Triumf v okresním kole přehazované

Zveřejněno: 18. 1. 2019, zapsal: Pavel Souček

V úterý, 22.1. hostila naše škola okresní kolo v přehazované za účasti 3 týmů naší školy a 4 celků škol rokycanského okresu. Akce se vydařila, přestože byla o něco delší, než jsme předpokládali (děti byly šikovné, některé rozehry trvaly docela dlouho a navíc většina setů probíhala hodně vyrovnaně). Speciální poděkování patří okresní radě AŠSK v Rokycanech za zajištění krásných pohárů a medailí pro 3 nejlepší týmy a diplomů pro všechna zúčastněná družstva (zejména paní Vodičkové a pánům Vodičkovi a Štědrému), kteří se turnaje osobně zúčastnili. Určitě i jejich zásluhou si děti odnášely hezké zážitky ze sportovního klání. Naše áčko splnilo naděje do něj vkladené a i když to nebyla žádná procházka růžovým sadem (hodně zápasů jsme museli otáčet nepříznivý vývoj setu), vybjovalo si nakonec prvenství a tím pádem i postup do krajského finále, které se uskuteční v úterý, 19.2. v Klatovech. Hrálo se na 2 sety do 10 s nutností zvítězit o 2 body.

Výsledky:

Radnice A - Radnice B 2:0 (10:8 a 10:7)

Nečekaně dramatická bitva, kde tým z 5. B, v obou setech sahal po vítězství, ale nakonec v koncovce se štěstěna přiklonila na stranu áčka.

Radnice A - Radnice C 2:0 (10:6 a 10:7)

Také čtvrťáci hráli velice důstojnou partii s týmem, jehož jediným úkolem bylo turnaj vyhrát a postoupit do krajského finále. Příští rok určitě letošní čtvrťáci budou aspirovat na bednu.

Radnice B - Radnice C 2:0 (11:9 a 10:7)

Další dramatická bitva, která se odehrála v rámci hodin TV jako předehrávka. Čtvrťákům utekla koncovka, jinak byli svým o rok starším kamarádům zcela rovnocenným protivníkem.

Rokycany - Volduchy 1:1 (6:10 a 10:1)

Radnice C - Volduchy  0:2 (1:10 a 6:10)

V 1. setu si naši čtvrťáci moc neškrtli, ale v dalším se jim už povedlo sehrát několik solidních výměn.

Radnice C - Rokycany 0:2 (6:10 a 3:10)

Jednoznačná záležitost, přestože čtvrťáci nehráli nijak zle

Radnice A - Mýto 2:0 (10:6 a 10:4)

1 z mála zápasů, kde naše áčko nemuselo otáčet nepříznivý vývoj setu a vcelku hladce dokráčelo k výhře.

Radnice C - Stupno 1:1 (10:8 a 6:10)

V 1. setu sehrála čtyřka partii na (a možná i za) hranicí svých možností. Tím, že sebrala spolufavoritovi turnaje set, hodně pomohla áčku k jistotě postupu, kteří si mohli dovolit i nějaké zaváhání.

Stupno - Mýto 2:0 (10:8 a 10:3)

Radnice A - Rokycany 2:0 (10:7 a 10:6)

S obávaným soupeřem se oba sety vyvíjely hodně vyrovnaně a až teprve v závěru se naše áčko dokázalo utrhnout. Hodně k tomu napomohla zkušenost Naty Krchovové z tenisu, která umí odhadnout dráhu míče a chytře pustila v klíčových okamžicích hry několik soupeřových balónů do autu.

Stupno - Volduchy 2:0 (10:0 a 10:4)

Radnice B - Mýto 1:1 (6:10 a 10:7)

5. B hrála sice dobře, ale 1. set jí úplně nevyšel podle představ. Alespoň si tak Mýtští připsali jediný vítězný set v turnaji.

Stupno - Rokycany 2:0 (10:8 a 10:6)

Volduchy - Mýto 2:0 (12:10 a 10:0)

Radnice B - Rokycany 0:2 (4:10 a 6:10)

Přestože rozehry nevypadaly tak jednoznačně, jak by se mohlo zdát z výsledků, přece jen jsme nakonec byli ti první, kteří udělali chybku. Vpřípadě vyšší výhry jsme mohli pomýšlet i na bronzové medaile, ale to předpokládalo předvést abolutní top výkon bez nejmenších nedostatků, mít štěstí a proti sobě chybujícího nepřítele. Všechno dohromady se ale nesešlo, a tak nakonec bronz putoval do Rokycan.

Radnice A - Stupno 1:1 (10:7 a 5:10)

Oba sety začaly jako přes kopírák, ale měly pokaždé úplně jiné rozuzlení. V tom prvním se našemu týmu zdařil geniální obrat z 1:7 na 10:7. Podobně vlažný úvod v tom druhém už ale naše hráčky a hráči neobrátili v dobré, a tak tedy došlo na remízu.

Radnice C - Mýto 2:0 (10:7 a 10:8)

Na závěr svého sympatického vystoupení si naši nejmladší po zásluze připsali vítězství a už nyní se můžeme těšit na jejich účinkování v příštím ročníku.

Radnice B - Stupno 2:0 (10:6 a 11:9)

Stupenští už měli 2. místo jisté, a tak nechali také zahrát lavičku. To však nijak nesnižuje dobrý výkon našeho kolektivu a jeho zaslouženou výhru.

Rokycany - Mýto 2:0 (10:6 a 10:8)

Radnice B - Volduchy 0:2 (8:10 a 8:10)

Oba sety mělo naše družstvo dobře rozehráno, ale jakmile dotočilo do postavení, kdy měl soupeř u sítě výškobou převahu, zlomil se duel ve prospěch našeho protivníka.

Radnice A - Volduchy 2:0 (10:2 a 11:9)

Na závěr jsme odehráli v nejsilnějším možném složení pouze úvodní set. V tom druhém jsme nechali odpočívat nejlepšího našeho polaře Péťu Smetáka a hlavně smečařku Terku Galbavou, která zajišťovala svému týmu největší bodový přísun. Díky tomu se ve 2. setu hrála vyrovnaná partie, kterou i přes absenci 2 klíčových opor naše barvy dovedly do vítězného konce a stvrdili tak svůj postup do krajského finále v Klatovech. A ještě něco - odpoledne po turnaji celý vítězný tým vyrazil do Radnic na pizzu. Jestli holkám a klukům tahle parta a nadšení vydrží i do budoucna, tak se máme opravdu na co těšit.

 

Pořadí turnaje:

1. RADNICE A 11-  1 116:  78
2. Stupno   8-  4
110:  81
3. Rokycany   7-  5
103:  86
4. Volduchy   7-  5
  88:  90
5. RADNICE B   5-  7
100:107
6. RADNICE C   3-  9
  81:114
7. Mýto   1-11   77:119

Naše družstva hrála v těchto sestavách:

A: Tereza Galbavá, Natálie Krchovová, Karolína Chvojková, Petrové Smeták a Krejčí, Tomáš Bělohlávek, Robert Fousek a Jiří Löwenhöffer

B: Natálie Hřebřinová, Kateřina Kasíková, Barbora Tesařová, Václav Oliverius, Filip Jícha, Tomáš Otto, František Oračko a Marek Mulač

C: Anna Levová, Michaela Ottová, Marie Fialová, Filip Zeman, Ondřej a Petr Turkové, Jakub Kieweg a Jiří Planeta