Prosincový kolotoč prvňáků

Zveřejněno: 8. 1. 2019, zapsal: Kateřina Levová

                                                aneb „Jedna akce za druhou“

      Celý prosincový maraton akcí odstartovala cesta do kina Plaza v Plzni hned 4.prosince. Vybrali jsme dětem zbrusu nový muzikálový příběh: „Když draka bolí hlava“. U dětí sklidilo představení velký úspěch a ústřední líbivou melodii samozřejmě hned musíme nacvičit v hodinách hudební výchovy J.

      Druhý den šly děti se vstupenkami. Divíte se? Vždyť bylo právě 5.prosince a to u nás vždy vládnou čerti a čertice. Do čertí školy však musí mít každý vstupenku. Velká pochvala – dostali se do ní všichni, nikdo nezapomněl J. Během dopoledne žáci plnili zapeklité úkoly tak, jak se na čertí školu sluší a patří. Na závěr si odnesli čertí vysvědčení a utíkali domů připravit se na tu opravdovskou pekelnou či nebeskou večerní návštěvu.

      V dalším týdnu nás navštívila přímo ve škole Zdravá 5. Tento projekt u nás realizujeme několik let. Je zaměřen na zdravý životní styl, na vyváženost potravy během dne a zdravé potraviny vůbec. Děti přímo s jídlem či ingrediencemi pracují, ti starší dokonce sami připravují pokrmy dle daných receptů – ukázky ve fotogalerii.

      19.prosince jsme měli program opravdu nabitý. Hned ráno jsme si zašli do mobilního planetária, které bylo u nás pro velký úspěch instalováno v tělocvičně již po několikáté. Velká nafukovací kopule simulující oblohu přitahuje i dospělé, co potom děti…. Pro takto malé děti byl připraven pořad, kde planety, slunce a soustavu  jim představují zvířátka. Z velmi trefných dotazů je vidět, že tato problematika děti zajímá a spoustu věcí už vědí.

      Po nabytí energie ze svačinek od maminek jsme se přesunuli do Ekocentra, kde byl pro děti připravený program o vodě. Odkud se bere, jak se dostává do vodovodu, kde se čistí a tak dále. Děti vypracovávaly pracovní listy, skládaly, doplňovaly, lepily, povídaly, ukazovaly, pracovaly s mikroskopem, poznávaly faunu i flóru kolem vod. Moc děkujeme za přípravu naší bývalé kolegyni Mařence Paškové a Martině Paškové Ferusové.

      Celý pracovní den jsme pak zakončili vystoupením pro rodiče a další příznivce vánoční hudby v Kostele sv.Václava v Radnicích. Děti zazpívaly několik vánočních písní, koled a přednesly zimní básničky.

      Po celý prosinec tradičně naše škola sbírala pro pejsky z němčovického útulku dárečky pod stromeček, které jim pak paní ředitelkou byly předány. Moc děkuji všem rodičům, kteří skrze své děti darovali nějaký pamlsek či potřebnou věc opuštěným pejskům. Jistě i díky nám měli krásné Vánoce.

       A aby se opravdu o Vánocích všichni měli co nejlépe, pamatovali jsme poslední školní den i na lesní zvířátka. V pátek ráno naše výprava směřovala ke krmelcům. Vyzbrojeni kaštany a jablky jsme se na hodinku a půl šli projít, udělat dobrý skutek a čekat tak, že nám dobro bude také oplaceno……….

………… A opravdu….Po návratu nalezl pod naším třídním stromečkem každý nějaký osobní dáreček. Uvařili jsme si čaj, ochutnali vzájemně vánoční maminčino cukroví, pohráli si s dárečky a po popřání krásných vánočních prázdnin se rozloučili s kalendářním rokem ve škole.

         Ať je ten následující pro všechny úspěšný!