou 14Trénink s olympioničkou 1Trénink s olympioničkou 3Trénink s olympioničkou 11Trénink s olympioničkou 8Trénink s olympioničkou 25Trénink s olympioničkou 5Trénink s olympioničkou 20Trénink s olympioničkou 17Trénink s olympioničkou 4Trénink s olympioničkou 15Trénink s olympioničkou 12Trénink s olympioničkou 13Trénink s olympioničkou 19

Trénink s olympioničkou part VIII

Zveřejněno: 10. 4. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 25
Trénink s olympioničkou part VIII 14Trénink s olympioničkou part VIII 16Trénink s olympioničkou part VIII 25Trénink s olympioničkou part VIII 13Trénink s olympioničkou part VIII 17Trénink s olympioničkou part VIII 20Trénink s olympioničkou part VIII 3Trénink s olympioničkou part VIII 18Trénink s olympioničkou part VIII 10Trénink s olympioničkou part VIII 22

Trénink s olympioničkou part VII

Zveřejněno: 10. 4. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 17
Trénink s olympioničkou part VII 11Trénink s olympioničkou part VII 3Trénink s olympioničkou part VII 13Trénink s olympioničkou part VII 8Trénink s olympioničkou part VII 10Trénink s olympioničkou part VII 15Trénink s olympioničkou part VII 17Trénink s olympioničkou part VII 6Trénink s olympioničkou part VII 5Trénink s olympioničkou part VII 12

Trénink s olympioničkou part VI

Zveřejněno: 10. 4. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 25
Trénink s olympioničkou part VI 4Trénink s olympioničkou part VI 11Trénink s olympioničkou part VI 13Trénink s olympioničkou part VI 1Trénink s olympioničkou part VI 14Trénink s olympioničkou part VI 19Trénink s olympioničkou part VI 10Trénink s olympioničkou part VI 24Trénink s olympioničkou part VI 18Trénink s olympioničkou part VI 3

Trénink s olympioničkou part V

Zveřejněno: 10. 4. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 25
Trénink s olympioničkou part V 18Trénink s olympioničkou part V 9Trénink s olympioničkou part V 1Trénink s olympioničkou part V 11Trénink s olympioničkou part V 20Trénink s olympioničkou part V 8Trénink s olympioničkou part V 3Trénink s olympioničkou part V 13Trénink s olympioničkou part V 5Trénink s olympioničkou part V 21

Trénink s olympioničkou 3

Zveřejněno: 10. 4. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 25
Trénink s olympioničkou 3 17Trénink s olympioničkou 3 3Trénink s olympioničkou 3 10Trénink s olympioničkou 3 22Trénink s olympioničkou 3 4Trénink s olympioničkou 3 24Trénink s olympioničkou 3 6Trénink s olympioničkou 3 19Trénink s olympioničkou 3 5Trénink s olympioničkou 3 11

Trénink s olympioničkou 2

Zveřejněno: 10. 4. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 25
Trénink s olympioničkou 32Trénink s olympioničkou 45Trénink s olympioničkou 38Trénink s olympioničkou 29Trénink s olympioničkou 48Trénink s olympioničkou 26Trénink s olympioničkou 35Trénink s olympioničkou 47Trénink s olympioničkou 39Trénink s olympioničkou 43Trénink s olympioničkou 41Trénink s olympioničkou 33Trénink s olympioničkou 31Trénink s olympioničkou 49Trénink s olympioničkou 50

Trénink s olympioničkou part IV

Zveřejněno: 10. 4. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 25
Trénink s olympioničkou part IV 11Trénink s olympioničkou part IV 25Trénink s olympioničkou part IV 7Trénink s olympioničkou part IV 2Trénink s olympioničkou part IV 17Trénink s olympioničkou part IV 23Trénink s olympioničkou part IV 21Trénink s olympioničkou part IV 8Trénink s olympioničkou part IV 9Trénink s olympioničkou part IV 6

Trénink s olympioničkou part IX

Zveřejněno: 10. 4. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 15
Trénink s olympioničkou part IX 8Trénink s olympioničkou part IX 12Trénink s olympioničkou part IX 1Trénink s olympioničkou part IX 10Trénink s olympioničkou part IX 15Trénink s olympioničkou part IX 13Trénink s olympioničkou part IX 3Trénink s olympioničkou part IX 2Trénink s olympioničkou part IX 11Trénink s olympioničkou part IX 7