Krajské finále v přehazované

Zveřejněno: 19. 2. 2019, zapsal: Pavel Souček
Krajské finále v přehazované 5
Krajské finále v přehazované

V úterý, 19.2. se v nádherné hale Základní školy Čapkova v Klatovech uskutečnilo krajské finále v přehazované. Náš tým vcelku suverénně v okresním kole zvítězil a ani na tento turnaj neodjížděl s tím, že by ho měl pouze jen tak odehrát. Trochu si s námi ale pohrála vyšší moc. Od vlaku do místa konání je to přes celé Klatovy, takže nás po tom, co většina hráček a hráčů vstávala v půl šesté, je ještě čekala ranní rozcvička v podobě tříkilometrového usilovného pochodu a hned po něm zápas s největším favoritem turnaje. Spekulovat o tom, že bychom soupeře za jiných okolností porazili, znamená pohybovat se na tenkém ledě domněnek, ale faktem je, že tentokrát nás od republikového finále dělil 1 set, pokud bychom byli ho schopni s domácími uhrát (a v silách týmu to určitě bylo). Kdo ví, jestli někdy budeme zase tak blízko. I tak ale 2. místo naší osmičky statečných je společně s loňským stříbrem z McDonald Cupu historickým úspěchem naší školy a holky i kluci mohou být a také bez pochyby jsou na své účinkování na turnaji patřičně pyšni.

Výsledky:

Klatovy - Radnice 2:0 (15:11 oba sety), Galbavá 6, Krejčí 5, Krchovová 4 a Fousek a Bělohlávek (zbytek nevynucené chyby soupeře)

Začali jsme esem Naty Krchovové, ale pak se karta obrátila a většinu úvodního setu jsme tahali za kratší konec provazu, prohrávali jsme už 10:5 a dokázali stáhnout na 13:11. Za tohoto stavu došlo k situaci, kterou jinak přesní i citliví rozhodčí posoudili asi jinak než skutečně měla být, a místo 13:12 to bylo 14:11 pro domácí, kteří hned úvodní setbol také proměnili. Ve 2. setu jsme začali daleko koncentrovaněji a většinu setu jsme vedli, naposledy 10:9, ale bohužel závěr nám nevyšel podle představ a Klatovští otočili šňůrou 4 bodů a dovedli duel do vítězného konce. V tu chvíli ještě nikoho nenapadlo, že se vlastně jedná o předčasné finále a že aspoň 1 uhraný set by nás býval v konečném účtování posunul do republikového finále v Liberci...

Radnice - Tachov 2:0 (15:13 a 15:9), Galbavá 8, Krejčí 5, Krchovová 3 a Löwenhöffer, Fousek, Bělohlávek a Smeták (zbytek nevynucené chyby soupeře)

Také v tomto zápase jsme začali dobře a většinu úvodního setu jsme určovali tempo hry. Vedli jsme už rozdílem 4 bodů, ale po sérii zbytečných nevynucených chyb jsme prohrávali 11:12 a vypadalo, že ztratíme další slibně rozehraný set. Opak ale byl pravdou, mančaft se semkl, vydřel několik míčů v poli, Terka Galbavá, potažmo Péťa Krejčí je přetavili v získané balóny a to byl zlom v naší hře. Všem došlo, že můžou hrát proti komukoli, vytratila se zbytečná křeč i chyby, zakončující duo krom síly přidalo do své hry i myšlení a začali jsme předvádět hru místy excelentní. 2. set jsme vyhráli přesvědčivě a živení vědomím, že už z prázdnou domů nepojedeme, jsme vyhlíželi dalšího soupeře, kterým se na chvíli staly Přeštice, ale nakonec bylo všechno jinak...

Radnice - Zruč 2:0 (15:3 a 15:10), Gabavá 14, Krejčí 6, Löwenhöffer 3, Krchovová a Bělohlávek 2 a Smeták (zbytek nevynucené chyby soupeře)

Před tímto utkáním jsme odehráli 7 rozeher proti Přešticím, než přišel zástupce direktoriátu turnaje a konstatoval, že spolu ještě nemůžeme hrát, že by pak neměl kdo s kým hrát a za stavu 5:2 pro nás byla úvodní sada přerušena a odložena. Po asi čtvrt hodince jsme tedy změřili síly se starými známými ze Šneka - se Zručí. Úvodní set se proměnil v náš koncert a naší hru vysoce hodnotila i trenérka vítězného týmu Klatov. Ve 2. sadě jsme si mohli dovolit prostřídat sestavu a nechat zahrát hlavně lavičku. Zruč se držela do stavu 10:9 v neustálém závěsu a než jsem se rozhoupal k tomu dát na plac základ, sestava na hřišti se vzepjala a zlepšenou a zpřesněnou hrou zlomila duel v náš prospěch.

Radnice - Přeštice 2:0 (15:11 a 15:6), Galbavá 10, Krejčí 9, Löwenhöffer 2 a Fousek, Smeták a Bělohlávek (zbytek nevynucené chyby soupeře)

Stav 5:2 pro nás, za něhož se nastupovalo do přerušeného a odloženého utkání, svedl naše hráče k tomu, že se považovali za jasného favorita. Však také okamžitě bylo srovnáno na 5:5 a začala přetahovaná až do stavu 11:11. Za tohoto stavu jsme získali soupeřův servis a vedli 12:11, jenže vedlejším produktem této ztráty, bylo, že jsme měli Terku odtočenou z předních zón. Jenže ta si řekla, že když to neuhraje smečemi, uhraje to servisem a díky jejím dvěma esům a následné nevynucené chybě Přeštických, jsme brali 1. set. Aniž by to děti věděly, stačilo nám za této konstelace ve 2. setu uhrát k jistotě stříbra asi 11 míčů. Nikomu jsem ale nic neříkal a naší hře se nedalo v podstatě nic vytknout. Párkrát nám spadlo na zem něco, co třeba úplně nemuselo, ale jinak vůbec nic. Skóre 15:6 v přímém souboji o stříbro ostatně mluví samo za všechny komentáře.

Pořadí:

1. Klatovy 7-1 121:  86
2. RADNICE 6-2 112:  82
3. Přeštice 4-4 107:101
4. Tachov 3-5 107:113
5. Zruč 0-8   55:120

Úspěšné družstvo hrálo v tomto složení:

Natálie Krchovová, Tereza Galbavá, Karolína Chvojková, Petrové Krejčí a Smeták, Tomáš Bělohlávek, Robert Fousek a Jiří Iljič Löwenhöffer

I když v okresním kole naše družstvo jasně dominovalo, byl tentokrát výkon ještě o level lepší. Úspěch je o to cennější, že se jednalo pouze o jedinou třídu naší školy (v okresním kole měly obě pětky své družstvo a čtvrťáci rovněž) a i když jsem uvažoval o posílení 5.A několika hráči z béčka, nedošlo k němu nakonec a můžeme zase polemizovat o tom co by kdyby. Buď jak buď je to další důkaz ohromného potenciálu a všestrannosti téhle třídy. Jak už napovídá tabulka a skóre, měli jsme nejlépe fungující pole (byť mi to tak pokaždé úplně nepřišlo). Chyb bylo přesto minimum. Nikdo z hráčů nemá s balónem sebemenší problém a pokud jsme měli v zadních zónách Naty Krchovovou, mohli jsme navíc těžit z jejího herního přehledu z tenisu. V ofensivě se o drtivou většinu bodů střídali Terka Galbavá s Péťou Krejčím a především Petr oproti okresnímu kolu udělal velký pokrok. Počtem bodů se sice s Terkou měřit nemohl, ale když jsme měli Terku odtočenou od sítě, zajišťoval důležité body, při zakončování se snažil i přemýšlet a čas, než jsme Terku dotočili zpátky do čtyřky, jsme tak jen nepřetrpěli, ale hráli regulérní partii se vším všudy. Když jsme u té všestrannosti, 28.3. na naší škole proběhne okresní kolo v této soutěži, tak uvidíme, jak se holky a kluci předvedou. Určitě bude opět co sledovat! Jinak se sluší poděkovat paní učitelce Maškové z pořadatelské školy za všechnu péči, kterou nám během turnaje (zejména před ním) věnovala.

Krajské finále v přehazované

Zveřejněno: 23. 2. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 6
Krajské finále v přehazované 2Krajské finále v přehazované 4Krajské finále v přehazované 1Krajské finále v přehazované 3Krajské finále v přehazované 6Krajské finále v přehazované 5