Vánoční florbalový turnaj

Zveřejněno: 30. 12. 2018, zapsal: Pavel Souček

Poslední školní den roku 2018 patřil na 2. stupni krom tradičních vánočních třídních besídek také florbalu. Ti, kterým už z cukroví stoupaly glykemické hodnoty k závratným číslům a ovocné čaje lezly krkem, se po přestávce sešli k turnaji napříč třídami. Hrálo se 3+1 a podmínkou bylo, že na hřišti musela být stále přítomna alespoň jedna dívka. Proto také nejstarší hráči hráli pouze se dvěma hráči v poli, neb žádnou spolužačku nesplašili. Týmy jsou číselně zakódovány.

Výsledky:

7 - 6 7:0 (4:0), Eidler a Kesner 2 a Kesnerová, Střeleček a Dítě

Úvodním střelcem turnaje se stal Lukáš Dítě po asistenci Jardy Kesnera. Vzápětí položil brankář Petr Verner míček vedle branky na zem, Jarda Kesner si ho sebral, prošel celé hřiště a přidal 2. gól. Pak se dvakrát po sobě prosadil Lukáš Eidler, když mu pokaždé asistovaly dívky - Týna Kenserová, resp. Klárka Šašková, a bylo de facto rozhodnuto. Poté ještě zavěsil z trestného úderu Jarda Kesner, po něm i jeho sestra z Dítětovy nahrávky a poslední slovo měl Roman Střeleček po přihrávce Kláry Šaškové.

8 - 9 4:3 (3:1), Štěpánek a Trepeš 2 - Kalaš všechny

V dalším utkání otevřel skóre Pavel Kalaš, jehož uvolnil Jirka Štrunc, ale ve zbytku poločasu soupeř otočil stav. Nejprve Honza Smeták vysunul svého jmenovce Štěpánka a bylo vyrovnáno. Vzápětí dorazil Smetákovu sraženou střelu do sítě Pavel Trepeš a nakonec po spolupráci Honzy Štěpánka a Pavla Trepeše stanovil prve jmenovaný skóre úvodního dějství. Po změně stran vsítil kontaktní branku Pavel Kalaš po Štruncově asistenci, ale krátce nato zužitkoval Pavel Trepeš Smetákovu nabídku zpoza branky a bylo to 4:2. Soupeř už pak těsně před koncem snížil tradiční svoji osou - Jirka Štrunc nahrával a Pavel Kalaš zakončoval.

7 - 8 5:2 (1:1), Kesner 4 a Dítě - Trepeš a Smeták

1. půle předčasného finále byla oboustranně opatrná, protože si obě strany byly vědomy kvalit svých protivníků. Skóre otevřel Lukáš Dítě, jemuž přiťuknul balónek Jarda Jesner, ale nedlouho před přestávkou rozehrál Honza Smeták volný úder na Pavla Trepeše a ten srovnal. Po změně vzal na sebe odpovědnost nejlepší střelec turnaje Jarda Kesner. Dvěma slepenými góly po asistencích své sestry respektive Lukáše Dítěte, dostal svůj tým do dvougólového vedení. Pak sice snížil Honza Smeták po Štěpánkově nahození před bránu, ale vzápětí Lukáš Dítě našel před brankou nekrytého Jardu Kesnera, který zajistil rychlou odpověď a poslední slovo měl týž hráč z trestného úderu.

9 - 6 3:2 (1:1), Kalaš 2 a Štrunc - Tysl a Benajtr

V bitvě o pomyslné bronzové medaile začali lépe poražení, když Radek Tysl po přihrávce Viky Mentlíkové otevřel skóre, ale ještě do přestávky bylo vyrovnáno, když Pavel Kalaš dorazil do sítě brankářem vyraženou Štruncovu střelu z ostrého úhlu. Hned po změně stran dokonal obrat Jirka Štrunc po spulupráci s Pavlem Kalašem, ale vzápětí bylo vyrovnáno, neboť Pavel Benajtr uklidil do sítě skákavý míček z hole Tomáše Mudry. Nakonec však strhl výhru na stranu svého týmu Pavel Kalaš, který dokončil Štruncovu individuální akci.

8 - 6 6:0 (3:0), Trepeš 4 a Štěpánek a Smeták

Děj zápasu určila střelecká disposice Pavla Trepeše, který hned v úvodu zakončil nahrávku Honzy Smetáka. Vzápětí vyzval ke skórování Honzu Štěpánka, který jeho nabídkou nepohrdl a ještě do přestávky si oba aktéři své role vyměnili a bylo to 3:0. Hned po změně stran Honza Smeták přidal 4. gól po souhře s Honzou Štěpánkem a poslední 2 slova měl Pavel Trepeš, když mu asistovali postupně oba Honzové v týmu. Tento celek hrál se základním počtem hráčů a dívčí podmínku plnil v osobě brankářky Svati Oplové.

7 - 9 4:0 (3:0), Kesner 3 a Dítě

Poslední utkání už mohlo přinést změnu v tabulce pouze v rovině teoretických úvah. Dopadlo nicméně podle papírových předpokladů. Vše odstartoval Lukáš Dítě, kterému naservíroval balónek na stříbrném podnosu před branku Jarda Kesner, který se pak postaral i o zbylé branky, avšak v roli střelce. Nejprve ho skvěle uvolnil Roman Střeleček, vzápětí proměnil trestný úder a nakonec korunoval své střelecké představení úplně stejně jako ho začal. Petr Verner položil míček vedle branky, Jarda ho zatáhl k půlce a ranou pod břevno uzavřel součet celého vydařeného turnaje, kde se sice bojovalo naplno a toužilo po výhře, ale přece jen tentokrát to nebylo to nejdůležitější.

Zašifrovaná tabulka:

1. 7 3-0 16:  2
2. 8 2-1 12:  8
3. 9 1-2   6:10
4. 6 0-3   2:16

Kanadské bodování:

7 - Kesner 12 (9+3) , Dítě 6 (3+3), Kesnerová 3 (1+2), Eidler 2 (2+0), Střeleček 2 (1+1), Verner 2 (0+2), Šašková 2 (0+2)

8 - Trepeš 9 (7+2), Štěpánek 8 (3+5), Smeták 7 (2+5)

9 - Kalaš 6 (5+1), Štrunc 6 (1+5)

6 - Tysl 1 (1+0), Benajtr 1 (1+0), Mentlíková 1 (0+1) a Mudra 1 (0+1)